Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    От американския. Избираш за доставчик самия Амазон. Не всичко доставят до тук.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Честито за Сърджа. Май трябва да се организираме с групови поръчки като в ножарските форуми. За 133 долара може да се вземе Чардж ТТi. http://www2.knifecenter.com/item/LM8...Premium-Sheath
      +1. Това си е откровена "далавера"! На тази цена ще дойде сгъвайка с острие от S30V май, МТ е супер. Отсега се включвам, поздрави за инициативата!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • От: Моят нож

        Понеже дядо Мраз дойде по-рано тази година, скоро едва ли пак ще поръчвам но може да се направи една отделна тема и там да се събират хора, които смятат да пазарят разни нещица.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Аз също бих се включил в групова поръчка - от доста време търся ТТi и БР Аурора в 3V на сносни цени.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Честито за Сърджа. Май трябва да се организираме с групови поръчки като в ножарските форуми. За 133 долара може да се вземе Чардж ТТi. http://www2.knifecenter.com/item/LM8...Premium-Sheath
            Добра идея, но има няколко "Но". Първо, Амазон, прескачат нашите митници. Т.е. не доставят в България, а в примерно Белгия. От там на сам си е обикновена вътреобщностна доставка. Това вероятно не важи за другите доставчици. От друга страна, ако доставите една пратка до един човек от щатите на стойност 1500 долара, митничарите може да го счетат за доставка с търговски размер, а тогава...
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Аз преди време се сдобих с ей този долния къстъм-Бък чрез една форумна поръчка, доставена от тази фирма: http://delivery-shop.com/

              Коментар


              • От: Моят нож

                Ей го моят Бък/с част от сгъвайките/, но не е "кастъм", все още не ми е приоритет! Не намерих по - добра снимка, сори за лошото фото, но с телефон толкоз, не ги умея тези работи!
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                  Ей го моят Бък/с част от сгъвайките/, но не е "кастъм", все още не ми е приоритет! Не намерих по - добра снимка, сори за лошото фото, но с телефон толкоз, не ги умея тези работи!
                  Остави го Бъка и кажи тва най-горе в ляво Себенца ли е ?
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                    Остави го Бъка и кажи тва най-горе в ляво Себенца ли е ?
                    Ееех, де да беше, дай боже всекиму! Това е реплика на Великата китайска ножарска индустрия - Сан Рен Му 710/май така беше/. М/у другото много качествено направено фолдърче - никакви луфтове, идеално напаснато, даже втулките на оста са месингови! Е, стоманата е 8Cr13MoV/китайската/, но за 30те лв. за които идва си е супер, от 6мес. ми е дежурно ЕДЦ. Поздрави!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027805893.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5432988
                      доста мислих, но го извадих

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        И аз да похваля. Исках да си купя нов ловен нож, търсех "Златоуст", не намерих в София и затова си купих този "Joker":

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CO33.jpg
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5433029

                        Разбира се, покупката беше емоционална, но след това възникна въпрос:

                        Стомана 440 държи ли на ряз? Ножа ще го използвам за дране и е важно за мен след като се заточи да издържи възможно най-дълго.

                        В нета има доста противоречива информация за тази стомана, затова ще се радвам ако някой сподели мнение от опит.

                        Все още не знам защо, но имам чувството, че не направих добра покупка.
                        Прикачени файлове
                        Y260

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                          И аз да похваля. Исках да си купя нов ловен нож, търсех "Златоуст", не намерих в София и затова си купих този "Joker"...Стомана 440 държи ли на ряз? Ножа ще го използвам за дране и е важно за мен след като се заточи да издържи възможно най-дълго...Все още не знам защо, но имам чувството, че не направих добра покупка.
                          Привет, колега! Сигурно не съм най - добрия съветник, но пък съм първия отзовал се! Та така, даже не питам как "съкрати" пътя от "Златоуст" до "Joker", но ти си знаеш/а и парите са си твои/. Не съм ловец, и за "дране" не мога да помогна, но 440 steel може да значи много неща - повечето в негативния спектър. Важна е буквичката след цифрите, а още по важно е къде е произведено острието. Напр.: 440С на Бенчмейд няма , ама нищо общо с 440С на Енлан или Линдер/то май си е същото/! Твоята каква е, не знам, сам ще разбереш, започвай да я "тормозиш"! И не се притеснявай, че не си улучил ножа, няма да ти е последния. Успех!/връщам се на масата, наздраве!/
                          "Make love, not war!"

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение

                            Разбира се, покупката беше емоционална, но след това възникна въпрос:

                            Стомана 440 държи ли на ряз? Ножа ще го използвам за дране и е важно за мен след като се заточи да издържи възможно най-дълго.

                            В нета има доста противоречива информация за тази стомана, затова ще се радвам ако някой сподели мнение от опит.

                            Все още не знам защо, но имам чувството, че не направих добра покупка.
                            Жокера не е най-доброто на спаньолската ножарска промишленост, но това не значи, че си направил грешка. След като си го взел, значи ти е бил удобен в ръката. Това често компенсира останалите недостатъци. От друга страна, дрането не е супер прецизна операция и почти всеки среден клас нож може да свърши работа. Така или иначе, в края на купона пак ще трябва брадва. Аз предпочитам ножовете с гумирани дръжки и по възможност, гумата да е набраздена. При много гладките и особено обли или недай боже кръгли дръжки, от многото мазнина, ножът започва да се върти около оста си и прави дрането противно и.. дори опасно.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Ако пък те притеснява изтъпяването по време на работа, ей го на и най-добрия приятел на дерача:
                              http://solingen-tools.com/index.php?...5da649771ec11d

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                                И аз да похваля. Исках да си купя нов ловен нож, търсех "Златоуст", не намерих в София и затова си купих този "Joker":

                                Разбира се, покупката беше емоционална, но след това възникна въпрос:

                                Стомана 440 държи ли на ряз? Ножа ще го използвам за дране и е важно за мен след като се заточи да издържи възможно най-дълго.

                                В нета има доста противоречива информация за тази стомана, затова ще се радвам ако някой сподели мнение от опит.

                                Все още не знам защо, но имам чувството, че не направих добра покупка.
                                Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                                Привет, колега! Сигурно не съм най - добрия съветник, но пък съм първия отзовал се! Та така, даже не питам как "съкрати" пътя от "Златоуст" до "Joker", но ти си знаеш/а и парите са си твои/. Не съм ловец, и за "дране" не мога да помогна, но 440 steel може да значи много неща - повечето в негативния спектър. Важна е буквичката след цифрите, а още по важно е къде е произведено острието. Напр.: 440С на Бенчмейд няма , ама нищо общо с 440С на Енлан или Линдер/то май си е същото/! Твоята каква е, не знам, сам ще разбереш, започвай да я "тормозиш"! И не се притеснявай, че не си улучил ножа, няма да ти е последния. Успех!/връщам се на масата, наздраве!/
                                Колегата е дал отговор, който и аз бих подкрепил.
                                По принцип след като не пише че е 440C, най-вероятно е 440А. Нямам кой знае какъв опит с тая стомана, освен на една Esparcia която също е испанска и май е същата стомана, пише само 440. Ползваме го да отваряма разни тенекета . Не е лош, лесно се точи, но никога не съм го ползвал за месо, дърво или нещо такова, пред е влизал в употреба по разни излети за саламче, хлебец и ... горе-долу това , т.е. никакви впечатления. Острието е някъде 14-15см и ми идва голямо за дране или нещо такова, пък и баланса му е към дръжката, че е с повече метал. Моя съм го взимал за 40лв, ама то за тея пари толко.

                                Твоето ножле го погледнах така да му видя цената ... ами за 75-85лв вероятно може да се вземе нещо по-добро . Примерно една моричка за 50-60лв, пък има и други подобни в тоя ценови клас.

                                Всъщност не мисля, че лош ножа, но ми се струва че са му множко парите за това което предлага.

                                И все пак честито, със здраве да го ползваш . Щом си почнал да се увличаш, по-натам ще има и други модели и марки. Ама то е така, няма как да улучиш, докато не пробваш , или апетита идва с яденето .
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X