Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    Различни дървени дъски - съгласен съм, ама по новите изисквания от агенцията по храните, трябва да са пластмасови . Ходи им обяснявай какво е нож, стомана и т.н. Даже имаше една тема в някой от ножарските форуми за въпросното изискване. Ако не се лъжа някой се беше обаждал да ги пита: 'що така бе Миме (не си спомням, че не се задълбах в четенето й)
    Дървени щото тогава нямаше пластмаса. А и дъските не са с цел пазене на остър нож а хигиена.

    Ма тва е за съвсем друга тема
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Моят нож

      Преди години, като работех в заведение за бързо хранене режехме на полирани мраморни плотове. Заведението беше по италиански образец някакъв.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Преди години, като работех в заведение за бързо хранене режехме на полирани мраморни плотове. Заведението беше по италиански образец някакъв.
        Това си е живо издевателство спрямо ножовете!
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
          Венцислав Петров го е казвал няколко пъти:Шкурката е мека и при натиск потъва,което води до смяна на геометрията на режещият ръб!
          А онзи спец от клипа слага отдолу и подложка за мишка...!
          Хайде да сме по - екзактни, а! Никъде не прочетох г-н Петров да пише, че шкурката е мека, най-малкото това е несериозно! На гриндера, на който навсякъде по света придават скоса на острието, какво въртят - камъни!? А "спеца от клипа" слага подложка, за да заточва конвекс - от теб очаквах малко по - друго ниво. Със здраве!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
            Хайде да сме по - екзактни, а! Никъде не прочетох г-н Петров да пише, че шкурката е мека, най-малкото това е несериозно! На гриндера, на който навсякъде по света придават скоса на острието, какво въртят - камъни!? А "спеца от клипа" слага подложка, за да заточва конвекс - от теб очаквах малко по - друго ниво. Със здраве!
            Не помня дали беше употребил точно думата "мека" ,но смисълът е същият-потъва при натиск.Говорехме за заточване със шкурка,а не за шлайфане,което според моите разбирания не е едно и също нещо.Това което заобля гриндера после камъните го изправят.Относно спеца от клипа продължавам да съм на същото мнение: Така се точи когато не можеш на камъни или когато те мързи!
            На тез горните писаници съвсем спокойно можете да не им обръщате никакво внимание.Това са си мои убеждения и никого не искам да засягам нито да обиждам,просто съм изложил виждането си по въпроса и моят подход!Не твърдя,че съм ПРАВИЛЕН!

            Поздрави!
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Моят нож

              Хубуу де, а тези дето отричат шкурките и меките подложки ще обяснят ли на нас останалите, как се заточва конвекс?
              А пък и майсторите ножари тук във форума могат да споделят как заточват продукцията си. Щот не съм убеден че всеки от тях е карал 10-годишен курс по заточване

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                Хубуу де, а тези дето отричат шкурките и меките подложки ще обяснят ли на нас останалите, как се заточва конвекс?
                А пък и майсторите ножари тук във форума могат да споделят как заточват продукцията си. Щот не съм убеден че всеки от тях е карал 10-годишен курс по заточване
                Само с обяснение...Абе,слагаш миниатюрно камъче върху...подложка от мишка...или...овчи калпак..?и сигурно ще стане...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                  Хубуу де, а тези дето отричат шкурките и меките подложки ще обяснят ли на нас останалите, как се заточва конвекс?
                  А пък и майсторите ножари тук във форума могат да споделят как заточват продукцията си. Щот не съм убеден че всеки от тях е карал 10-годишен курс по заточване
                  ГАДНО! Ей това е думата!Трябва да отнемеш от плоскостта на острието толкова колкото е изхабяването,поне аз правя така,не знам дали е правилно,на мен така ми харесва.Жулиш като изоглавен часове и като погледнеш проблясъците на режещият ръб си седят както отначало.
                  Голям зор видях еднъжка с един "опинел" дето беше отварял консерва,ама...той човека вече няма да прави така!По-лесният начин е с оформяне на вторичен скос.Рано или късно се стига до това последното,щото не можеш вечно да изтъняваш острието.
                  П.П. Това,че отговарям на въпроса да не се приема като някакво самоубеждение ,че съм МАЙСТОР!Това последното го пиша защото думата "майстор" стои във въпроса.Много съм далече от тази титла.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Малко извън темата.
                    Пепо с теб сме писали заедно.Ей тоз кръст дето го употребляваш за аватар го имам само че без дъбови листа и мечове,ей тъй да са пукнеш,освен ако и ти го нямаш де.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Ха-ха Супер - някъде си проявил храброст.Сега ме караш да купувам златен,с мечове и листа...
                      Последно редактирано от Bat_Pepo; 22-11-12, 23:43.
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Мисълта ми е че не е нужно 10 годишно обучение да наточиш един нож. Гледал съм клипа на Дроба с лопатата, ама язък за барута, май не си получи ракията тогава
                        Даже аз успявам да си наточа някои от ножовете да бръснат и да режат на на зиг-заг касова бележка.
                        А и съм държал в ръка "плашещо остри" ножове, наточени от обикновени хора, а не японски майстори
                        А и за различните сечения и различни остриета си има различни начини на заточване - някъде камъни, някъде шкурки, някъде гриндер, някъде шлайф .....

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                          Мисълта ми е че не е нужно 10 годишно обучение да наточиш един нож. Гледал съм клипа на Дроба с лопатата, ама язък за барута, май не си получи ракията тогава
                          Даже аз успявам да си наточа някои от ножовете да бръснат и да режат на на зиг-заг касова бележка.
                          А и съм държал в ръка "плашещо остри" ножове, наточени от обикновени хора, а не японски майстори
                          А и за различните сечения и различни остриета си има различни начини на заточване - някъде камъни, някъде шкурки, някъде гриндер, някъде шлайф .....
                          Да,прав си.И аз това казвам...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            Ха-ха Супер - някъде си проявил храброст.Сега ме караш да купувам златен,с мечове и листа...
                            Как златен,бре?!Не са ли всичките сребърни и туй черното в средата не знам к'во е?

                            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                            Мисълта ми е че не е нужно 10 годишно обучение да наточиш един нож. Гледал съм клипа на Дроба с лопатата, ама язък за барута, май не си получи ракията тогава
                            Даже аз успявам да си наточа някои от ножовете да бръснат и да режат на на зиг-заг касова бележка.
                            Да го наточиш да реже касова бележка,не е чак токова трудно,ама я го накарай да реже тоалетна хартия!?
                            Тоз клип на Дроба не съм го гледал.Дали можеш да ме улесниш?
                            Последно редактирано от huko; 23-11-12, 10:01.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                              Хайде да сме по - екзактни, а! Никъде не прочетох г-н Петров да пише, че шкурката е мека, най-малкото това е несериозно! На гриндера, на който навсякъде по света придават скоса на острието, какво въртят - камъни!? А "спеца от клипа" слага подложка, за да заточва конвекс - от теб очаквах малко по - друго ниво. Със здраве!
                              Писал съм го, вярно е! Точно факта, че шкурката е с мека подложка е проблемът в нейното използване. Навсякъде по света фабричното заточване с което идват ножовете е повече от посредствено, една от причините е начина по който се прави. Фабричен начин за качествено заточване още не е измислен. Дори и на ръка и Тормек машина, пак няма нищо общо с това което може да се направи върху камък. Конвексът който се прави върху меки подложки е приложим в два случая: За бръсначи и за неможещи да го правят. Във всички останали случаи, конвекс се прави идеално върху твърд камък и става перфектен...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                А кухненските ножове с какво заточване са? Fissler Nippon са, ако има значение.
                                Последно редактирано от NovemberCharlie; 23-11-12, 12:42.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X