Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Опитния ножоман ми взе думата от устата, и аз смятам, че на 58 няма да е същата D2! А и при тази форма, дебелина и скос, се надявам да не е "от най - кекавите" остриета! То ще се види при използването.
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Каква е файдата да е Д2 като ще е закален на 58 ?
      Точно тва е че няма файда.
      Всички остриета от Д2 са къси и най вече се ползват за ловни ножове.
      Не че няма изключения. Мачете на Кершоу, бушкрафти разни, милитари ножове, но там HRC е по ниско от колкото може да се извлече от Д2.
      Вижте го този: http://www2.knifecenter.com/item/XTA...de-FRN-Handles

      Коментар


      • От: Моят нож

        Аз не искам да влизаме в спор, още повече, че металознанието не ми е силната страна! Изхождайки от факта/който надявам се, никой няма да оспори/, че по света най - търсените и ценени ловни, аутдор и др. ножове са от А2 на Барк Ривър и D2 на Боб Дозър, като и двете са закалявани до 61 HRC /изключвам разбира се, праховите стомани/ , направих избора си и поръчах това, което Ви представих. Дали е добре или зле, практиката ще покаже, за мен си остава удоволствието от придобивката на един качествен нож, съчетал в себе си традицията на доказал се модел и майсторството на български майстор. Поздрави!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          ...смятам, че D2 е по - подходяща за бушкрафтърски нож. Хвърляйте камъни!
          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Аз не искам да влизаме в спор.... Дали е добре или зле, практиката ще покаже......
          Чакай малко пиле шарено, сам си го изпроси
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Чакай малко пиле шарено, сам си го изпроси
            Абе очаквах малко по - друга подкрепа, ама нейсе. Карай, на някой гроздето му е кисело!
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
              Абе очаквах малко по - друга подкрепа, ама нейсе. Карай, на някой гроздето му е кисело!

              Ти ся се засягаш.....кво грозде, пък и кисело....
              Ножа е перфектен. Майстор - Тошко дето го е правил е един от най добрите в БГ. Фен съм на микартата.

              Мисълта ми беше да режеш с него, не да цепиш дърва.
              Но няма да е лошо да споделиш мнение след време как се държи, като бушкрафтър след ботанинг например.
              Щото тук давам мнение, което съм чел, а друго е да го видиш с очи. Нали?

              Коментар


              • От: Моят нож

                Представям едно желязо, което за начало ми създаде противоречиви чувства, но се превърна в любимото ми полево сечиво .
                Кондор от ел Салвадор

                Здраво и режещо добиче закупено от "стойжив (STAYALIVE)". Много ми харесва, лек сравнително, леко неудобна кръгла дръжка но до момента в който започнеш да си го наместваш с подмятане и приплъзване по време на здрава сеч на над 5см дървета. И виждаш, че е премислен овала на дръжката.
                Канията е яка и функционална.
                Кукри мачетата Сан-майIII на колд стийл е превъзходно острие, но кондора е два пъти по-тънък и по-лек и също реже страховито и не се захабява лесно и е 10-пъти по-евтин.
                Забавих се с ревюто защото искак да съм сигурен в качеството на желязото.
                Гласувам с две ръце. Това е нещо съсдадено за да се употребява.
                При това изработено и заточено ръчно!!
                Стоманата е 1075 High Carbon Steel, според мен е с перфектна термообработка.
                Кондор-кукри мачете
                Най-важната ми препоръка е, че до сега не съм го точил и след всичките злодеяния, които съм извършил с него, бръсне по цялата си дължина.
                Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 20-01-13, 00:57.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Честито!
                  А оригиналните непалски кукрита в Магнума не са ли по-добри?Аз съм си наумил тези дни да се сдобия с един голок на Мартиндейл

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Честито, въпреки че не е чисто ново
                    Кондор правят доста приемливи неща и то на разумни цени, та съотношение цена-качество със сигурност е много добро.
                    Със здраве да си го гнявиш.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Пламене, я моля те дай малко повече данни, как го поръча, приблизителна цена, снимка и на канията ако може, че нещо ме заинтригува. Мерси предварително
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Пламене, я моля те дай малко повече данни, как го поръча, приблизителна цена, снимка и на канията ако може, че нещо ме заинтригува. Мерси предварително
                        Той си го е написал - има го в Стейалайв . Около 90 пари.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Честито!
                          А оригиналните непалски кукрита в Магнума не са ли по-добри?Аз съм си наумил тези дни да се сдобия с един голок на Мартиндейл
                          За непалските кукрита не знам нищичко, сори.
                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Пламене, я моля те дай малко повече данни, как го поръча, приблизителна цена, снимка и на канията ако може, че нещо ме заинтригува. Мерси предварително
                          Злати, ножката я взех от Гецата, чийто е сайта Stayalive.???. От сайта не съм купувал защото ми е приятно да се завирам в склада им и да рзглеждам железцата им. Цената е към 90лв. Долу в колата ми е и утре ще ти пратя снимка на канията, около 4 мм кожа със закопчалки и възможност за носене на колан.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Кукритата в Магнум са от една от доста известните в Непал манифактури. Може да проверите в интернет: http://www.thekhukurihouse.com/
                            Може да се поръчва и от сайта. Лично бях в магазина им в Катманду, а и гледах как се правят кукри ножовете в Непал. Като цяло най-ползвания материал за изработката им е листовата стомана за камионни ресори. Звучи малко ..... но качеството им е много добро.
                            Поздрави
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Имам един оригинален кукри, баш от онези. Груб, негламурен ИНСТРУМЕНТ за груба работа. Направен сякаш от парче стомана в кузницата на селски ковач.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Пламене, не прайща снимки, видях в сайта( да е жив и здрав колегата, дето ми прати линка и ми спести търсенето). Аз имам и оригинално непалско кукри, и на Смит и Уесън кукри, ма това ме запалени с размера и малко по-отворената форма.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X