Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: WIN 10 - първи впечатления

    Спарки, по добре и от мен знаеш, колко е добре да си независим от ос. Задачата ти не е лесна, особенно с толков много браузъри със собствено мнение. Ползването на търд парти плъгини също се явява проблем. Поддръжката им е кофти, спали на криво, сменили нещо и после ти страдаш.

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Браузерите ги оправих вече. Извън IE11+ и текущите масови (Chrome, FF, Opera), друго не ме интересува, но общо взето върви на почти всичко що-годе модерно. Общо взето им свикнах на номерцата, и поне от година насам изненади няма.

      ПП: Откъм бази данни също съм независим. В момента върви на SQL Server, MySQL, PostgreSQL, при нужда ще тръгне и на други, макар че и тия са напълно достатъчни.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        @Ivan Terziev - обещаните клипчета:

        Хром под Windows 10:


        Хром под Андроид:


        Под Линукс хавата е същата. Не ми е ясна причината. При опера и FF е същото. Машината е dual boot таблет, 2560x1440 резолюция.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • WIN 10 - първи впечатления

          Я кажете това EDGE съвместимо ли е с Интернет Експлорър?
          На няколко места ми се случва вебсайта да си иска Мозила или ИЕ, графичната среда не тръгва добре с него и инсталирах Мозила.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            @Ivan Terziev - обещаните клипчета:
            ...
            Под Линукс хавата е същата. Не ми е ясна причината. При опера и FF е същото. Машината е dual boot таблет, 2560x1440 резолюция.
            Спарки, тука сравняваш Windows phone с Android. Нормално е Андроид да бави, заради java-та. Там съображенията са заради възможността за работа с всякакви мобилни джаджи.
            Имах една Нокиа висок клас с Windows phone, и е най-големия боклук, който съм имал. По-зле е от първите дръжкофони в ранните години на GSM ерата.
            Можеш ли да преместиш мненията в новата тема на speedevolution? Mисля, че има много какво да се каже, но оспамихме тази.

            Коментар


            • От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Заспивалката на бозата е гола вода. Може да почне и да не се събужда. Пробвай описаното от колегата. Ако не стане, просто си го гаси.
              Пробвах
              И сега пиша от таблета вина изобщо не зарежда, вика няма ОС
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Прилича на проблем с хдд

                Коментар


                • Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  Пробвах
                  И сега пиша от таблета вина изобщо не зарежда, вика няма ОС
                  В биоса виж въобще дали се вижда диск. Може да е заминал. Случва се.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Я кажете това EDGE съвместимо ли е с Интернет Експлорър?
                    На няколко места ми се случва вебсайта да си иска Мозила или ИЕ, графичната среда не тръгва добре с него и инсталирах Мозила.
                    EDGE e "продължението" на Internet explorer в Windows 10.

                    Кой web сайт го иска? На някоя държавна институция?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ...Windows phone...
                      Тсъ! Пълноценен Windows 10 Home 64bit. Таблета е x86 с Intel Atom x5-X8300. На същото върви абсолютно всичко за windows.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ...Нормално е Андроид да бави, заради java-та....
                      Ядрото (включително рендеринга до колкото ми е известно, който бави в случая) е на c++. apk-to за инсталацията за x86 е отделно. На Java е UI bits-а само, който няма отношение към случая - включва прозореца, падовете, и другите браузерни менюта, не и рендеринга на WEB съдържанието.

                      Както вече споменах - при сравнение межди инсталиран Linux и инсталиран Windows (не виртуалки) разликата е същата, пак в полза на Windows-а. Единствената причина, за която се сещам е едното да ползва GPU, другото да не ползва.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        В биоса виж въобще дали се вижда диск. Може да е заминал. Случва се.
                        Вижда
                        Се диск, но не зарежда вина. Получи се при поредния рестарт след бъзикане на стартъп настройките. Утре щего нося на ИТ колегите, аз не мога да го оправя.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          EDGE e "продължението" на Internet explorer в Windows 10.

                          Кой web сайт го иска? На някоя държавна институция?
                          Едузоне бг - онлайн курсове
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            От време на време не го приспивай, ами го шътдаунвай. Макар че аз преди ерата на SSD-тата доста дълго време го карах на hybernate, че не ми се чакаше стартиране от по 2 минути и кусур. Със SSD обаче се обезсмисли - стартира от изключено за някакви секунди след BIOS-а, нещо като 8-10 секунди.
                            нещата отиват май на проблемен диск и понеже гаранцията е изтекла преди 2 месеца, какво SSD да му сложа? лаптопа е Lenovo IdeaPad Y50-70
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              нещата отиват май на проблемен диск и понеже гаранцията е изтекла преди 2 месеца, какво SSD да му сложа? лаптопа е Lenovo IdeaPad Y50-70
                              Ами Crucial или Samsung

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Samsung 850 серията. Кеф ти EVO, кеф ти PRO. Бих скокнал на една 512-ка без никакви колебания.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X