Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Фенери, модели, избор и препоръки

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    И дайте да се разберем нещо като мЪже - казвайте ги тия работи по-рано,.
    Двама приятели си говорят:
    - Ти знаеш ли, че твоята жена е травестит?
    - Знам.
    - Абе казвайте ги тези работи, бе...
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #92
      От: Фенери, модели, избор и препоръки

      800 часа със сигурност ще издържат диода и драйверите. И съвсем сигурно- нищо друго. 800 часа с 3 ампера консумация си е цифра, непосилна.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #93
        От: Фенери, модели, избор и препоръки

        Със сигурност е качествен фенера.
        Щом търсиш захранване от много АА да знаеш - силата им е в слабите и средните режими. Максималният ползвай при нужда.

        Коментар


        • #94
          От: Фенери, модели, избор и препоръки

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          800 часа със сигурност ще издържат диода и драйверите. И съвсем сигурно- нищо друго. 800 часа с 3 ампера консумация си е цифра, непосилна.
          Чакай сега, аз не ям доматите с колците...
          И през ум не ми е минавало, че ще свети на максимум 800 часа!
          Ето какво дават като времена спрямо силата:

          900 лумена - 2 часа
          590 лумена - 3:45 часа
          180 лумена - 14 часа
          50 лумена - 60 часа
          2 лумена - 800 часа

          Аз ползвам от няколко години в планината един Феникс при който от практиката се е установило, че средният режим от 40 лумена ми е напълно достатъчна през повечето време.
          Според неговите спецификации на 40 лумена трябва да работи около 15ч.
          Този туч, който коментирам при почти същата яркост би следвало да издържа 60ч.
          Феникса при 180 лумена на които много рядко го включвам работи 2:30ч.
          ЕА-8 при същата яркост според горните данни излиза, че трябва да бачка 14ч.

          Ясно е, че тези цифри не са константа, просто сравнявам какво казват производителите.


          Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
          Със сигурност е качествен фенера.
          Щом търсиш захранване от много АА да знаеш - силата им е в слабите и средните режими. Максималният ползвай при нужда.
          А, не - не търся решение с много АА.
          Просто не искам да минавам на друг тип акумулатори по ред практически причини.
          Всъщност точно голямата бройка елементи леко ме притеснява.
          Максималният режим определено ще ползвам изключително рядко ако реша все пак да купя това.
          Както казах със сигурност нямам и никога не съм имал нужда от толкова силен светлинен поток.
          Освен това при конкретният модел ми направи приятно впечатление, че за няколко минути работа на максимум главата не се загря много...
          Явно има доволно количество площ където да разсейва топлината.
          Враг усраине

          Коментар


          • #95
            От: Фенери, модели, избор и препоръки

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            800 часа със сигурност ще издържат диода и драйверите. И съвсем сигурно- нищо друго. 800 часа с 3 ампера консумация си е цифра, непосилна.
            800 часа е на най-ниския режим - 2 лумена. При максималните лумени е 2 часа.

            Това че е 12 волта е само за добро, по отношение на ефективността на драйвера. Който е истински, впрочем. С индуктивност, термосензор и прочие.
            Почти се навих да си купя такова животно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Фенери, модели, избор и препоръки

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Явно има доволно количество площ където да разсейва топлината.
              Колко се загрява се проверява примерно след час работа. "няколко минути" не е критерий за нищо достатъчно е да има прилично количество метал по него, и ще му трябва дълго време да достигне стационарен режим. Осветлението ми вкъщи от няколко минути едва се загрява до над телесна температура. След няколко часа е на 65 градуса. А са 10W върху радиатор с доста по-голяма площ от тоя фенер.

              За феникса - за последните 2-3 години прогреса при диодите е сериозен. колкото и да е бил добър за времето си, читавите днешни ще го бият с много, във всяко отношение.

              Многото батерии хич да не те притесняват. Сложили са много за да поберат голям волтаж в по-малък обем. Със сигурност могат да го направят с 2 батерии размер C или D, ама първо не са толкова разпространени, и второ - драйвера ще трябва да е понижаващо-повишаващ, от което цената ще се повиши, а ефективността ще се намали. За сметка на това, тоя ще свети до последната капка енергия в тия батерии.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Фенери, модели, избор и препоръки

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Колко се загрява се проверява примерно след час работа. "няколко минути" не е критерий за нищо достатъчно е да има прилично количество метал по него, и ще му трябва дълго време да достигне стационарен режим. Осветлението ми вкъщи от няколко минути едва се загрява до над телесна температура. След няколко часа е на 65 градуса. А са 10W върху радиатор с доста по-голяма площ от тоя фенер.

                За феникса - за последните 2-3 години прогреса при диодите е сериозен. колкото и да е бил добър за времето си, читавите днешни ще го бият с много, във всяко отношение.

                Многото батерии хич да не те притесняват. Сложили са много за да поберат голям волтаж в по-малък обем. Със сигурност могат да го направят с 2 батерии размер C или D, ама първо не са толкова разпространени, и второ - драйвера ще трябва да е понижаващо-повишаващ, от което цената ще се повиши, а ефективността ще се намали. За сметка на това, тоя ще свети до последната капка енергия в тия батерии.

                Мда, прав си ама аз го сравнявам с една друга въшка, работеща с 1 х АА, дето нося нон стоп с мен.
                Нея като я светна на 190 лумена ( обаче с 14500 акумулатор а не с 1.2V NiMH ) главата се загрява драстично дори за 3-4 минути работа.
                Ясно е, че въшката не е предвиждана да работи много време в този режим но факт е, че загрява почти толкова бързо, колкото и велер-а

                За феникса какво да кажа... Очевидно, че нещата се развиват но зависи дали човек има реална нужда от това, което дава прогреса.
                Както вече казах нямам нужда от хиляди лумени, каквито светоидиоти тогава нямаше.
                Виж прогреса в драйверите и ефективността е друго нещо, полезно, и както казва Мечо Пух - колкото повече - толкова повече.
                Той ми върши и сега работа като светлина, че и остава но никак няма да се оплача от по-дълъг живот с едно зареждане при равни условия!

                Подсъзнателно някак си не очаквах да получа позитивни мнения за това нещо...
                Ще помисля през уикенда и ако не ми мине до другата седмица ще скоча с едно такова нещо.
                Що ли ми трябваше да го гледам толкова отблизо...
                Враг усраине

                Коментар


                • #98
                  От: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Всеки за него си та и аз с вас.
                  Аз примерно натисках само на АА и ААА батерии и нищо друго,че се бях увьртял с токове и светлинки.Е да де ама като потрябва льч и с АА не става,прьснах 2 маркови от издули се батерии вьтре и майната им ма като трябва да свети и ньцки,става да си подпираш колата с него.

                  На финала клекнах и аз като всеки нормален с 18650,купих си 4 читави и зарядно което да зарежда АА,ААА,123 и 18650,сега е здравей живот.Не редя батерии,не броя дали за фенер с 8 са ми останали само 6,не мисля дали ми трябва як льч и дали ще го извади като кликна цлицалото.........

                  Недостатьк ЗА МЕН са тия 8 броя,ако трябва да са зарядни от добрите ще са двойно на парите почти на една читава 18650,а като размер са си бая.Ако ще го ползваш много не виждам кьде е Киро на кирия ако не зареждаш тия батерии.



                  Да си кажа де,вие като не ги казвате тия работи по-рано
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Въпросът е че аз имам и зарядни АА акута достатъчно. И всичко мобилно ми е на този тип затова не ща други.
                    Иначе ако има модел с 3 или 4бр 18650 за да вдигне до 12В бих се прекършил за друг стандарт.
                    И пак ще рабои сума ти време.
                    Ама той фенера ще стане половин метър, егаси.
                    Може да го ползваш за мачта...
                    А ти какво си издул, аку-та или баКтерии?
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                      Аз също отдавна съм минал на 18650. Като ги заредиш може да стоят с години, без чувстително да им падне заряда.
                      Иначе за всеки ден съм с феерче с една CR123. Сменям я 1-2 пъти в годината. Когато бях на АА я сменях през месец...

                      Коментар


                      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Диода е на 3.3V, и две 18650 са достатъчни. Не е нужно да е чак 12 волта. Гледам от същата фирма имат и това. Ако ще са зареждаеми няма смисъл да са АА или ААА. Литиево-йонните са си най-добрия възможен вариант.

                        За мен пък точно 8-те АА са по-добър вариант. Зареждаш го с батерии, мяташ го в жабката, и той си стои там щастлив и доволен в следващите 5 години, готов винаги да ти е в помощ. Тоест - за инцидентно ползване. Ако ще трябва да се свети всеки ден най-малкото никак няма да е изгоден ценото откъм батерии.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Диода е на 3.3V, и две 18650 са достатъчни. Не е нужно да е чак 12 волта...
                          Така е обаче прибижавайки се към 12в намалаваме тока за да не гръмнат като елементите на Боса и се прибложаваме към рънтайма на този дето съм дал.
                          Онзи вариант с 2 18650 ще го видя като се прибера че с хемороид ос е трудно отваряем сайта.
                          Обаче се обзалагам, че работата му при еднакъв интензитет е по-малка.
                          Пък аз това гоня.

                          Знам, знам че литиево-йонните аку-та са за предпочитане като трябва да се отдава по-голям ток. Саморазряда също въпреки, че новите NiMH елемемти също са много добри в това отношение.

                          Аз също мисля, че при моите изисквания и налична база от чарджъри и елементи, захранване с 8 броя АА е по-добрият вариант.
                          Както финансово, така и оперативно!
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            А ти какво си издул, аку-та или баКтерии?

                            Батериите как си бяха вьтре се надуха,че и фенера сцепиха,уж марков,уж водолазен с гаранция,нови батерии............и от цялата работа го изяде гаранцията.И така 2 пьти

                            Вече не,трябва ли ми да свети си карам с 18650,за малка светулка едно водонепроницаемо ледче с ААА
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                              Ами сега погледнах какво съпоставимо има тази марка с 2 броя 18650 и данните са във втората таблица.
                              Първата е за модела с 8 броя АА акумулатори.
                              Не е като да няма разлика - почти x2 в полза на многото акумулаторчета!
                              Изобщо няма база за двоумене, поне за това, за което ми трябва!
                              Аз спирам да пиша и да чета тук - оставям си ден за размисъл.
                              Дано ми размине


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EA8.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5592196
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MH40.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5592194
                              Прикачени файлове
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Диода е на 3.3V, и две 18650 са достатъчни. Не е нужно да е чак 12 волта. Гледам от същата фирма имат и това. Ако ще са зареждаеми няма смисъл да са АА или ААА. Литиево-йонните са си най-добрия възможен вариант.

                                За мен пък точно 8-те АА са по-добър вариант. Зареждаш го с батерии, мяташ го в жабката, и той си стои там щастлив и доволен в следващите 5 години, готов винаги да ти е в помощ. Тоест - за инцидентно ползване. Ако ще трябва да се свети всеки ден най-малкото никак няма да е изгоден ценото откъм батерии.
                                Фенерът си е чуден (както и всичко на тази фабрика), но кои АА ще издържат по-дълго от 18650 в изчаквателен случката режим?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X