Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Фенери, модели, избор и препоръки

    Аз съм на това мнение съдейки по цената... Няма как в тази цена да се вкарат исканите схемни решения и компоненти със съответното качество... Но! Напълно е възможно да съм сбъркал, щом има възможност, с удоволствие ще тествам такъв фенер и ще напиша каквото виждам. Ако не съм бил прав, ще го напиша тук. Ще чакам ЛС за уговорка!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #77
      От: Фенери, модели, избор и препоръки

      Венци, мисля че при тест трябва да има и друг фенер за да има с какво да се съпоставят изводите. Ако нямаш, аз мога да дам един за теста, малко неизвестна марка ама го бива. Само да не запалиш някоя суха трева като светнеш
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #78
        От: Фенери, модели, избор и препоръки

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Аз съм на това мнение съдейки по цената... Няма как в тази цена да се вкарат исканите схемни решения и компоненти със съответното качество... Но! Напълно е възможно да съм сбъркал, щом има възможност, с удоволствие ще тествам такъв фенер и ще напиша каквото виждам. Ако не съм бил прав, ще го напиша тук. Ще чакам ЛС за уговорка!
        Имаш Л.С.
        Ще изпратя аналогичен модел с обикновени батерии ( http://bulgarianenergy.com/articlede...?ArticleID=114 ), за да го тестваш докато го строшиш - да не става за нищо. Независимо от впечатленията ти, ще ти подаря същия. Казвам го тук, за да няма "скрито покрито".
        Наздраве на всички и Весела Нова Година!

        Коментар


        • #79
          От: Фенери, модели, избор и препоръки

          И аз също ползвам Fenix, модела е PD30 с две литиеви батерии CR123A. Свети много ярко и осветява добре до около 80-100м(вероятно може и повече. Удобно е за градски условия, разходки в гората, къмпинг. Предимството му е че е малко и леко. Актуалната му цена е около 100лв.

          П.С. Батериите не са толкова скъпи. Поръчах си от ebay четири зарядни батерии за 14лв.

          Коментар


          • #80
            От: Фенери, модели, избор и препоръки

            Здравейте,
            Днес попаднах на първия в света напълно програмеруем светодиоден прожектор от серията Nextorch myTorch, ръгате го в USB порта и с включения в комплекта софтуер си избирате всякакви режими на работа каквито си харесвате и каквато фантазия имате . И като спецификации които му дават китайците хич не е зле при положение че е само от смешната цена от малко над 50 долара.
            Ето един интересен модел от тази серия:
            http://nextorch.com/en/flashlights/s.../myTorch-3AAA/ - вижте и клипчето дадено към него
            Ето и едно ревю на модела с литиево йонната батерия.
            Ето тук се продава вече.
            Последно редактирано от icpart; 07-04-11, 21:57.

            Коментар


            • #81
              От: Фенери, модели, избор и препоръки

              Преди време, в тази тема разменихме мнения с Венцислав Петров относно фенери, с които търгувам. Предоставих му няколко за тест, а той ми направи една проста демонстрация, като сравни мой фенер и негов (от среден клас). Освен очевидните разлики в качеството (резби, сглобки, уплътнения, артефакти) в полза на неговия, при сглобяване на един от моите фенери, той просто не проработи. В последствие се оказа че причината е някаква дреболия, но си представям, ако тази "дреболия" ми се случи при смяна на батериите в някоя пещера, или екстремна ситуация! Не, че е новина, но за пореден път си доказах, че разликата между вещ за битова употреба и екипировка е ОГРОМНА и несъизмерима с разликата в цената!

              Коментар


              • #82
                От: Фенери, модели, избор и препоръки

                Привет,
                Търся бюджетно решение за фар/фенер (до 20лв)

                Можете ли да ми кажете кое е по-добрия вариант от изброените:


                http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl...ndex_17661.htm
                Май е по-мощно (10 и 20 лукса спрещу 100 лумена ако сравняваме с Avitel).
                Може би ще е малко по-тежък заради (4хАА) , но е водоустойчив (и другия ми се струва такъв).




                2. Взех си такъв от Битака за 6лв, но не пише реални данни, светодиода е квадратен - това CREE ли е? Има рег-я на фокуса с 3хААА, а и е подвижен (става като фенер).
                LED фенер CREE Q3 LED - 5W ,100Lm
                http://avitel-bg.com/car-audio/xenon...ed_flashlight/
                http://www.ebay.co.uk/itm/CREE-Q5-Bi...item2ebb97da67

                Не успях да направя сравнение с тази таблица кое фенерче е по-мощно?!
                http://www.unitconversion.org/unit_c...umination.html Залагам на номер 1 20lx?!


                И последно търся фенерче за шир-потреба, за ежедневно носене (леко) ала CSI - с една батерия (АА или ААА, то каква ще е разликата ако е да кажем ААА - два пъти по-малък капацитет? - толкова е разликата в теглата или интензитета...)
                Когато е на по-слабия режим - пести ли реално капацитета на батериите?

                Коментар


                • #83
                  От: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Когато си обясните разликата между лумен и лукс, пак попитайте.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Фенери, модели, избор и препоръки



                    Руският гений - фенер Olight М20 срещу валяк...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Фенери, модели, избор и препоръки

                      Е с тоя малък валяк и аз мога
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #86
                        От: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Резервни стъкла аз не можах да намеря навремето след подобна интервенция с половин тон.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #87
                          От: Фенери, модели, избор и препоръки

                          И дайте да се разберем нещо като мЪже - казвайте ги тия работи по-рано,че ми се набиха табаните да му скачам на моя с ботушите и няма и няма,дьржи говедото,а то що дьржяло,те 'ората с валяци ги мачкат,а аз сьм 71 килца.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #88
                            От: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Зависи от колко кинта са ти ботушите. Това вече го раздумвахме за оня другия олайт.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #89
                              От: Фенери, модели, избор и препоръки

                              300 ма не е там рабтата,на лодка бях,пласмасова,пьк тя е колко 3 Ферарита на куп и ми бяшя жал да я млатя с дрьжката за лебедката.

                              Иначе до момента само ринга леко потьмня от солената вода,другото дьржи нЕма Геле
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Фенери, модели, избор и препоръки

                                Уф, аман то играчки без които можем но преди няколко дни имах възможност да пипна един Nitecore EA8 и както е модерно да се казва - зарибих се.
                                Впечатли ме не толкова с 900-те си лумена колкото с автономност от 800 часа според производителя.
                                Нищо чудно като се има предвид, че работи с 8 броя AA елемента, тоест "шафьора" бачка с входно напрежение от 12V...
                                Какво мислите по въпроса за захранване с толкова много елементи?
                                Дали не крие някакви подводни камъни, за които не се сещам в момента?
                                Има някакви негативи но не мога сега да ги дефинирам точно... Или не искам, знам ли...
                                Като оставим настрани факта, че изобщо нямам нужда от толкова мощен източник остава само чистият гъдел от играчката.
                                Все пак донякъде ме изкушава времето за работа с едно презареждане - това вече винаги е от полза.
                                Гледах олайт и другите "маркови" китайци но не видях нищо конкурентно на този модел като автономност и светлина.
                                Кажете, че е простотия до шия да се купи нещо, от което няма особена потребност, моля ви


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nitecore-ea8-caveman.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5592120
                                Последно редактирано от Esper; 06-06-14, 20:45. Причина: URL
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X