Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Освен това споразумението важи за участващите в Windows Insider Program. Tези, които не се натискаме да сме инсайдъри, не ни боли нищо. Те си затварят очите за някои от нещата които правим, за сметка на рекламите които ни пробутват.

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Освен това споразумението важи за участващите в Windows Insider Program. Tези, които не се натискаме да сме инсайдъри, не ни боли нищо. Те си затварят очите за някои от нещата които правим, за сметка на рекламите които ни пробутват.
      Откриха кейлогер в официалната версия на Win 10, без изрично да е упоменато в End User License Agreement. За едно ако излъжеш - ставаш лъжец! Вардят паролите ти в техния си облак, също нямаш избор да спреш това. Аз като имам ограничено количество пароли дето помня - значи те имат достъп и до мейла ми, където и да е той. И до всичко друго, каквото се пази с тая парола.
      Първоначално публикуван от господин никой
      Абе колега - вземи се в ръце... всяка антивирусна има достъп до диска ти - и повечето от тях трият кракове... господи каква изненада... и то от едно 7-8-9 години...
      Триенето на кракове е факт, и не е баш като с антивирусните. При антивирус не съм виждал End User License Agreement да се кълне, че ще те размъква на партньорите си, и ако не слушаш - и на полицията. Антивируса може да го спреш, може и просто да му забраниш да размъква инфото ти по големия нет. Злоупотребите не ги коментирам - това всеки един от милионите вируси го умее.
      Win 10 казва в прав текст, че не може да спреш киризенето. Ако не ти изнася - деинсталираш, нямаш друг шанс. При мобилната версия има една чавка да размаркираш телеметрията, но е деактивирана. На всичко отгоре задължително искат валиден телефон, с което легитимират притежателя на съответната ОС. Все едно ти искат лична карта, га, че не съм им КЛИЕНТ, а ЗАПОДОЗРЯН. На мен всичко това ми е прекалено.
      Абе вие що биете негрите, в този стил звучи.
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-03-17, 12:18.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ...антивирус не съм виждал End User License Agreement да се кълне, че ще те размъква на партньорите си, и ако не слушаш - и на полицията.
        Чети по-внимателно.

        Единствената разлика е че антивируса можеш и просто да НЕ го инсталираш.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Чети по-внимателно.

          Единствената разлика е че антивируса можеш и просто да НЕ го инсталираш.
          Кой е този антивирус, че ми стана интересно...
          Да, идеята е повсеместно подслушване, не се учудвам. Вече и прост принтер да си купиш - инсталира 300 мегабайта драйвери с незнайно какво, и пита и за кръщелното ти свидетелство! Един през други почнаха да издевателстват за лични данни. По тая причина повече не бих купил HP.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            По тая причина повече не бих купил HP.
            То щото другите хич не го правят.

            HP-то си има универсални драйвери на всичко що поддържа PCL-5 и са далеч по-малко от 300MB. Сега проверих - 19MB е, а може и още да се намали ако е важно. И с тоя драйвер върви и античния HP1200 в офица, и цветния CP1515n вкъщи, и вързан към LAN-а, и вързан към USB-то. Да не говорим че вързан лъм LAN-а може директно да го укажеш като PostScript и да пращаш към него PostScript файлове, без грам драйвер да инсталираш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              То щото другите хич не го правят.

              HP-то си има универсални драйвери на всичко що поддържа PCL-5 и са далеч по-малко от 300MB. Сега проверих - 19MB е, а може и още да се намали ако е важно. И с тоя драйвер върви и античния HP1200 в офица, и цветния CP1515n вкъщи, и вързан към LAN-а, и вързан към USB-то. Да не говорим че вързан лъм LAN-а може директно да го укажеш като PostScript и да пращаш към него PostScript файлове, без грам драйвер да инсталираш.
              Много се бъркаш, скоро не си купувал HP. Нищо общо със старите. Драйверът е половин CD, бъгав, и дразнещо любопитен. И да, другите дали подслушват - не прави животът ми по-лек. Аз за мен си имам решение, и то отдавна.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Преди няколко месеца купувахме принтер за офиса. Тук друго освен HP не вирее. Не е като да не е пробвано.

                Дефинирай кои са "старите". Аз принтер, който не порръджа PostScript или поне PCL5, не купувам много отдавна. И май ни един от тия, до които имама достъп към момента, не е вързан към компютър - все са или по LAN, или към USB_то на рутера. А там програмата е една и същя, без изключения поне до сега - дефинира се IP порт, слага се универсалния PCL5 драйвер, и всичко тръгва точно за 2 минути.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Интересно с какво сте пробвали?

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    Интересно с какво сте пробвали?
                    Това към кого?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Към тебе

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        В какъв смисъл с какво сме пробвали? С лазерни принтери на HP. Имаме и многофункционално устройство - при него имаше разни драйвери заради скенера, но не помня и там да имаше някакви драми със стотици мегабайти. По мрежата си печати пак с универсалните PCL5 драйвери.

                        Последното дето купувахме май беше нещо такова (не мога да проверя в момента дали е точно това):
                        http://www8.hp.com/us/en/products/pr...544#!tab=specs
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Преди няколко месеца купувахме принтер за офиса. Тук друго освен HP не вирее. Не е като да не е пробвано.

                          Дефинирай кои са "старите"...
                          Не ми се влиза в спор за това, пък и не е по темата. Чудовищно огромен драйвер, и за всичко отгоре дори не му поддържа скенера. Пуска се с друг софт.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Пишеш, че друго освен HP при вас не вирее и сте пробвали други. Интересно ми беше какво сте пробвали, че в сравнение с него ХП е железен принтер

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Не ми се влиза в спор за това, пък и не е по темата. Чудовищно огромен драйвер, и за всичко отгоре дори не му поддържа скенера. Пуска се с друг софт.
                              Еми ето ти цветен лазеген принтер на HP, актуален модел:
                              http://support.hp.com/us-en/drivers/...A0AQC11TA930O2

                              Basic drivers: 10.1MB, Universal Print driver PCL5 - 18-20MB. За какво да спорим? Софтуера за скенера е друга бира и него не го коментирам въобще - рядко имам достъп до него и нямам наблюдения, но до колкото помня не ползваме HP софтуера за това.

                              Ето ти и мултифункционално устройство:
                              http://h20566.www2.hp.com/hpsc/swd/p...&swEnvOid=4063

                              Classic driver: 12.8MB, Universal Fax driver: 11.3MB.

                              Никой не те кара да инсталираш всичко от инсталационния пакет. Практически в 99% от случаите инсталирам само драйвери и толкоз.
                              Последно редактирано от sparkybg; 24-03-17, 14:37.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                Пишеш, че друго освен HP при вас не вирее и сте пробвали други. Интересно ми беше какво сте пробвали, че в сравнение с него ХП е железен принтер
                                Olivetti, Kyocera (това и ние, и на жената в офиса), имаше и още някакъв ама отдавна. Olivetti-то си заспиваше когато му е кеф и не се събуждаше само, консуматива му струваше астрономически пари. На Kyocera-та и трябваше специална хартия, щото обикновената не и беше достатъчно качествена, наща отиде веднъж на сервиз и при втората повреда я разкарахме, тая на жената в офиса току и сменяха нещо по листопоемащия механизъм, поне 3-4 пъти още в гаранция.

                                Та след въпросните 2 проби изобщо не си играем да правим повече такива. Не е като и HP-тата да нямат кусури, но от нашата камбанария се вижда това - HP1200 работи сигурно от 12 години, сменена му е само механиката на огледалото че започна да шуми преди 2 години, едно време си печатахме книжките за продуктите на него, МФУ-то e на 5-6 и освен един прекъснат лентов кабел на скенера който сам си оправих, друг проблем не е правило. Счетито има още някакво, ма не знам модела. Вкъщи имам CP1515n. Новия е още много нов за да коментирам.

                                ...ааа, имаше и един LJ 4L някога, и някакъв струен пак на HP. Тях ги разкарахме щото одъртяха.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X