Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Параноята се лекува радикално, със смяна на ОС, смяна на повечето хардуер у дома, промяна на начина на ползване на електронни устройства като телефон, телевизор, навигация, карти и всякакви некешови методи за разплащания и много други.

    Искам да убедя някой хора тук, че може да са анонимни, може да са непроследими, може да са невидими, ама всичко това ще им струва пари, ще им струва много повече време за тривиални и ежедневни операции и на последно място ама не по значение, ще им струва начина на живот на семействата им, поне на живота такъв какъвто го познаваме 99% от хората.

    Ползвайте си Уин10, платете си за хубав бак ъп, не отваряйте случайни имейли и се наслаждавайте на живота, а ако сте талибани или нигерийски милионери хакери, наемете си хора професионалисти да ви кажат как да се пазите и от кого

    П.С. Талибаните и хакерите също си плащат обилно за екстрите, няма безплатен обяд, също както ще си платите в нерви и/или пари ако не спазвате елементарна ИТ хигиена
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Параноята се лекува радикално, със смяна на ОС, смяна на повечето хардуер у дома, промяна на начина на ползване на електронни устройства като телефон, телевизор, навигация, карти и всякакви некешови методи за разплащания и много други.

      Искам да убедя някой хора тук, че може да са анонимни, може да са непроследими, може да са невидими, ама всичко това ще им струва пари, ще им струва много повече време за тривиални и ежедневни операции и на последно място ама не по значение, ще им струва начина на живот на семействата им, поне на живота такъв какъвто го познаваме 99% от хората.

      Ползвайте си Уин10, платете си за хубав бак ъп, не отваряйте случайни имейли и се наслаждавайте на живота, а ако сте талибани или нигерийски милионери хакери, наемете си хора професионалисти да ви кажат как да се пазите и от кого

      П.С. Талибаните и хакерите също си плащат обилно за екстрите, няма безплатен обяд, също както ще си платите в нерви и/или пари ако не спазвате елементарна ИТ хигиена
      "Параноята" дотук ми струва НУЛА лева! Геврече с дупка!
      От 2008 съм на Линукс!
      п.с. Не са ме нападали "талибани или нигерийски милионери хакери", нито Сорос, пък за рептил си нямаш идея колко бих платил да видя!

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        "Параноята" дотук ми струва НУЛА лева! Геврече с дупка!
        От 2008 съм на Линукс!
        И смяташ че си невидим, непроследим, неразбиваем и т.н.?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          И смяташ че си невидим, непроследим, неразбиваем и т.н.?
          През ум не ми е минавало!
          Опитвам да се сетя за сравнение. Това е като да си реален ексхибиционист, или такъв по Нета!
          Едното може да го пипнеш ако искаш, другото е поток от данни.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Откриха кейлогер в официалната версия на Win 10, без изрично да е упоменато в End User License Agreement.
            Абе колега... за втори път - вземи се в ръце... Или пък недей - кой съм аз да ти казвам какво да правиш... Жив и здрав - радвам се, че ползваш Линукс - всъщност харесвам ОС-а - ако нямах толкова много Blizzard игри сигурно щях да пробвам, но в момента им имам всичките и те не щат да работят добре под повечето Линукси, а и ме мързи да влагам много от времето си в настройки и проучване на нова ОС.

            По въпроса с кейлогера... то няколко страни това звучи меко казано странно. Първо нямат нужда да добавят приложение което да следи натискането на клавиши - имат си abstract hardware layer-а, който вярваш или не прави точно това от как Windows е станал Windows - мисля, че можем да приемем първият истински ОС да е NT4. Не, че нещо - това си му е работата на нещото. Същият пласт го има и разбира се и в Линукс, и Дебиан, и iOS и в Андроид. Нищо ново под слънцето.

            Оставяйки на страна въпроса с технологичната страна на нещата - изглежда ми адски тъпо да даваш опции на конкуренцията. Не, съжалявам - на това положение вече не мога да приема, че чак такъв гаф ще има публично. Не да ме разбереш погрешно, но самите Microsoft не могат да ти дехашнат паролите за лично закупеният Windows 2003 сървър без помощ...

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
              Абе колега... за втори път - вземи се в ръце...
              Не съм геймър.
              Обаче говориш с вяра и плам, ей тъй на теория някак. Никой жив човек не знае всичко, което се случва по Уиндоус. Просто давам линкове на какво са проучили хората.
              Факт е, че в Windows phone и в Windows 10 не може да спреш репортите към кораба майка. Не можеш да си пуснеш windows 10 без да си направиш акаунт в облака им, важи за настолни и за телефони. Не може да спреш и ъпдейтите на десятката. Не може да спреш да ти трие софт, който не ги кефи тях на твоя диск, като кракове. Все едно те са ми подарили и хардуера, и Windows 10. Ровят и трият по данните ти, като че са тяхна собственост.
              Жули някакви гигабайти с техните сървъри, и горе цитирах тяхното споразумение, че и преведено. Инвестирали са кой знае колко милиони, да подкарат тая чудовищна телеметрия. И ми разправяш да се вземам в ръце, че няма такова нещо.
              Работил съм у фирма за продажба на хардуер, и лично съм виждал писмо от Мicrosoft. Имена и адреси на клиенти дето си им продал компютри, пък били с нелицензен Windows. Това по времето на Win 98 с телефонните модеми, смятай сега кво е!
              Останалото са разсъждения по картинка.
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-03-17, 21:14.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Не съм геймър.
                Обаче говориш с вяра и плам, ей тъй на теория някак. Никой жив човек не знае всичко, което се случва по Уиндоус. Просто давам линкове на какво са проучили хората.
                Факт е, че в Windows phone и в Windows 10 не може да спреш репортите към кораба майка. Не можеш да си пуснеш windows 10 без да си направиш акаунт в облака им, важи за настолни и за телефони. Не може да спреш и ъпдейтите на десятката. Не може да спреш да ти трие софт, който не ги кефи тях на твоя диск, като кракове. Все едно те са ми подарили и хардуера, и Windows 10. Ровят и трият по данните ти, като че са тяхна собственост.
                Жули някакви гигабайти с техните сървъри, и горе цитирах тяхното споразумение, че и преведено. Инвестирали са кой знае колко милиони, да подкарат тая чудовищна телеметрия. И ми разправяш да се вземам в ръце, че няма такова нещо.
                Останалото са разсъждения по картинка.
                Живиглупостипишешколега)))здраведаима
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Кое са глупости? За някои от фактите дадох линк. Мога да снимам някои от нещата, за които говоря. Не всичко мога да докажа, като писмото с клиентите например.
                  windows 10 spy - пусни фразата в Гугъл, да видиш ако не си разбрал.
                  http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/wi...ws-10-3639643/
                  Е тука за кейлогера, дето г-н никой ми разправя че го няма.

                  Споразумението го има преведено в мнение №555
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-03-17, 21:36.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    От известно време се изкушавам да пусна това текстче, което е на повече от 10 години. Досега се въздържах, но, събота вечер е, форумът по традиция е по-.....ъъъ лежерен, та:

                    Санчо и свободата

                    Санчо е малоумният Линукс потребител, чул от съседа, че имало няк'ва "куул" система, дето кърти мивки и рулирала. И тъй като Санчо е бунтар по природа, веднага решава, че така ще стане по "елеет" за околните и няма да бъде поредния "ламер".


                    Санчо е твърде самоуверено ламерно копеле, което псува Уйндоус и твърди, че го може. И сега става линуксар, за да кърти мивки, да става хакер, да се гъзари или просто смята, че това е по-доброто. Както казваше бг програмистът едно време - от устата му излиза плюнка, разпалено защитава любимата си ОС, колко била добра и т.н, без изобщо да има някаква идея какво и е доброто, защо е... и т.н. Санчо е готов на война с околните, за да защити своята безпочвена позиция, без въобще да е прегледал фактите на опозицията си.


                    Доводите които използва са "Това съкс, онова съкс, само Линукс рокс!". Той върви с високо вдигната глава и когато види Уйндоус се подхилва пренебрежително и изтрелва "ха-ха! Ламери ! Линукс рулира!", въпреки че самият той не знае как да направи това с Линукс. Но той е дебилно убеден в своята правота и никакви аргументи не могат да му попречат.


                    Санчо обича да псува всичко, което слабоумният му мозък не разбира. За съжаление с масовото навлизане на Линукса такива Санчовци стават все повече... Те са нагли и самоуверени, пречупват всичко през своя недорасъл поглед...Мързеливи са за четене, но кипят от енергия за инсталации на "латест" софтуер, което винаги води до някакъв супер глупав проблем, с който не могат да се справят дълго време.


                    И вместо да изчетат к'вото трябва, те пълнят форуми, ирц канали, к'во ли не, с глупостите си. А когато поради малоумният си въпрос никой не им обърне внимание, започват да наричат околните "ламери" и да питат защо не им се отговаря, като че ли някой е длъжен да им помогне.


                    Предпочитат да задават тъпите си въпроси без да са изчели и ред за конкретното занимание, въпреки че интернет е пълен с документация.


                    Санчо обича "фрее" софтуера. За него това е част от бунта, който е оглавил. Но Санчо си иска парите за своята работа. Иска да работи със свободен софтуер но да взима пари за това, което той направи.


                    Свободата за този тип Санчо е дума, опияняваща и водеща до душевен оргазъм. Свобода, породена от зомбификацията, не от нещо друго, истинско. Той получава ерекция, когато след едноседмичен труд подкара супер глупавата и никому ненужна програма и почва да гледа високомерно на останалите "ламери".


                    Санчо обича да се събира с други санчовци. На своите срещи те обсъждат своите супер глупави проблеми, хвалят се с успешно пуснатите никому ненужни прорграми.


                    Най "елеет"-ните санчовци разказват как са отишли при съседа, срутили са му напълно работещата и вършеща му работа система и са му сложили Линукс. Надрънкали са му един час глупости, че Линукс рулира и е крайно време и той да почне да кърти мивки и да не бъде такъв ламер.


                    И сега съседа седи и гледа тъпо в монитора и си вика "Верно д'еа Линукс рулира!". И ето нов Санчо се ражда. Санчо, който за да не изглежда тъпо, почва да прокламира Линукс идеата.


                    Хубавото на Санчо е, че постоянно е зает със своите си работи и когато игнорираш малоумните му въпроси той се превръща в селския идиот, над който всички тайно се смеят!

                    P.S. ~70% от системите, с които имам вземане-даване са под Linux.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Не съм геймър.
                      Обаче говориш с вяра и плам, ей тъй на теория някак. Никой жив човек не знае всичко, което се случва по Уиндоус. Просто давам линкове на какво са проучили хората.
                      Факт е, че в Windows phone и в Windows 10 не може да спреш репортите към кораба майка. Не можеш да си пуснеш windows 10 без да си направиш акаунт в облака им, важи за настолни и за телефони. Не може да спреш и ъпдейтите на десятката. Не може да спреш да ти трие софт, който не ги кефи тях на твоя диск, като кракове. Все едно те са ми подарили и хардуера, и Windows 10. Ровят и трият по данните ти, като че са тяхна собственост.
                      Жули някакви гигабайти с техните сървъри, и горе цитирах тяхното споразумение, че и преведено. Инвестирали са кой знае колко милиони, да подкарат тая чудовищна телеметрия. И ми разправяш да се вземам в ръце, че няма такова нещо.
                      Работил съм у фирма за продажба на хардуер, и лично съм виждал писмо от Мicrosoft. Имена и адреси на клиенти дето си им продал компютри, пък били с нелицензен Windows. Това по времето на Win 98 с телефонните модеми, смятай сега кво е!
                      Останалото са разсъждения по картинка.
                      Ъъъ, в офиса имаме Windows 10 като девелоперски сървър, върху виртуалка, с подкаран SQL Server и IIS, на който си тестваме web нещата. Нито си прави ъпдейти когато му е кеф, нито нещо е изтрил. Това от над година. И не е рестартиран поне от 2-3 месеца, вероятно и повече. В понеделник ще го проверя дали, кога и какво е инсталирал.

                      Вярно се вземи в ръце - истината винаги е някъде по средата. Нито Windows-а е толкова черен, нито Linux-а толкова бял. Ако не искаш никога никой да те нюха, трябва да работиш на машина, дето не е вързана към интернет въобще.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Колегите прореваха, инфото е от първо лице. Половината екип мина на Линукс, бяха бесни от последната версия. Аз лично нямам десятка и личен опит с нея. Трие им кракнат софт, и не могат да спират ъпдейтите. На няколко пъти им потроши машините след ъпдейт, драйверите по-точно, на видеото май. Ако са ме излъгали - кофти. Ама аз лично ходих да инсталвам Линукс на единия, след като десятката се строши за пореден път заради ъпдейт. Разбирам, че отскоро "великодушно" са оставили опция драйвери да не се ъпдейтват, но другото остава.
                        Виртуалките са с по стандартизирани драйвери, може да не са толкова бъгави.
                        За шпионенето дадох линкове, и там няма чудене.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Както и да е - темата се отплесна много в страни. Моите впечатления от W10 са, че оставяйки на страна факта, че скоро няма да има голям избор - ОС-а е окей, като функционалност, но определено има неща, които дразнят... Потребителският интерфейс има един още "по-потребителски пласт отгоре" - нещо, като филия с масло, сладко от къпини и лютеница... Повечето, които сме от повече време в бизнеса определено ни дразни яко факта, че трябва да минеш през нещото за да стигнеш до по-познатата част от менютата. Също по някаква причина са направили споделянето на цели дискови дялове още по-забутано и понякога е ужасно досадно да стигнеш до вярната опция. Определно има неща, които дразнят - между 13-ти и 15-ти всеки месец Интернета ти получава удар от update-ите, които всички в сградата решават да свалят. Понякога в update-ите има неща, като последните драйвери за nVidia и Ati... Понякога ми се налага да мина и да ги махна след това... абе не е като да няма какво да се издяла от ОС-а, но поне се опитват.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Хубаво де, като не могат да се забранят ъпдейтите, се забранява достъпа до сървърите за ъпдейт. 21-век сме, начини бол...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Хубаво де, като не могат да се забранят ъпдейтите, се забранява достъпа до сървърите за ъпдейт. 21-век сме, начини бол...
                              Десетки са, по нета има списък с домейните. Че се и менят.
                              Има тулчета дето правят всичко това вместо теб, но според изпатили после ОС почва да работи зле.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Хубаво де, като не могат да се забранят ъпдейтите, се забранява достъпа до сървърите за ъпдейт. 21-век сме, начини бол...
                                О, не правя такива неща - глупаво е да се отказваш от нещо за което си платил. Освен всичко освен някои грешки на дребно, като цяло са нещо хубаво - правят ти системата по-сигурна. Не, че не мога просто да си вдигна update сървър, но ме мързи за бройката, която поддържам не знам дали ще си струва изобщо. Иначе да, мога и просто да си спра услугата за update-и, мога и целия IP-range да банна, но просто... предпочитам да ги поприпсувам на два-три дни месечно вместо да рискувам дупки в сигурността.

                                P.S като казах "в сградата" - не отговарям за всички в сградата - просто всички са навързани на едно ISP и съоветно в един момент се стига до това, че между 8:00 и 8:25 каквото и да правиш... трябва да го правиш по-спокойно - няма смисъл от бързане
                                Последно редактирано от господин никой; 25-03-17, 22:34. Причина: P.S. добавка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X