Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

    Хуу де, защо не с XM-L2. Има аналог на това. Получаваш едни 25-30% отгоре светлина за същата консумация.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Фенери, модели, избор и препоръки

      Е то уж е с такива .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Нали линковете не са хубаво нещо, пък иначе сложно за писане, ако трябва го махнете
        http://www.aliexpress.com/snapshot/6321344918.html
        това е без батерии и зареждачка, батериите ги взех от тук по 30-тина лева .
        Диодите са уж по 10вт, но консумацията на мах е 2.3А, което е около 15вт и няма смисъл от повече.
        Търсих мощен фенер, който да става и за гмуркане - намерих го.
        Това на сухо няма ли да изгори, че ще се опече, няма повърхност да отдели толкова много енергия, или греша?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

          За 5-10 мин става топъл, но релано на пълна мощност едва ли ще ми се наложи да го ползвам продължително, за близки предмети до 1-2 м ме заслепява .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            За 5-10 мин става топъл, но релано на пълна мощност едва ли ще ми се наложи да го ползвам продължително, за близки предмети до 1-2 м ме заслепява .
            - А с тока как е ? Или още не си го изтощил ?

            Коментар


            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Това на сухо няма ли да изгори, че ще се опече, няма повърхност да отдели толкова много енергия, или греша?
              На сухо може би си има термозащита - като тръгне да пече ще се самонамали. Това ако е читаво де. Под вода проблема му е никакъв, даже и с двойна мощност да беше.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                И мойто дойде. По някое време ще наснимам. Свети добре, но, както някой по-горе спомена - хубава работа, ама китайска. Има си треските за дялане. То не съм и очаквал нещо друго де. Ще видим и що за батерия съм си купил. 26650, пише 4000мАh, на които никак не вярвам. Intelicharger-а си личи от 100 километра че е менте, отделно че се чува как работи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ... Intelicharger-а си личи от 100 километра че е менте, отделно че се чува как работи.
                  Това е фийчър - да напомня за себе си и да не го забравиш, че да не презаредиш баКтерията
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Това е фийчър - да напомня за себе си и да не го забравиш, че да не презаредиш баКтерията
                    Тя бактерията си е със защита, уж.
                    Ей такава е. ще вземе да излезе истинска:
                    http://www.candlepowerforums.com/vb/...mAh-%28Gold%29

                    Премерих и консумация. На най-високото ниво - 1.9А Което според графиките (ако батерията е същата) от теста ще е нещо като 2 часа на пълна мощност.

                    И, при тая мощност, даже драйвера да е със 100% ефективност, фенера би трябвало да дава около 850 лумена, а не 1200, както пише по местата, където го продават. Това ако наистина е с XM-L2 U2.

                    И, най-китайското - половин милиампер ток в покой. Тоест като е изключен. Ако батерията е истинска, това значи че ще я източи за нещо като година.
                    Последно редактирано от sparkybg; 22-11-14, 13:12.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                      Мнооого вярно!
                      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                      Краси
                      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                      Коментар


                      • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                        Не знам защо ма Интеличарджьр второ ли трето ли поколение тук е по 12-15 долара / двоен или четворен,имам ги и двата / и си зарежда какво му сложиш,в момента ми е в краката зарежда вече 7ми час различни батерии.

                        Чудя се какъв е келепира от евтин чарджьр менте който да ми прецака батериите и от там и светлината ако я има такава.Не че нещо ма не виждам смисъла
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Не знам защо ма Интеличарджьр второ ли трето ли поколение тук е по 12-15 долара / двоен или четворен,имам ги и двата / и си зарежда какво му сложиш,в момента ми е в краката зарежда вече 7ми час различни батерии.

                          Чудя се какъв е келепира от евтин чарджьр менте който да ми прецака батериите и от там и светлината ако я има такава.Не че нещо ма не виждам смисъла
                          Не бе, той си зарежда, взех го за толкова - мисля 13 долара. Ама като чуя нещо да цвили тихичко докато зарежда, тутакси започва да ми китайчее.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                            Напомни ми да те черпя един чарджьр като си за тръгва някой към БГто.Зареждам в момента,нищо не цвили,преслушах го
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                              Проба за с снимка
                              Прикачени файлове
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Фенери, модели, избор и препоръки

                                За фенера, тъжната истина:

                                Драйверът, да речем че е ОК:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141122_200632.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5624517

                                Управляващия модул - нищо съществено - микроконтролерче и 7 сегментен индикатор. Поне копчето изхлежда хубаво:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141122_200646.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5624519

                                Рефлектора - целия от алуминий, дебел около милиметър, с прилично качество на отразителя:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141122_200917.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5624520

                                Тялото - нищо особено. С достатъчно метал за да разсее и 10 вата мощност, макар че и без много акъл може да се направи по-добре. Резбите са прилични, уплътненията - също, с изключение на това около копчето, но там е лесно поправимо:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141122_200935.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5624521

                                Диода. Наистина XM-L2:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141122_200702.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5624522
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141122_200847.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5624523

                                И толкова с хубавото. Както се и очакваше, за пореден бут са се осрали тотално - пула, в който е диода халталее в тялото. Няма теропаста, няма дявол. контакта му с тялото е в основата, на по половин милиметър застъпване между ръба на пула и тялото. Сега разбирам и защо са го пуснали на тая мощност - при по-голяма просто ще се опече. То и при тая сигурно няма да живее дълго.

                                Естествено, ще го оправя. Или с ново пулче, или просто ще му омотая алуминиева лепенка по периферията за по-добър контакт, а може и термопаста да сложа.

                                Но факта си е факт - Замисъл - приличен, изпълнение - язък за мат'ряла. Ей това имах предвид горе с думите си че не винаги си струват пробите и грешките. Марковото има защо да е марково. Fenix-а е на светлинни години, а Оlight-а е на МНОГО светлинни години.

                                Най-гламавото е че всичкото това е поправимо с ново пулче, струващо стотинки даже и тук. Ама, то никой не може да ти се изсере в гащите по-добре от самия теб.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X