Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    То май оспамихме темата , ама аз четох в единия форум за ножове , даже намерих тема с видео уроци , където точеха на шкурка , купих си една книга за ножовете от нашия форум , ама нищо не ми стана ясно , моята идея е човек разбиращ от ножове , да види с какви ножове разполагама аз , с какви пособия за заточване и да видим , дали ще се справя сам , ако не ще се дава на истински майстор това е
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Моят нож

      Защо ми се струва, че Венци Петров много правилно е нацелил процентното разпределение на точещия електорат.
      Вместо да се обсъждат методи за заточване и терминология на видовете режещи ръбове, просто практикувайте. И то върху скъпи остриета с качествена термообработка. На ефтин нож не става да се добие опит и умение. Има да си мажеш...
      купете си един брус на <350 за начало и един на 1000 и махайте във водни пръски. Дроба точи лопатата да бръсне!
      Нека някой да ми прати един или няколко ножа от тези "съсипаните" та да ти ги възстановя.
      Отричам плоското точене, не че някой ме пита, както и вторичния фабричен скос.
      На последък се забавлявам с един кобалт. Таргата ме светна и това за мен е нов поглед към материята на заточването.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: Моят нож

        От много пробване сега си бия главата в стената.Току що съсипах чисто новия си Black Jack 125.Тоя конвенс ме побърка.От задоволително остър стана супер тъп.Помагайте моля,моля,моля

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Таргата ме светна и това за мен е нов поглед към материята на заточването.
          Метода на Таргата не подлежи на класификация. Макар да заточи 5 кила ножове пред очите ми, пак не вярвам в него Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bm.gif
Прегледи:18
Размер:6.4 КБ
ID:5427542
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Метода на Таргата не подлежи на класификация. Макар да заточи 5 кила ножове пред очите ми, пак не вярвам в него [ATTACH=CONFIG]515819[/ATTACH]
            С парче кобалт ли?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Моят нож

              Да
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • Бате Ники е пич!") Способен е да шашрдиса обикновеният наблюдател по всяко време на денонощието!

                П.П.
                Съжалявам,наистина,че не успях да дойда на събора,за да се запознаем лично с теб

                Прочетох две от по-горните мнения и се чувствам горд! Мамката им &$%$#^хме на тогиши-те! Ще ми искат те 120-150 долара на инч..?!
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-11-12, 08:50.
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от vlado_gg Преглед на мнение
                  От много пробване сега си бия главата в стената.Току що съсипах чисто новия си Black Jack 125.Тоя конвенс ме побърка.От задоволително остър стана супер тъп.Помагайте моля,моля,моля
                  Е 'що така , хем нов хем си се засилил да го точиш .

                  Едно нагледно видео как се точи http://www.knivesshipfree.com/pages/Sharpening-Videos
                  (дано не изтрият линка , знам че е леко в разрез, ама няма/незнам как да прикрепя само видеото тук)

                  Ето още едно линкче http://convexingjig.wordpress.com/3-2/
                  Но мисля, че по тоя метод ще е по-трудно.

                  Като цяло една подложка от мишка (може и нещо друго, но да е меко), на него слагаш водна шкурка (може да се почне от 500 до 2000 и нагоре) и с натискане се търка. Там вече е чалъма и до усет, както и в зависимост колко е изразен конвекса на острието. Шкурката трябва да ... следва/обгръща извивката, като към режещия ръб натиска се отхлабва, иначе ще получим един тъп нож.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Двете филмчета са прекрасен нагледен пример, как не бива да се точи. Както и по-горе писах, интернет е пълен с подобни изяви на хора, незнаещи какво правят, но пък за сметка на това учат другите...

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo
                    Прочетох две от по-горните мнения и се чувствам горд! Мамката им &$%$#^хме на тогиши-те! Ще ми искат те 120-150 долара на инч..?!
                    Цената актуална ли е? Че с качването на йената, почва да ми се струва малко евтино... И да, според тези за които е отворил дума Бат Пепо, от 100 човека един има данни да може да точи, при това ако е достатъчно упорит да изкара училището, което е 10 годишно...

                    Ние обаче си говорим за любителско точене, все пак, но ще повторя няколко правила. С шкурки не се точи нищо! С никакви шкурки и нищо...! При точене инструмента върви само и единствено в посоката на рязане, с въртеливи и прочие движения се полират автомобили, не се точат инструменти... Подпиралки, дървени блокчета, поставяне под ъгъл на камъка и прочие нямат приложение в точенето, освен може би ако точиларът е еднорък...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Двете филмчета са прекрасен нагледен пример, как не бива да се точи. Както и по-горе писах, интернет е пълен с подобни изяви на хора, незнаещи какво правят, но пък за сметка на това учат другите...



                      Цената актуална ли е? Че с качването на йената, почва да ми се струва малко евтино... И да, според тези за които е отворил дума Бат Пепо, от 100 човека един има данни да може да точи, при това ако е достатъчно упорит да изкара училището, което е 10 годишно...

                      Ние обаче си говорим за любителско точене, все пак, но ще повторя няколко правила. С шкурки не се точи нищо! С никакви шкурки и нищо...! При точене инструмента върви само и единствено в посоката на рязане, с въртеливи и прочие движения се полират автомобили, не се точат инструменти... Подпиралки, дървени блокчета, поставяне под ъгъл на камъка и прочие нямат приложение в точенето, освен може би ако точиларът е еднорък...
                      Пришка ме се яви на езика да го повтарям ей това последното!Ама на-не возприемат!И не са да кажеш някои деца(не иде реч за люде от форума) все са по на 30,40 лазарника!То и аз съм употреблявал да точа ножове със шкурка ,ама,е-хе-е-е,преди бая лета, тогава нямах камъни с "грит" 1500 и 2000,па за по-нагоре не бях и чувал,та лепях водна шкурка 2000 на СТЪКЛО,за да е твърдо и шкурката да не заобля толкоз режещият ръб!Даже и сега понякога го правя с кухненския инструмент,ама то нож дето го пипа масат,мож го точиш и на бордюра дет се вика!
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Дроба точи лопатата да бръсне!
                        То и аз съм точил лопата да бръсне,смисъла е малък,ама на лопатата от това нищо лошо не ѝ става!
                        Лошо му става на нож,и на този дето го точи,да бръсне ,а се използва за лопата!
                        За всяка работа си има нарочен инструмент!
                        Това последното си е мое мнение ,моля да не му се обръща особено внимание!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                          То и аз съм точил лопата да бръсне,смисъла е малък
                          Малък викаш ......а за 10 кила ракия ?
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Двете филмчета са прекрасен нагледен пример, как не бива да се точи. Както и по-горе писах, интернет е пълен с подобни изяви на хора, незнаещи какво правят, но пък за сметка на това учат другите...



                            Цената актуална ли е? Че с качването на йената, почва да ми се струва малко евтино... И да, според тези за които е отворил дума Бат Пепо, от 100 човека един има данни да може да точи, при това ако е достатъчно упорит да изкара училището, което е 10 годишно...

                            Ние обаче си говорим за любителско точене, все пак, но ще повторя няколко правила. С шкурки не се точи нищо! С никакви шкурки и нищо...! При точене инструмента върви само и единствено в посоката на рязане, с въртеливи и прочие движения се полират автомобили, не се точат инструменти... Подпиралки, дървени блокчета, поставяне под ъгъл на камъка и прочие нямат приложение в точенето, освен може би ако точиларът е еднорък...
                            Толкова е,около 150 долара на инч идва за нещо по-обикновено и незанемарено.Иначе за семеен предмет с минало,продукт на известна школа нещата са по-различни.Повърти го малко срещу светлината и казва цена - няма инч,сантиметър и квадратен фут...Казва числото и примерно 10 дни и...това е А на тях не им отказват,нали знаеш,и не се пазарят...Даже най-често цената за обработката на стар и скъп предмет става ясна след свършена работа.Ама нали знаеш какви са тия,дето имат такива мечове..?Затова и не се пазарят...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Ние обаче си говорим за любителско точене, все пак, но ще повторя няколко правила. С шкурки не се точи нищо! С никакви шкурки и нищо...! При точене инструмента върви само и единствено в посоката на рязане, с въртеливи и прочие движения се полират автомобили, не се точат инструменти... Подпиралки, дървени блокчета, поставяне под ъгъл на камъка и прочие нямат приложение в точенето, освен може би ако точиларът е еднорък...
                              Аз нищо не разбирам от точене и ще ми е любопитно да науча повече. Защо не става с шкурки? Защо само по посока на рязане..? Че в къщи на жена ми ножовете ги точа само на един керамичен бруст.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                За съжаление, дори малкото, което знам по въпроса, е като минимум лекция от няколко часа. Прекалено много детайли има, предназначение на инструмента, стомани, начин на използване и прочие... Готови рецепти като на онзи с дървените трупчета няма за съжаление... Вероятно ще е най-добре да се направи някаква присъствена лекция, но това изисква не малко време и организация..., ще помисля...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X