Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Насе не си прав. 80 % от новия бюджетен хардуер няма шанс да се подкара на 7ца. Чайна таун асемблирани компове да, но този пазар е малък на фона на лаптоповете за по 200 паунда в бакалията.

    Иначе всичкото бизнес и работни станции си има поддръжка аз на Дела дори си доплатих за даунгрейд до 7 про..

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Проблемът е от процесора, съответно чипсета, от седмо поколение интел i3, 5 и 7, Windows 7 не може да се инсталира.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
        Насе не си прав. 80 % от новия бюджетен хардуер няма шанс да се подкара на 7ца. Чайна таун асемблирани компове да, но този пазар е малък на фона на лаптоповете за по 200 паунда в бакалията.

        Иначе всичкото бизнес и работни станции си има поддръжка аз на Дела дори си доплатих за даунгрейд до 7 про..
        Оф, оф ...
        "Колега", хайде моля да ми обясниш, как да си инсталирам седмица на чисто новия лаптоп, който не че е нещо особенно, ама е към ту пет пъти по-скъп от тия двеста паундовите, за които ти, нали ...
        Помогни ми по въпроса, моля, че тая десятка ...

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
          Оф, оф ...
          "Колега", хайде моля да ми обясниш, как да си инсталирам седмица на чисто новия лаптоп, който не че е нещо особенно, ама е към ту пет пъти по-скъп от тия двеста паундовите, за които ти, нали ...
          Помогни ми по въпроса, моля, че тая десятка ...
          От тоя пост разбирам, че си си купил лаптоп (чисто нов) за "към ту" хиляда паунда. Сигурно много се гордееш с това. Я направо го снимай, че като гледам 99% от участниците в темата не никогаж не сме виждали таквози чудо.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
            Оф, оф ...
            "Колега", хайде моля да ми обясниш, как да си инсталирам седмица на чисто новия лаптоп, който не че е нещо особенно, ама е към ту пет пъти по-скъп от тия двеста паундовите, за които ти, нали ...
            Помогни ми по въпроса, моля, че тая десятка ...
            След като не си прочел целия ми пост и не си схванал неговата идея прочети втората част. Тогава ми се заяждай.
            7 цата си се подържа за бизнес и висок клас машини, за останалата ширпотреба няма шанс, освен ако не си се научил да пишеш биоси, аз не мога

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              От тоя пост разбирам, че си си купил лаптоп (чисто нов) за "към ту" хиляда паунда. Сигурно много се гордееш с това. Я направо го снимай, че като гледам 99% от участниците в темата не никогаж не сме виждали таквози чудо.
              Уф, честно ли ?
              Виж сега имал съм и имам не малко количество настолни и мобилни машини, кое по-точно искаш да ти снимам ?
              Репликата ми беше към " колегата" твърдящ, че има драма да си инсталираш нещо различно от 10 само на машини струващи 200 паунда, сега да ти обяснявам на мен през къде ми е за тая техника, май ...
              Конкретния ми въпрос беше - аджеба как да стане работата, че никак не ме кефи десятката, за разлика от 7..., ама за тая пущина шофери има само за десет, линукс не ми е атрактивен, по причини вече посочени от други.
              П.П.
              Пък на теб да ти се обяснявам с какво се гордея, хайде да не е баш с тая пластмаса ... успех.
              П.П.
              Манта, хич не ти се и заяждам, колегата с кавички си ги слагам тенденциозно, сигурен съм, че не сме колеги и никога няма да сме такива, не се заяждам.
              Сега се загледах, и ми да, примерно тоя - http://www.dell.com/en-us/work/shop/...ctop5520hwus_2 -
              Precision 5520, можеш да си го вземеш със седмица.
              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              След като не си прочел целия ми пост и не си схванал неговата идея прочети втората част. Тогава ми се заяждай.
              7 цата си се подържа за бизнес и висок клас машини, за останалата ширпотреба няма шанс, освен ако не си се научил да пишеш биоси, аз не мога
              Хайде да си го кажем честно, тук сме доста далеч от масовата ширпотреба, и то доста над 200 паунда, та що реши, че се заяждам ?
              Последно редактирано от Avas; 03-01-18, 21:57. Причина: редакция

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Здравейте. Имам едно въпросче. Лаптопът ми дава следната грешка. Не постоянно, а когато му дойде на акъла. С win 10 е. Някаква идея как да я оправя?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1695830630487653.jpeg
Прегледи:1
Размер:14.0 КБ
ID:5777256
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  провери за топлинни проблеми, преинсталирай и никога повече не ползвай Интернет Експлорер.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                    7 цата си се подържа за бизнес и висок клас машини, за останалата ширпотреба няма шанс, освен ако не си се научил да пишеш биоси, аз не мога
                    Поддържа ли се за i7-7700K и 8700K? И от чипсети по-късни от Z170 (Z270 например). Малко трудно бих нарекъл тоя клас процесори и чипсети "ширпотреба".

                    Изобщо има ли процесор i7 от 7-мо и 8-мо поколение със съответния чипсет, на който да си виждал подкаран 7-ца? Щото аз за такова не съм чул, а би ми било полезно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Поддържа ли се за i7-7700K и 8700K? И от чипсети по-късни от Z170 (Z270 например). Малко трудно бих нарекъл тоя клас процесори и чипсети "ширпотреба".

                      Изобщо има ли процесор i7 от 7-мо и 8-мо поколение със съответния чипсет, на който да си виждал подкаран 7-ца? Щото аз за такова не съм чул, а би ми било полезно.
                      Sparky,

                      с едно уточнение не съм го пробвал лично поради липса на хардуер докато не ми умалее моя 6490X не мисля да сменям хардуер

                      Но с едно 5 минутно търсене видях че повечето "китайски" дъна със Z370 вече си се движат със Win7.

                      Бърз линик http://www.overclock.net/t/1642446/h...maximus-x-hero

                      Набързо погледнах работните станции http://www.dell.com/en-us/work/shop/...ctop3620mtus_3

                      Ами подържа си се вин 7 вярно със сървърен чипсет С236 но си се подържа, значи май се оказвам прав че СОХО пазара ще го д.ха а бизнес решенията ще продължават да имат Вин7

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                        Набързо погледнах работните станции http://www.dell.com/en-us/work/shop/...ctop3620mtus_3

                        Ами подържа си се вин 7 вярно със сървърен чипсет С236 но си се подържа, значи май се оказвам прав че СОХО пазара ще го д.ха а бизнес решенията ще продължават да имат Вин7
                        Това го има с вариант и 6-то и 7-мо поколение процесори. Със 6-то се поддържа със сигурност. Дали и със 7-мо се поддържа ми е малко съмнително.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Са като ги отречат интел ще запеем друга песен
                          Лаптопи и воркстайшъни след 6 поколение в бизнес класа на НР няма в корпоративният портал
                          Пак казвам - правете разлика - на много места по света още взривяват влакове
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Нови работни станции, т.е. т.н. "висок клас" компютри не могат да се поръчват с опция Windows 7. Има разбира се изключения за модели от преходния период. Лицензионно няма никакъв проблем, който си е купил машина с Windows 10 Pro да даунгрейдне към Windows 7 Pro. Може и да си поръча медия за 20$. Но дали ще успее да я инсталира без да прави еквилибристики с драйверите, при условие, че все пак ги намери?

                            На горния линк за Dell работна станция, ако избереш опцията Windows 7 и 7Gen CPU излиза съобщение "The Processor is not compatible with the Operating System".

                            И още:
                            https://www.dell.com/support/article...essors?lang=en

                            До 6 генерация CPU всички машини с Windows 10 Pro имаха опция даунгрейд Win 7 Pro. Даже обикновено 7-цата беше инсталирана, а 10-ката идваше на DVD и, който искаше, си я качваше сам. Но това остана в миналото.

                            sparkybg, ако те интересува конкретен модел, пусни едно търсене в гугъл за някой със същия проблем. Има доста статии за качени 7-ци. Но дори и да го инсталираш уиндоуса, може за някой компонент да няма драйвер. Домашния ми компютър е със Z170, но 6Gen CPU, така че няма как да тествам. Дъното поддържа и 7Gen cpu (това са го добавили по-късно, защото, когато го взимах , още нямаше такива), и има драйвери за 7-ца на сайта на производителя, ама дали ще стане ...
                            Отделно някои ъпдейти блокират работата на седмицата, някъде го четох наскоро, така че не си е работа... Ако държиш на Win 7 си вземи 6 генерация

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Набързо погледнах работните станции http://www.dell.com/en-us/work/shop/...ctop3620mtus_3

                              Какво те интересува за Dell Precision T3620? Имаме такава на работа. Тръгна си с Win7Pro, но ъпдейтнахме до 10.
                              Два месеца стоя в сервиз заради "сини екрани". За момента е ОК. Ползва се за Аутокад.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Какво те интересува за Dell Precision T3620? Имаме такава на работа. Тръгна си с Win7Pro, но ъпдейтнахме до 10.
                                Два месеца стоя в сервиз заради "сини екрани". За момента е ОК. Ползва се за Аутокад.
                                CPU-то коя генерация е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X