Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

    Като става въпрос за широк и равномерен лъч, ТК35 UE има всички предпоставки да е уникален в това отношение!
    Два пъти по-голям LED сравнен с ХМ-L2, текстуриран рефлектор, безумните 1800lm...
    И всичко това само с 2 18650 акумулатора.

    Аз чакам да се появи в магазините ТК35 UE 2015, който ще бъде с Cree XHP 50 лед вместо с Cree MT-G2.
    Изстискали са цели 2000lm.
    В новата 2015 версия на това чудовище са вкарали още един допълнителен режим на светене в ниските режими.
    Именно това ме накара да изчакам новата доставка от Fenix.
    Иначе според снимки, светлината е разкошна:
    Неутрално бяло, максимално реалистични цветове и всички казват, че все едно държиш автомобилен фар в ръка

    Тези са от candlepowerforums, левият е с XM-L2 (Fenix ТК35) десният е с MT-G2 LED (Fenix ТК35 UE).
    Ще го видим като се появи на живо но снимките са ВПЕЧАТЛЯВАЩИ!


    Враг усраине

    Коментар


    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

      Сравних е един TK35, но като гледам цените трябва да е бил нормалния (U2). В далечината светеше перфектно, но за близко е ярка точка.
      Бая сложно се оказа да си избереш фенер...

      Коментар


      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

        Мдаа... Аз поне съм изяснил за себе си какво искам.
        Проблемът е, че още никой не го е произвел
        Чистят ТК35 е с гладък рефлектор и XM-L лед.
        Съответно резултата е този.

        Аз откакто ползвам фенер с NW версията на XM-L светодиода, всички ми се струват "студени" като светлина.
        НЗ, този Fenix наскоро го открих и има предпоставки да се доближи доста до това, което искам.
        Интересното е, че сравнително малко производители ползват MT-G2 и съответно XHP 50 светодиоди а не са толкова нови.
        Сигурно има причина за това но снимките, отзивите и данните за TK35 UE определено ми допадат!
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

          Не ги ползват често, защото за 6 (или 9, или 12) волтови, и или изискват повишаващ драйвер, или искат поне 2 батерии последователно и понижаващ драйвер.

          Иначе, za MT-G2 - 120 лумена на ват при 6.27 вата. Сравнено със 101 лумена на ват при 6.2 вата на 3 волтовия XM-L2.

          МТ-G2 e значително по-голям - 9.11x9.11mm, сравнен с XM-L2, който е 5x5mm, демек при еднакви други условия даяни на много по-голяма мощност, но за аналогично с XM-L2 фокусиране му трябва 2 пъти по-голям (и като диаметър, и като височина)рефлектор.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

            Сравнявах пак. UC40UE нямаше, имаше обикновената версия, почти без батерия. Имаше и UC35UE. Последният прави 2 кръга светлина - широк слаб и в средата ярък и по-тесен. Което не ми допада. Яркияр кръг беше по-тесен сравнен с Olight. UC40 светна на икономичен режим, но също не изглеждаше с по-широко петно.
            И в крайна сметка си взех Olight S30R II. Още от преди си го бях харесал.

            Esper този дифузер какви пари е и от къде може да се купи? Изглежда ми много добра идея, ако искаш да използваш фенера на маса.

            Коментар


            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

              Олайт за съжаление нямат точно коничен дифузер за този модел.
              Всъщност с този диаметър, то това е една тъпа пластмаса.
              На снимката е някакъв модел на Nitecore.
              Ясен може да ти каже, че отиде при него но е леко хлабав на Olight.
              Не влиза много плътно в главата.
              От децепауър.еу май го взимах едно време.
              Евтини са, мисля 7-8лв някъде.

              Olight правят за S30 тип "капачка".
              Той е екстра, тушира напълно двете петна с различен интензитет и напълно изравнява петното.
              Имах такъв но бързо го затрих... Това е неудобството от ползване на дифузери.
              Колкото и да са плътни по главата, лесно се губят!

              Без:


              Със


              Има ги в олайт беге
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                Освен че лесно се губят, добавят и доволно количество загуби. Ако за затворено помещение със светъл таван, в общия случай по-добра работа върши насочен към тавана фенер. В пoлеви условия - насочен в тавана на тентата, ако пак е бял. Играхме го на последния събор - 7 часа на 3 вата, и имаше още поне 3-4 часа светене. С дифузер щеше да вади очи, освен ако не го закачим някъде на високо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Е, естествено, че ще има загуби.
                  Коничният за този го взех от любопитство.
                  Капачката с матирано стъкло (стъкло е наистина) я купувах по нужда.
                  И преди съм споменавал, че след първият тест в планина останах потресен от гадният ефект породен от двете петна с различен интензитет.
                  Вървейки по пресечен терен и светейки си в краката имах усещането, че гледам през дефектни очила.
                  Буквално ми пречеше на ходенето по такъв терен.
                  Това не е проблем ако осветяваш по-напред обаче на няколко метра е направо кошмарно за употреба.
                  Капачката реши този проблем. Само дето сравнително бързо я загубих!

                  P.S:

                  Ето за такова става въпрос но сега видях, че не е много евтин.
                  Снимката по-горе "със" е с него.
                  Поне за мен Olight S30 е неприложим за трекинг и изобщо за условията, за които споменах без такова нещо за хомогенизиране на петното.
                  Трябва или дифузер или... Просто друг модел.
                  Аз затова и разкарах този.

                  Последно редактирано от Esper; 30-10-15, 09:59. Причина: Снимка
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С дифузер щеше да вади очи, освен ако не го закачим някъде на високо.
                    Като се замисля си прав

                    Коментар


                    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                      Не е толкова дразнещо.
                      Напоследък го ползвах само за нощна лампа с конуса.
                      Иначе Спарки е прав - идеално е ако го закачиш или поставиш над нивото на очите.
                      Но и на масата не е дразнещо, поне не ми е правило такова впечатление!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Трябва или дифузер или... Просто друг модел.
                        Трябва матов рефлектор с малък размер. Ефекта е като на автомобилен фар - широко петно и плавен преход между двете интензивности. Или читаво направен фенер с рефлектор+лупа, ама тия май са кът.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                          Да де... Това имам предвид като споменах друг модел.

                          Fenix TK-35UE е точно такъв.
                          Olight S10 - също.
                          Fenix TK-35 обаче не е.

                          Аз иначе непрекъснато в мен си държа един S15.
                          Страхотен миник но от известно време ми минава еретичната мисъл да му сменя гладкият рефлектор с такъв от S10, който е релефен.
                          Това обаче е свързано с купуването на още един фенер заради рефлектора и ми се свиди.
                          Пък и не зная дали рефлекторите са напълно взаимно-заменяеми.
                          Ако направя това от S15 Ti (той е с NW версията на XM-L U2) ще излезе фенера, който винаги съм търсил но никой още не е произвел за мен

                          П.С:

                          Току що намерих фен като мен на равномерното осветление:

                          Olight Batton TIR MOD

                          Само че аз не искам да слагам такава пластмасова леща вместо стъклото a просто текстуриран/релефен рефлектор от S10.
                          Ако намеря изгорял Olight S10 и рефлектора пасне като размер ще стане едно малко чудо!



                          Последно редактирано от Esper; 30-10-15, 12:33. Причина: Добавен линк
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Купих ето този светодиод CREE XHP70 топло светещ, 12v

                            https://www.aliexpress.com/item/CREE...6-0f265cdd78ff

                            Битрябвало да е най мощния за момента, искам да преправя един фенер. Някой има ли такъв и някакъв опит с него?
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                              Като за начало кажи какъв е фенера.

                              Трябвало е да вземеш 6V, и ако фенера е с 2 батерии, има много варианти за драйвери. Ако е с една, вариантите са 1-2, и вероятността да станат точно на твоя фенер не е твърде голяма, да не кажа никаква.

                              Иначе имам фенер с такъв диод фабрично, и с една батерия 26650: http://www.acebeam.com/ec50-cree-xhp70-2500lm

                              Поръчах си и драйвер и диод, ама изглежда няма да дойдат - беше отдавна, а още ги няма. И почти със сигурност нямаше да има на какво да ги сложа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                                http://www.ebay.co.uk/itm/Makita-DML...EAAOSw65FXqDE3

                                Това е фенера, затова и взех 12 волтов диод при положение че разполагам с 18 волтова батерия. Трябва да помисля за охлаждането. Силно ли свети?
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X