Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    На мен ми изтръпнаха и двата като видях 2500 лумена. Това ще да е нещо като хели-прожектор. Жалко че никаде в нета не намерих демонстрация на този джедайски бластер... някой ако намери да покаже, сигурно ще е интересно. А за цените... така става когато продукт от друг клас се пусне на свободен пазар - изглежда малко нелепо, но явно има определен кръг хора за които е предназначен. А може и само за да дига имиджа на марката на масовия пазар. Иначе ако искате да се нагледате на цени поразгледайте кой продава millitary searchlights да видите цени които започват от $7-8000 за фенерче....

    http://www.youtube.com/watch?v=8oV0oygsnEk
    http://www.youtube.com/watch?v=9q7Q7...eature=related
    http://www.hidekix.net/flash/surefire_the_beast.htm
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #17
      До: Фенери, модели, избор и препоръки

      Привет, останах изключително доволен от един конкретен модел челник:
      SILVA модел: L1, който е с 1 единствен диод но с мощност 3W захранван от 4 батерии АА (100 часа работа на свръх ярък режим), дистанция 63 метра. В България трудно се намира, вносител на тази марка (Шведска) е Пролес Инженеринг - офиса им се намира близо до кръстовището на Пиротска и Опълченска. Там може да се поръча срещу капаро и за около месец го получавате.
      Тук може да видите за какво става въпрос:
      http://www.silva.se/templates/Products____99.aspx?epslanguage=EN&productId={7342217B-E4CE-4BF9-8987-9FEFCCC09439}
      Моят е камуфлажен но има и бяла разцветка.

      Коментар


      • #18
        До: Фенери, модели, избор и препоръки

        Първоначално публикуван от popov_chris Преглед на мнение
        Привет, останах изключително доволен от един конкретен модел челник:
        SILVA модел: L1, който е с 1 единствен диод но с мощност 3W захранван от 4 батерии АА (100 часа работа на свръх ярък режим), дистанция 63 метра. В България трудно се намира, вносител на тази марка (Шведска) е Пролес Инженеринг - офиса им се намира близо до кръстовището на Пиротска и Опълченска. Там може да се поръча срещу капаро и за около месец го получавате.
        Тук може да видите за какво става въпрос:
        http://www.silva.se/templates/Products____99.aspx?epslanguage=EN&productId={7342217B-E4CE-4BF9-8987-9FEFCCC09439}
        Моят е камуфлажен но има и бяла разцветка.
        Цена? И къде се намира точно въпросната фирма - точен адрес, телефон?
        Последно редактирано от blackfirefly; 23-09-08, 08:30.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #19
          До: Фенери, модели, избор и препоръки

          София, ул. Пиротска 64
          има зелена табела над входа: Пролес Инженеринг
          Мисля че беше апартатамент на 2-рия етаж.
          Телефон: 02/ 986 70 02, 931 17 74, E-mail: sales_proles@abv.bg
          Челника струваше 124 лв. но това беше преди точно 1 година, едва ли се е качил много.

          Коментар


          • #20
            До: Фенери, модели, избор и препоръки

            Аз ползвам едно за 40 лв с опции за 4 и 8 диода, водоустойчиво, пробвал съм го в морето, не пропусна нито капка. Обаче като ловя риба ми е проблем с периферното осветление през нощта, рибарите ще ме разберат, когато големия рибок тръгне да тича покрай брега...
            Препоръчайте някое, не много скъпо с добро периферно осветление дистанция не повече от 10-15 метра ме устройва.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #21
              До: Фенери, модели, избор и препоръки

              Челните лампи за мен нямат алтернатива. Всичко що е за ръчно ползване те осакатява (ангажираш си минимум един крайник за стойка). Челните лампи като комерсиален продукт се водят разработка на PETZL. Изцяло се доверявам на тази марка. Имам почти целия им продуктов каталог монтиран по каски, багажници и раници. Ако трябва да посоча конкретен модел - MIO XP - това е осветлението. Може да се намери въввсеки спортен магазин в страната, който предлага екипировка на PETZL (т.е. почти на всякъде).

              http://www.rocksport.eu/index.php?ma...products_id=80

              Коментар


              • #22
                До: Фенери, модели, избор и препоръки

                От известно време се мъча да си избера фенер но нещо се загубих из рекламните трикове със стотици лумени и луксове и вобще тея мерни единици съвсем ме объркаха и незнам какво вобще би ми вършело работа без да се изхвърлям.За какво искам да ползвам фенера,ами иска да имам освен челника още едно по силно светещо пособие на челника имам халогенна крушка която свети добре но в точка до 100 метра,така че може би фенер а които искам би трябвало да стига и дори да задминава леко тази дължина като при това точката му на осветеност да не е прекалено малка,разбира се ценово съм ограничен немога да кажа колко но нека видя някои предложения фенери има сумати варианти но на крайно малко места се вижда нещо като ефективна осветеност в метри.
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #23
                  До: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Това е нещо като километрите, на които работят радиостанциите. Малко влага, малко прах, и нямаш никакви метри. Както ако вали дъжд и сняг или има мъгла.
                  100 метра също не са сериозно твърдение, особено на точка. То може и да свети там, ама не знам какво ще видиш нощем. А ако гледаш дълго, или през бинокъл, какво ще правиш след като го угасиш.
                  Така или иначе, такива разстояния не са работа на крушката, а на осветителя. Пък прожектор с изходна апертура 3 сантиметра си е работа за лапнишарани.
                  Ако е само за да видиш там има ли вече стена, или пропастта продължава, по-добре мисли за лазери и за далекомери. Те обаче са други пари.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                    От известно време се мъча да си избера фенер но нещо се загубих из рекламните трикове със стотици лумени и луксове и вобще тея мерни единици съвсем ме объркаха и незнам какво вобще би ми вършело работа без да се изхвърлям.За какво искам да ползвам фенера,ами иска да имам освен челника още едно по силно светещо пособие на челника имам халогенна крушка която свети добре но в точка до 100 метра,така че може би фенер а които искам би трябвало да стига и дори да задминава леко тази дължина като при това точката му на осветеност да не е прекалено малка,разбира се ценово съм ограничен немога да кажа колко но нека видя някои предложения фенери има сумати варианти но на крайно малко места се вижда нещо като ефективна осветеност в метри.
                    А не мислиш ли, че може би ти трябва едно работно фенерче /като челника, който имаш/ и едно "бойно" или т.нар. тактически фенерчета. Те са малки, светят силно и за заслепяване например са идеални. Лошото е, че батириите за тях са по-скъпи и се изхабяват бързо.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Фенери, модели, избор и препоръки

                      Честно казано не съм наясно ето от Стефан разбирам че има някакви зависимости от атмосферни условия,отделно вобще не мога да се ориентирам тактически работни дайте някакви разлики,има гледам някои фенери с литиеви батерий CR123 което също нищо не ми говори кое как е.Тук не искам да търся най-великото а искам малко д ами се изяснят нещата за да мога да си взема това което ми трябва а не да се разкарвам с ненужна или прекалено силна вещ.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #26
                        До: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Забрави ги тия фенери с CR 123... струват много батериите, няма ги навсякъде...

                        Ето какво ти трябва:
                        http://www.isd-bg.com/product.php?product=974

                        малко, леко, работи с две стандартни батерии AA и при това е с 5W LED, свети изключително добре, ударо, водо и прахоустойчив е, може да се монтира и на оръжие... с DC-DC конвертор е (много качествен) и осигурява еднаква сила на осветеност до последно на батериите... И струва прилични пари...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: Фенери, модели, избор и препоръки

                          "Тактически" е модна рекламна дума, която напоследък се използва за щяло и нещяло, и в 99% от случаите е откровенна глупост или измама.
                          Има различни видове светлини. Работната трябва да осигурява възможно най-широко поле, без ярки петна и с размити граници. Ходовата трябва да свети далече, относително по-тясно, също равномерно и без резки граници, така че да оставя възможност за периферно ориентиране. Тактическата трябва да е чисто прожектор. Тесен сноп с резки граници, минимална разходимост, демек свети на точка. Предполага се че с това се посочват цели, проверява се пристрелката, дават се светлинни сигнали. Да си поправяш колата нощеска с такова, значи след десет минути да каталясаш и да спреш да виждаш каквото и да е, даже да нямаш проблеми със зрението.
                          Аз не бих купил нищо от фирма, която пише глупости в рекламите си. Щом от вратата ме лъжат, значи вътре ще ме оберат. А повечето от фенерчетата сами не знаят къде светят, какво им е тактическото не знам.
                          За батериите Ясен беше написал хубаво, виж в архива.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            ...при това е с 5W LED
                            Опитай да му премериш консумацията. От сега ти казвам с 95% сигурност че не е с 5W LED, а най-много с 2W.

                            Приличен диод отдава около 50-ина лумена на ват. Наистина хубавите - около 100. Тоест очаквай мощност между 1.5 и 2.5 вата.

                            Това разбира се никак не му пречи да свети добре.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Фенери, модели, избор и препоръки

                              Напълно е възможно да консумира по-малко пък и това че е с 5W LED (което е съвсем сигурно, Luxeon digital rebel 5W е диода...) не означава че диода работи на пълна мощност... Но си грее, не малко..., ако не беше с напълно метален корпус щеше да има проблеми... Според мен лимитиращият фактор за такъв размер фенер не е мощността на диода, а възможността за охлаждането му...
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 29-04-09, 09:39.
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                До: Фенери, модели, избор и препоръки

                                И да добавя, точно този фенер е направен за използването му като кратковременно осветява надалеч в сравнително малка точка... Той не е за постоянно светене, още по-малко за неща като ремонти и прочие наблизо... Само и единствено за осветяване на далечни обекти и то кратковременно... За по-близко и въобще за вършене на продължителна работа силно препоръчвам челиници Petzl... досега нещо по-добро не съм срещал...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X