Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Това е най-забранения ляв завой в Пловдив, все пак.
    20 годишната кифла, с кола с РА регистрация, е една от стотиците такива, които застрашават всеки един на улиците в града.
    Не виждам някой да оспорва, че девойката е в нарушение. Ама пък онзи с КИА-та изглежда да е един от многото, които не си знаят габаритите на колата и не могат да минат отнякъде, ако нямат по 2 метра свободни от всяка страна. Отдясно имаше достатъчно свободно място да мръдне още мъъъничко встрани и да мине без всякакви приключения, без да засегне пешеходната пътека.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Тук спора би трябвало да бъде:
      Водачката на Тойотата която е в нарушение има ли право на претенции от ГО за нанесени щети от водача на Кията който я одра докато е спряла?

      Ако на паркинг съм спрял неправилно, примерно съм спрял върху линията която очертава паркомястото, и ми бъде нанесена щета на автомобила - имам ли право на претенции към този който нанася щетата или не?
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Тук спора би трябвало да бъде:
        Водачката на Тойотата която е в нарушение има ли право на претенции от ГО за нанесени щети от водача на Кията който я одра докато е спряла?

        Ако на паркинг съм спрял неправилно, примерно съм спрял върху линията която очертава паркомястото, и ми бъде нанесена щета на автомобила - имам ли право на претенции към този който нанася щетата или не?
        Зависи как бъде решен въпросът за вината за ПТП от страна на компетентните органи. Или как се запише в двустранния протокол.

        Има вариант с вина на двамата водачи. Тогава няма обезщетения по ГО и за двамата.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Зависи как бъде решен въпросът за вината за ПТП от страна на компетентните органи. Или как се запише в двустранния протокол.

          Има вариант с вина на двамата водачи. Тогава няма обезщетения по ГО и за двамата.
          Да опростя примера. Ако на тесен път има паднал огромен камък, аз не си преценя габаритите и се ожуля докато се промушвам покрай камъка, то на кой трябва да му съставят акт - на мен или на камъка?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Да опростя примера. Ако на тесен път има паднал огромен камък, аз не си преценя габаритите и се ожуля докато се промушвам покрай камъка, то на кой трябва да му съставят акт - на мен или на камъка?
            Не е същото. Камъкът е движен от "vis maior" (ако гугъл не помага, опростенчески казано - непреодолима сила, природна стихия), препречилият (що пък да не е паркирал на средата?) пътя нарушава правилата за движение.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Зависи как бъде решен въпросът за вината за ПТП от страна на компетентните органи. Или как се запише в двустранния протокол.

              Има вариант с вина на двамата водачи. Тогава няма обезщетения по ГО и за двамата.
              И кой ще реши вината?



              Ханко Брат, или някой, дето знае как се пише?

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Абе чичкото се беше разсеял, или си е некадърен, ама формалната вина си е отвсякъде на момата.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Да опростя примера. Ако на тесен път има паднал огромен камък, аз не си преценя габаритите и се ожуля докато се промушвам покрай камъка, то на кой трябва да му съставят акт - на мен или на камъка?
                  Ама на теб, естествено..
                  Пък парите за ремонта ще ги чакаш от камъка...

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Намачка си колата бая човека,а назад се вижда задръстването почва зад училището по дърворезба


                    Отделно че колите в нашата посока са задръстили кръстовището ,което значи че и бул.Руски е блокиран ,заради една тъпа кифла.


                    https://youtu.be/Ow_9lEV8SN4
                    Последно редактирано от Roninn; 21-12-17, 20:03.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Анатоли, какво ти пука?
                      Всеки един, който се опита да тълкува еднозначното определение от знаци и маркировка на това гадно място, се направи на интересен, и би направил същото, като тъпата кифла.

                      Да, в Пловдив е така.

                      Елате да си харчите парите в пловдивския МОЛ..

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        ...Всеки един, който се опита да тълкува еднозначното определение от знаци и маркировка на това гадно място, се направи на интересен, и би направил същото, като тъпата кифла...
                        Това пък откъде накъде? Кой от писалите изрази мнение, че кифлата не прави нарушение?

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Интересен си..
                          Ела в Пловдив, мини поне два пъти през същото място, и сподели впечатленията си.
                          Моля!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Интересен си..
                            Ела в Пловдив, мини поне два пъти през същото място, и сподели впечатленията си.
                            Моля!
                            Защо? Ясно се вижда, че дамата е в нарушение. Както и ясно се вижда, че господинът сам си е виновен за щетите по автомобила. Какво трябва да видя на място?

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Абе чичкото се беше разсеял, или си е некадърен, ама формалната вина си е отвсякъде на момата.
                              Формалната вина е и на двамата. Чичката се самокатастрофира в неподвижен обект (в случая - спрял в нарушение автомобил). Също като наш Гагич, дето таранира таксиджии, щото са в грешната лента.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Това може да го обясниш на КАТ, на застрахователите, а и на арменския поп. Аз нямам значение.

                                ПП
                                Също и пред съда, ако на мястото на момата, обжалваш.
                                Последно редактирано от davc; 21-12-17, 20:52.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X