Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Моето е пряк отговор на колегата без навици за дясното огледало.
    Клипа не съм коментирал...
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      В града баш може да си караш в която лента си прецениш... Ама не съвсем... Трябва да са повече от две активни ленти за движение... Та с две думи не е точно така дето си писал

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Тая работа с лентите си е съвсем нормално състояние на нещата и винаги може трфика в една лента да се движи по-бързо от съседната, незавивисмо как се съотнасят пространствено тия ленти помежду си-коя е лява и коя дясна. Съответно-избираш най-удобната ти лента.
        Изправарването е маневра. Задължително има смяна на лента, при това двукратно. На която база всъщност се различават изправарването от престрояването, където смяната на лента е еднократна. Сменяш лента, задминаваш ППС и се връщаш пак в старата лента-това е изправарване. СМеняш лента, за да минеш в по-бавно или по-бързо движеща се такава-това е престрояане.

        "Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.

        (2) При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.

        Престрояването е преминаване на пътно превозно средство от една лента в друга с цел да се продължи движението направо, да се завие, да се спре или да се излезе от платното за движение.
        Чл. 45. При престрояване водачът е длъжен да даде предимство на пътните превозни средства, движещи се попътно в права посока...."

        Не виждал кое му е неясно.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Ясно е, просто в многоредово движение, няма понятие "изпреварване".
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Е сега ме вкарахте в смут - да не знам изпреварен ли съм бил или маневрата е била престрояване
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Е сега ме вкарахте в смут - да не знам изпреварен ли съм бил или маневрата е била престрояване
              Тук се вихрят такива страсти кой кого изпреварил, престроил, заобиколил и т.н. особено последните сигурно вече 10 страници [emoji2]

              http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=92398



              TT
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Понякога дори не успявам да се ядосам - някои действия са толкова глупави, че предизвикват предимно насмешка
                Ей този юнак го мярнах в огледалото, че се престроява в дясна лента (завой към Военноморска болница). Ускорението ми бе съвсем нормално до 50км/ч - не съм настъпвал... Добре, че видях, че ми светна лампата за автомобил в мъртвата зона, та отпуснах леко газта - интересно какво щеше да направи юнака ако вместо това леко бях настъпил газта???
                Иначе не пропусна да си смъкне прозореца да размахва пръсти, ама така и не разбрах на кого ги размахваше, щото беше в далечината (въобще не знам на клипа дали ще се види)...
                С лежерното ми темпо 50-55км/ч се движих след 'бързака' още около 2км, и на първия светофар се наредихме заедно
                Какво да направиш - манталитет ...
                Не се вижда кой как се е престроявал и къде е бил, но в този случай имаш късмет, че си се разминал. След като след кръстовището има една лента, с предимство е другия водач(този в дясната лента за движение).

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Е сега вече сядам с пуканките!!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Ужас!
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      Не се вижда кой как се е престроявал и къде е бил, но в този случай имаш късмет, че си се разминал. След като след кръстовището има една лента, с предимство е другия водач(този в дясната лента за движение).
                      Айде бе? Т.е. на светофара например има две ленти - една за надясно, една за направо. А след светофара направо е само една лента. И ти тръгваш от светофара направо от лентата която е за направо и изведнъж този който е отдясно и трябва да завие надясно продължава заедно с теб направо. И той е с предимство?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Е затова стават такива неща всеки си има мнение. На никой не му пука за правилата всеки си има свой.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Айде бе? Т.е. на светофара например има две ленти - една за надясно, една за направо. А след светофара направо е само една лента. И ти тръгваш от светофара направо от лентата която е за направо и изведнъж този който е отдясно и трябва да завие надясно продължава заедно с теб направо. И той е с предимство?
                          Еее, викам по-сериозно малко. Естествено, че става дума за случай, когато и двете ленти са за направо(какъвто е този случай). Не виждам знак или маркировка, които да указват определена посока за лентите.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Еее, викам по-сериозно малко. Естествено, че става дума за случай, когато и двете ленти са за направо(какъвто е този случай). Не виждам знак или маркировка, които да указват определена посока за лентите.
                            Поледни пак, там няма две ленти, а само една. Другото е спирка. И даже да я приемем за лента тя не продължава направо.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              ...И даже да я приемем за лента тя не продължава направо.
                              Кое те кара да мислиш, че не можеш да продължиш направо от тази лента? Кое те кара да мислиш, че като има знак за спирка, не можеш да се движиш в тази лента?

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                ... След като след кръстовището има една лента, с предимство е другия водач(този в дясната лента за движение).
                                Член, алинея? Тази дясна лента дали не е предназначена само за десен завой, докато лявата е за движение направо и наляво, на каквато мисъл навеждат следите от маркировка?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kat.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5777691


                                Какво правим с чл. 81 от ЗДВП?

                                Чл. 81. (1) Престрояването е преминаване от една пътна лента в друга, за да се продължи движението направо, да се завие или да се излезе от платното за движение.
                                (2) Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, движещи се в лентата, в която той навлиза.
                                Отделно, дето бързакът пердаши през част от платното, където май няма право да се движи.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kat1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5777692

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kat2.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5777693
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X