Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

    Един въпрос свързан с драйверите на фенерите...
    Има ли той функция да предпазва елементите от over discharge или се разчита единствено само на защитата в самият елемент?
    Дали е предвиждано на спре работа, когато напрежението спадне под минимума за 1 елемент?
    Или ще бачка докато има достатъчно напрежение да работи той самият?

    Ясно е, че зависи пряко от моделът но все пак въпросът ориентиран към "марковите" такива - Олайт, Феникс и др. работещи с 18650.

    Накратко: Би ли било проблем в един фенер да се ползват т.нар. unprotected елементи?

    Нямам под ръка нещо за да тествам сам но тук гледам има колеги, дето обичат да се ровят във фенерите си
    Имам един миник всъщност но неговият драйвер бачка от 1 до 4V ( АА или 14500 ) и не е подходящ за целта.
    Поне така си мисля...
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Масовите зарядни няма как да ги направят за такова нещо.
      Просто елементите имат неприятната склонност да се взривяват или поне запалват при неправилна експлоатация.
      Зарядните са правени така, че да са безопасни каквото и да сложиш вътре.
      Именно в това "каквото и да сложиш" е проблема. Въпросното зарядно зарежда от размер AAA(забравих li-ion еквивалента на това) до 26650. 26650 безгрижно може да се зарежда с 2 ампера дори, обаче при същите условия AAA-то просто ще се опече. Зарядното е като за блондинка - слагаш и зарязваш. Не го мислиш. Все пак, добре би било едно копче за избиране на ампеража, ама отиваме в друг клас и други цени.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Един въпрос свързан с драйверите на фенерите...
        Има ли той функция да предпазва елементите от over discharge или се разчита единствено само на защитата в самият елемент?
        Дали е предвиждано на спре работа, когато напрежението спадне под минимума за 1 елемент?
        Или ще бачка докато има достатъчно напрежение да работи той самият?
        Хубавите драйвери имат. Имат и защита от прегряване и прочие простотийки. Сега, ако е универсален и работи на от 1 до 4 волта, малко е под въпрос. Не че не може - той и чарджъра се ориентира сам какво си му сложил. Обикновено в ръководството пише какво може и какво не. Зареждаемите маркови обикновено са и с по-голяма батерия от стандартната, със все защитите вътре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...Все пак, добре би било едно копче за избиране на ампеража, ама отиваме в друг клас и други цени.
          Еми аз ударих на дефектна бройка от Xtar XP4 за което писах по-горе и го върнах. Вчера това.
          Иначе то трябваше да се превключва на 3 стойности на тока, което беше доста добро като идея.
          Реално обаче зареждаше със около 150mA независимо от елемента или избраният режим.
          Предполагам съм попаднал на кофти бройка Xtar но нямаше друга да го заменя със същото и финално го заменихме ама с i4.
          То бачка точно както се очаква - премерих го, 750mA - ток и жица.

          По другият топик - аз предполагах, че няма еднозначен отговор, ама...
          Един френд иска да си купи Olight SR52 и ме питаше какви елементи да си вземе.
          Това породи въпроса - дали е за предпочитане "protected" елементи или може и "unprotected".
          Разликата в цената не е малка а освен това е глупаво 2 неща да пазят елемента ако приемем, че драйвера няма да източи елементите до дупка.
          Съмнява ме обаче да е обявено като параметър някъде.
          По-скоро предполагам олайт ще си рекомендват техните брандирани елементи за модела и толкова.
          Ако го вземе ще видя какво прави.
          То всъщност може да си купи елементи и след като го проверя сега, като се замисля, така че... Кейс клоус
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

            Истинска, дори незащитена батерия трудно ще компрометираш с консуматор и зарядно. Защитена, работеща до 2,2в., определено ще работи до край и с не скъп драйвер.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

              Здравейте, искам да запитам за мнението ви за фенееът Fenix e12 .Добро ли е за edc или ако можете да препоръчате подобен в този ценови диапазон.Благодаря

              Коментар


              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                За edc не знам, ма за mrf не става.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Доколкото разбирам аз термина EDC - идеално е.
                  Малко, компактно, леко...
                  Ползвам сходно по характеристики на др. марка и нон стоп ми е на кръста.
                  Че и на планина го ползвам, въпреки, че не е за тая работа.
                  А Fenix е една от "силните" фирми - предполагам не са се изложили с този модел.
                  За повече пари има и др. но не виждам смисъл за ежедневието - това е достатъчно добро
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Първоначално публикуван от SamFisher Преглед на мнение
                    Здравейте, искам да запитам за мнението ви за фенееът Fenix e12 .Добро ли е за edc или ако можете да препоръчате подобен в този ценови диапазон.Благодаря
                    Aз вече почти година съм с Lumintop Tool 70lm. Работи с една батерия ААА. Седи ми закачен на ключовете, изтърван нееднократно.
                    Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                    Коментар


                    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                      A това са моите светила
                      Номер 1 е ACEBEAM K-40. Със 6 режима на работа, с продължителност от 2 до 2000 часа - в зависимост от силата. Максималната му "мощност" му е 1368lm, до 800 метра. Използва 3 броя 18650 батерии. Седи си в раницата - мъкна го дори когато не планирам да замръквам.
                      Номер 2 е MINI MAGLITE. Много хубава работа ми вършеше, но ме побърка от крушки... Направо ми писна! И затова го ъпдейтнах с ето тази джаджа
                      http://www.ebay.co.uk/rcm/MINI-MAGLITE-LED-UPGRADE-BULB-2-AA-CREE-Torch-Flashlight-Conversion-2AA-/?itm=221366210953&_trksid=p2059210.c100148.m1843
                      Номер 3 е китайче с 5000 W. Ползвам го за домашни нужди.
                      Номер 4 е Lumintop Tool 70lm и е фенерчето без което не излизам - седи ми на ключовете. Работи с 1 батерия ААА, свети до 50м, на максимална мощност изкарва около час.
                      Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                      Коментар


                      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
                        ....
                        Номер 2 е MINI MAGLITE. Много хубава работа ми вършеше, но ме побърка от крушки... Направо ми писна! И затова го ъпдейтнах с ето тази джаджа [/FONT][/COLOR]http://www.ebay.co.uk/rcm/MINI-MAGLITE-LED-UPGRADE-BULB-2-AA-CREE-Torch-Flashlight-Conversion-2AA-/?itm=221366210953&_trksid=p2059210.c100148.m1843....
                        Сега как е с джаджата? Щото и аз се побърках .
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                          В ютуба има клип как работи въпросната джаджа. Е да да ама не! Да ти кажа не съм особено очарован. Не ме кефи какво петно прави. При концентриран лъч не е кръгло, леко жълто в края. При увеличаване на петното по средата става жълто, а по краищата бяло. Но това се вижда като светиш срещу бяла стена.
                          Ето го https://www.youtube.com/watch?v=JJzyR8yA5Ps
                          Последно редактирано от gavra74; 11-02-15, 16:28.
                          Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                          Коментар


                          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Първоначално публикуван от SamFisher Преглед на мнение
                            Здравейте, искам да запитам за мнението ви за фенееът Fenix e12 .Добро ли е за edc или ако можете да препоръчате подобен в този ценови диапазон.Благодаря
                            Привет! Ползвам Феникс Е12, и съм изключително доволен. В този ценови клас, с АА батерия за мен е оптималния вариант. Препоръчвам ти го.
                            "Make love, not war!"

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Новото супер компактно фенерче Olight S1 изключително EDC

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                UPI как ще приобщим фенерите в горната мъдрост?
                                Помага по намирането на разни дупки, да знаеш!

                                Добър мъник!
                                Пише, че има 2 таймера - много полезно хрумване!
                                Ползват фокусираща леща тука - дано да е добра.
                                Според мен за EDC би било по-практично широко петно с текстуриран рефлектор.
                                Но от друга страна разни хора - разни изисквания. Нали има S10

                                На мен едно нещо не ми харесва в S серията - бутона за включване.
                                Много лесно се натиска неволно и/или е ненамираем в тъмното.
                                Първото важи в пълна сила за S15, второто за S30.
                                Много по-добре би било да се сложи отзад на капачката.
                                Ама някак така, че да се запази възможността за работа в стойка "свещ" и някак ако може да се запази и магнита.
                                И да остане лесно натискаемо, и...
                                Май няма да я бъде тая
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X