Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
    Благодаря, а на теб големи риби, е ако има и при мен някоя риба и аз ще съм щастлив.
    Хе, ма то това последното може да се уреди - като започне риболова заповядай на Дунав, тъкмо да пробваме остриетата в разфасоване на някой огромен бял амур/дай - боже/!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • От: Моят нож

      Арно ноже, честито!Със здраве да си го употребляваш!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Моят нож

        Честото паяче Дълго време вярно да ти служи
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • От: Моят нож

          благодаря ви момци. А по въпроса със Дунав - направо ме жегна в сърцето. Ще имам предвид.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: Моят нож

            Добър вечер, ножомани! Бързам да се похваля с последната си придобивка - едно дълбоко законспирирано/без надписи, да не се усети благонравната / острие, което "никой" няма да се сети на кой нож е реплика!

            Малко ТТ данни за ножа:
            Стомана D2 закалена на 60-61HRC
            Обща дължина 242мм, фул танг конструкция
            Острие(режеща част) 111Х26,5Х4,5мм прав скос с вторичен на режещият ръб/по изрично мое настояване/ около 30 градуса.Финиш на корк 800.
            Дръжка от така оплюваната, "чалгаджийска" черна микарта с мозаечни пинове и месингов темляк
            Кания 3,5мм телешки бланк,байцвана и импрегнирана с матлак за кожа.
            Идеята ми е това да бъде нож за по - грубички дела, ясно е, че няма да бъде "мръвкорез" като сканди скос на 0, но се надявам да е достатъчно надежден за всякакви други дейности. Изборът А2 или D2 стомана също е мой/да ме прощават BR, че бягам от класиката им/, смятам, че D2 е по - подходяща за бушкрафтърски нож. Хвърляйте камъни!
            Последно редактирано от dok_vd; 16-01-13, 21:25.
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • От: Моят нож

              Пу, пу, да не му е уроки. Много харно се е получил, а пък си е и твой проект, което умножава кефа от притежанието поне х 3 ! Хаирлия да е, много да те радва и много дръвца да нацепиш/издялкаш с него !!!

              П.С. Ако не е тайна - защо се спря на флет-грайнд със вторичен скос, вместо на конвекс, както е при оригинала (за който естствено никой не се сеща кой е )

              П.П.С. И ся с тая микарта и тия мозаечни нитове - манекенщина някаква усещам, хм ?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Пу, пу, да не му е уроки. Много харно се е получил, а пък си е и твой проект, което умножава кефа от притежанието поне х 3 ! Хаирлия да е, много да те радва и много дръвца да нацепиш/издялкаш с него !!!

                П.С. Ако не е тайна - защо се спря на флет-грайнд със вторичен скос, вместо на конвекс, както е при оригинала (за който естствено никой не се сеща кой е )

                П.П.С. И ся с тая микарта и тия мозаечни нитове - манекенщина някаква усещам, хм ?
                Привет, и благодарско! Имам навика, като започне риболовния сезон, да се запилявам по Дунав за седмица, че и повече - кефи ме бивакуването, максимално откъснат от "цивилизацията". Този нож е за тормозене там, а на фона на целия "катун", който товаря на Витарата, пособията за точене на конвекс няма да нося, демек - за улеснена подръжка! Мозаечните пинове са "бонус" от майстора, не ги бях поръчал.
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Подарък от еднополчаните ми за пенсиониране.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    @dok_vd
                    Доколкото може да се съди по снимките, доста добре се е получила. Има някои разлики с оригинала сякаш, но пък това да си го напаснеш "по себе си" е безценно. За D2, моят опит сякаш не е толкова положителен, но той беше със сканди, та при тази заточка, надали ще има каквито и да е проблеми.
                    Със здраве да си я ползваш.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      dok-торе, да ти е честита новата придобивка! Ножът наистина изглежда страхотно. Въпреки всички твои опасения от "благоверен" контрол вървиш напред. И нищо не каза днес за новата придобивка, нали! Май "скъпо" ще ти струва това. Чакам да я видя на живо.
                      Поздрави!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Благодаря, да Ви се връща! Бе той контрола си е контрол, но и конспирацията работи - направо вече гледам към следващия проект - на "бай" Дозър едно острие, пак от D2/ма тук вече си е класика/, да видим само кой ще го реализира!
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                          Добър вечер, ножомани! Бързам да се похваля с последната си придобивка - едно дълбоко законспирирано/без надписи, да не се усети благонравната / острие, което "никой" няма да се сети на кой нож е реплика!

                          Малко ТТ данни за ножа:
                          Стомана D2 закалена на 60-61HRC
                          Обща дължина 242мм, фул танг конструкция
                          Острие(режеща част) 111Х26,5Х4,5мм прав скос с вторичен на режещият ръб/по изрично мое настояване/ около 30 градуса.Финиш на корк 800.
                          Дръжка от така оплюваната, "чалгаджийска" черна микарта с мозаечни пинове и месингов темляк
                          Кания 3,5мм телешки бланк,байцвана и импрегнирана с матлак за кожа.
                          Идеята ми е това да бъде нож за по - грубички дела, ясно е, че няма да бъде "мръвкорез" като сканди скос на 0, но се надявам да е достатъчно надежден за всякакви други дейности. Изборът А2 или D2 стомана също е мой/да ме прощават BR, че бягам от класиката им/, смятам, че D2 е по - подходяща за бушкрафтърски нож. Хвърляйте камъни!
                          Да ти е честито "dok" и не ми връзвай кусур за микартата.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                            Е това се нарича достойна ножоманска съпруга! Аз, ако минавах само с това определение, щях да "гарнирам" всяка покупка с букет рози, ма не би! Мойта гледа какво пише на острието, и тича да рови по сайтовете - да изобличи лъжеца, зер ощетявам непоправимо бюджета. Затова съм си поръчал Аврора, но без надписа "Bark River", ма да видим! Поздрави!
                            Пу-пу-пу да си плюя в пазвата
                            Мойте ножове всичките са "евтини китайски копия"

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Браво, страхотен нож. Още повече че е правен от Тошко.
                              Със здраве и кеф да си го ползваш.

                              "Сега да хвърля някой и друг камък"

                              Казваш че ще го ползваш за "грубички дела, бушкрафт"... При тази закалка от 60-61 единици внимавай щото става чуплив.
                              По мое мнение ползвай го за работен за рязане не за кълцане и сечене.
                              От D2 не е препоръчително да се правят дълги остриета точно по тази причина.
                              Или отвръщането на стоманата е при по висока температура и единиците вече са около 58-59 и тогава вече става за по "груби дела".

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                                Или отвръщането на стоманата е при по висока температура и единиците вече са около 58-59 и тогава вече става за по "груби дела".
                                Каква е файдата да е Д2 като ще е закален на 58 ?
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X