Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    UPI как ще приобщим фенерите в горната мъдрост?
    Помага по намирането на разни дупки, да знаеш!

    Добър мъник!
    Пише, че има 2 таймера - много полезно хрумване!
    Ползват фокусираща леща тука - дано да е добра.
    Според мен за EDC би било по-практично широко петно с текстуриран рефлектор.
    Но от друга страна разни хора - разни изисквания. Нали има S10

    На мен едно нещо не ми харесва в S серията - бутона за включване.
    Много лесно се натиска неволно и/или е ненамираем в тъмното.
    Първото важи в пълна сила за S15, второто за S30.
    Много по-добре би било да се сложи отзад на капачката.
    Ама някак така, че да се запази възможността за работа в стойка "свещ" и някак ако може да се запази и магнита.
    И да остане лесно натискаемо, и...
    Май няма да я бъде тая
    Аз съм премесил клипса върху бутона
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Е то всички стигаме до това рано или късно, както и до заключването.
      Иначе е абсолютен хазарт...
      Враг усраине

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        Бутончето на новият Olight S1 е доста променено в сравнение с предишните модели. Новият S30R II между другото е също с подобен бутон (явно фирмата се отказа от старият вдлъбнат бутон).
        Лещите са добре проектирани и лъча е доста широк и силен (според мен точно това е най-удачно за джобно фенерче).

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035942454.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5678936
        ето и в сравнение с S30R II
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035942747.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5678937

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          Ми на мен от снимката ми изглежда като на S15.
          Не знам доколко ще е защитено от неволно натискане но важното е, че има клипс
          Враг усраине

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Да не отварям нова тема, здравейте колеги някакъв по евтин вариант на Lenser P7 P7.2 задължително трябва да е водоустойчив понеже ми трябва за работа имате ли някакви препоръки за модели? нещо до 40-50 лева максимум понеже цената на тоя Lenser е пак толкова но в евро валута.
            Благодаря ви!

            Коментар


            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

              И аз се оглеждам за фенер. Първоначално мислех да си взема нещо по-голямо, но вече се насочвам към марков, но малък (че са скъпи). Гледам коментари за Olight и Fenix, а имам челник и мини фенерче с 1ХААА батерия на Led Lenser. Доколкото разбрах Olight и Fenix имат стабилна електроника за поддържане на еднаква яркост. Докато моите нямат (то при челника няма и как да има понеже е с потенциометрично регулиране на яркостта, поради което го избрах).
              Другите модели на Led Lenser (например споменатия P7) имат ли т.н. драйвър или при тази марка липсва?

              Коментар


              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                няма
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Забелязал съм,че винаги се почва през евтини варианти за осветление,след 2-3 издънки се стига до истинските фенери.
                  Petzl
                  Zebra
                  Olight
                  Това са моите челници и фенерчета.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    няма
                    Босе сигурен ли се че нЕма дривер?
                    Не е малко пари...
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Босе сигурен ли се че нЕма дривер?
                      Не е малко пари...

                      Е па пише че няма,а за парите си прав - аз бих и съм заложил на нещо изпитано,виж горе преди твоето посание,Пецл нямам,не ми е притрябвал,но другите 2 ги ползваме 4 човека постоянно и нЕма Геле.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5680922

                      10 сутринта,от 3 сабале са на крак и светеха,сега си почиват,а аз бачкам,довечера пак.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                        Забелязал съм,че винаги се почва през евтини варианти за осветление,след 2-3 издънки се стига до истинските фенери.
                        Petzl
                        Zebra
                        Olight
                        Това са моите челници и фенерчета.
                        Добави в сметките и Fenix. Много сме доволни доволен от тоя, дето купих за жената. Вградената зареждачка от USB е много удобно нещо, а може да работи и с обикновена 18650 батерия. Като сложиш и XM-L2 диода, става много добро машинче. Даже стъклото му е просветлено.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                          Аз бих добавил и Eagletac в списъка.
                          Останах с прекрасни впечатления докато ползвах D25ti.
                          Със също толкова добри съм останал и от LD22 на Fenix.
                          Последният все още работи безотказно но го връчих на майка ми.
                          Иначе по колко планини съм го разнасял и съм разчитал на него - не е истина!
                          За Fenix LD22 единствено може да се спомене един проблем:

                          Ако се ползват батерии (3V) една от степените не работи.
                          2 и 3 мисля, че са с еднаква яркост.
                          Максималната (turbo) си я има.
                          Ако се ползват NiMH акумулатори (2.4V) всички степени си работят коректно.

                          Дори не го бях забелязал защото батерии почти не ползвам.
                          Случайно попаднах на този проблем в candlepowerforums и като проверих просто го констатирах

                          Ето тук са моите мъници - като цяло предпочитанията са ми към малките светила, предназначени за ежедневно ползване.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Fenix-а избрах заради по-широкия сноп.който прави. Сравнявах го с еквивалента му на Olight - Fenix-а е по-компактен, като пура, съответно с по-малък рефлектор, от там и петното. Olight-а беше с една идея по-добре направен в някои аспекти, и двата бяха с еднакви диоди и близки характеристики. И двата имаха вградена USB зареждачка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                              А това е моят фенер LED LENSER P 17

                              Коментар


                              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                Ето тук са моите мъници - като цяло предпочитанията са ми към малките светила, предназначени за ежедневно ползване.
                                Един от моделите, които ми хвана окото е Olight S30R II. Гледам ти май имаш предишния (разчитам само 30R), какви са ти впечатленията от него?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Сравнявах го с еквивалента му на Olight - Fenix-а
                                Къде могат да се сравнят моделите на Olight и Fenix? Защото се насочих към тези две марки за сега.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X