Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Мисля да експериментирам ето с тези железца. Ще пропусна единствено смяна на пружината на иглата.
    http://www.midwayusa.com/product/246...ock-all-models
    http://www.midwayusa.com/product/153...ll-models-2-lb

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Въпрос: Защо е нужно всичко това? Какви са плюсовете и минусите спрямо оригинала. Бъдете обективни и се обосновете какво печелите.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Печели доста по-лек спусък. Дали обаче това е хубаво или не е въпрос на гледна точка. Ако ще се носи с партон в патронника - не е хубаво, ако колегата е фен на прецизната стрелба ще е хубаво. Аз лично не бих сменял нищо по спусъка на Глок ако ще се ползва за самоохрана имайки предвид, че няма "други" предпазители.
        42

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Въпрос: Защо е нужно всичко това? Какви са плюсовете и минусите спрямо оригинала. Бъдете обективни и се обосновете какво печелите.
          Все още не мога да кажа какви ще бъдат плюсовете и минусите, тъй като комплектът не е пристигнал и не е монтиран.
          Идеята е на някои състезатели в IPSC, които твърдят, че така спусъкът става по-лек, с равномерно и еднообразно усилие, а също така изчезва и онова запъване непосредствено преди самия изстрел. Твърди се също, че упражнението трябва да е придружено с полиране на триещите повърхности, разбира се без да се прекалява. Това полиране не се правело от всеки, а само от запознат с темата оръжейник.
          Мисля да взема участие в някои от състезанията по IPSC, главно за постигане на по-добра лична подготовка, а също и за да мога да релоудвам патрони. Сегашното ми разрешително за самоохрана не позволява това. Искрено вярвам, че без стрелба, няма подготовка, а с патрони по 60 - 80 ст. + 22,50 за разрешително и чакане с дни, няма пък стрелба.
          Няма да търся "високи" спортни резултати, тъй като този пистолет може да участва само в дивизия "Оупън" /заради компенсатора/, а там няма как да се меря с участниците.
          Така или иначе, не бих носил Глог / независимо с какъв спусък/ с патрон в цевта, поради което въпросната интервенция се надявам да не е проблем.
          Не бих правил компромис единствено с безопасността /работата на предпазителите/, тъй като не ми се иска оръжието да гръмне при падане на земята - напр. изтърване при подхлъзване и пр.
          Хубавото е, че стария кит от пружини и конектор винаги може да се върне на мястото му при "провал на идеята".
          Поздрави!
          Последно редактирано от popov308; 07-07-15, 10:41.

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Експериментирал съм с най-различни пружини и конектори, тригър стоп за Глок. Докарвал съм му спусък 1,4кг (мерен с мерачка на лиман). За спортни цели има голям смисъл. Става почти сингъл екшън. Някои колеги от IPSC направо прекаляваха, като почти елиминираха пин блока, което е сериозен компромис с безопасността и не бих го направил никога.
            Ако оръжието се носи с цел самоохрана, не препоръчвам на никого, каквито и да е експерименти, освен внимателно полиране на УСМ тук-там.

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Защо са тия напъни за толкова лек спусък, ако не се ползва от професионалисти за спортни цели?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Ако е само за спортни цели защо пък не?

                Аз на 3 пукала съм пипал спусъка - ЧЗ 452 дълго флоберка,М9 на Барета че с неговия военен спусък голямо дърпа е пада и Рюгера на жената Флоберков пищов.Ми и от трите резултата съм много доволен,сега дебна за карабината спусък,да и сваля килцата на половина поне,всичко друго си е ОК на списък,не ми ли хареса обаче го мятам веднага па ако ще пищова пазител да е.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Лично мое мнение е, че фабричния спусък на Глок си е супер. А щом ще тренираш не за спортни цели а за подръжка на навиците с оръжие, което евентуално да се ползва за самоохрана, мисля че е най-добре да се носи и тренира с едно и също оръжие в един и същ вид.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Първоначално публикуван от gangstarr Преглед на мнение
                    Днес ми пристигна едно софтшелче,ама вижте в какъв плик[ATTACH=CONFIG]649503[/ATTACH] .Изкефих се
                    Всъщност, това "хайко" ми звучеше много познато, но не можех да си спомня от къде.
                    След като си изпих гинкобилобата, зацепих, че това беше реплика /част от обучението/ във филма "Снайперисти", която новобранците повтаряха, държейки новата си карабина Ремингтон М40.
                    Филмът е доста старичък, поради което не вярвам репликата да е изкопирана от рекламата на Глог. По-скоро обратното....

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Като за начало, "закичих" едни мерници Warren Sevigny competition. Ето как стана:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150715_083724.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5671139 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150715_083917.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5671140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150715_083943.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5671141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150715_084023.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5671142

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        След направените проби, мога с чиста съвест да кажа, че мерниците Warren Sevigny Сompetition са едно перфектно решение, както за бърза, така и за прецизна стрелба. Не може да има никакво сравнение с фабричните, които са груби, дебели и... да го нарека неинформативни.
                        За сметка на това са с остри ръбове и закачат в меките кобури, а мушката е по-висока и тънка и трябва да се пази от удари. Монтажът също е приключение, особено ако нямаш точните инструменти.

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Болта на мушката е цолов размер. Идеално пасва глухо ключе за болтчетата на компютърните кутии. Високата мушка как се справя с полимерните кобури?
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Болта на мушката е цолов размер. Идеално пасва глухо ключе за болтчетата на компютърните кутии. Високата мушка как се справя с полимерните кобури?
                            Здравей колега. Благодаря за съвета относно ключа. Ще потърся такъв.
                            Проблемът на мушката не е, че е висока. Стандартната е 4 мм., а тази е 5,5 мм., което не е голяма разлика. По-висока е тази за модела Г34. Мушката на Warren обаче е значително по-тънка и е с остри ръбчета, които закачат, разнищват и дерат меките кобури. Предполагам, че няма да е подходящ какъвто и да е кобур, при който цевта стърчи свободно извън него. Челото на мушката е доста скосено и ще закача в ръба на такъв кобур.
                            Самата нишка е добре защитена /ляга върху каналче/ и няма как да се нарани, освен при пряк удар отгоре. Но пък се сменя буквално за секунди при нужда.
                            Все още нямам полимерен кобур. Търся си такъв за вътрешно носене с висок канал, именно за високата мушка. Нещо такова:
                            http://www.midwayusa.com/product/587...ProductFinding
                            По нашите магазини не видях да се предлага подобен, и явно пак ще е с поръчка от м.... си Р..на.
                            Тази събота гледах състезателите в Търново /на стрелбището до Беляковец/. Доста глокаджии ползват именно полимерни кобури с висок канал за мушката, само че са външни, и нямат никакви проблеми с бързото изваждане.
                            Мушката на Warren ми харесва, защото тънкият профил помага за по-прецизно прицелване върху малка цел. По-голямата височина и просвета между самата мушка и краищата в отвора на мерника пък помагат да виждаш по-голяма част от целта, а не само половината от средата нагоре, като е при стандартния мерник.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150715_083917.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5672631
                            Оказа се, че това е от голямо значение за бързото намиране на мишената и изравняването на мерника и мушката върху нея. Долу-горе започнах да схващам защо този комплект го водят спортен.
                            Поздрави!
                            Последно редактирано от popov308; 21-07-15, 23:17.

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Такива ключета, близки до 4 и до 5.5 има по всичко по 1 лев в комплект с китайски часовникарски отвертки. Аз за моята използвах и осигурител за резба.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05433.jpg
Прегледи:2
Размер:72.3 КБ
ID:5672628
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Относно кобурите, вече ползвам само от кордура, колкото и да имам желание да ползвам полимерни.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X