Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    По снимки в интернет е най-лесно да видиш разликите.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Разглеждах ги в Гънсбг има ги 4 модификации на пръв поглед не виждам разлики.Този който искам да купя е с регулируеми мерни прибори а в Гънса не виждам такъв.Съжалявам че нямах възможност да го снимам

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Според мен регулиуемите мерници (оригинални на глок) са пълен ташак. Моите ги разкарах отдавна...

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Здравейте,
          започвам да се замислям дали да не си взема един Глок 27(или 26).
          Основна причина-компактен и удобен за носене. От много години не нося оръжие, но ако някога реша да нося, ще е хубаво да ми е удобно поне...
          Бих се радвал да споделите впечатления от това оръжие и да ми помогнете с избора.
          Чуденето ми е дали да си взема модификацията с боеприпас 40 SW(Глок 27), или със стандартния 9х19? (Това е Глок 26).
          И двата са 4 поколение.

          40 SW има голяма спираща сила и това малко накланя везните, но пък боеприпаса ми се вижда доста скъп(освен ако не съм гледал където трябва) и не знам доколко е възможно да се намира на по-добри цени.

          Поздрави
          Последно редактирано от paragraf 22; 11-12-15, 20:13.

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Това с голямата спираща сила (каквото и да означава този термин) нека не ти е пътеводна светлина. Ако цената на боеприпасите е фактор за теб, се придържай към 9х19.
            Ако пък държиш на "стопираща сила" и кинтите за тренировки не са ти проблем, защо не помислиш и в посока .45 ?
            42

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Не мисля, че 26-ца в .40су калибър ще ти е много комфортен при стрелба.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Може би най-доброто ще е просто да отида и да тествам, но 26 и 27 са напълно идентични, с разлика в боеприпаса.
                Определено 26 има по-малък откат-гледах едно сравнително видео и се вижда ясно.

                Стопиращата сила се изразява в кинетичната енергия на 40 S&W с тъп връх, удряща тяло, например.
                Цената за боеприпасите, ще е фактор ако правя хиляди изстрели, но засега няма такава опасност. Просто не съм много по стрелбата...
                Може би не структурирах правилно питането и затова създадох объркване, за което се извинявам.
                Интересувах се ако някой притежава някой от двата модела и ако може да сподели лични впечатления.
                Оръжията не са ми сила (а и не са ми особена страст) и не се сърдете ако се изказвам лаишки.

                Поздрави

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Ползвал съм 26-ца в калибър 357 Зиг. Отврат е. Много малък и не е подходящ за голям калибър.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Мдаа,,,почти съм се навил за 9х19.
                    Наистина, това със "стопиращата" сила е малко според зависи, а ако стрелям, предпочитам да е бързо (и по много ) та все нещо ще уцели мишената...
                    Доколкото разбирам, с 9х19 се стреля по-бързо, или не е баш така?

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Аз мога да стрелям бързо с абсолютно всеки пистолетен калибър. Друг е въпроса какво ще улуча. Имаше една мисъл- твоя калибър е възможно най-големия с които се чувстваш комфортно и контролираш оръжието. След като няма да произвеждаш хиляди празни гилзи, отиди, пробвай няколко калибъра и реши на място. За оръжие което най-вероятно няма да носиш, фактор при избора е и това до колко лесно би могъл да го продадеш след това. Това накланя везните към 9х19
                      42

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Много малък и не е подходящ за голям калибър.
                        И аз това имах предвид, макар че съм го пробвал само в масовия калибър.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Аз мога да стрелям бързо с абсолютно всеки пистолетен калибър. Друг е въпроса какво ще улуча. Имаше една мисъл- твоя калибър е възможно най-големия с които се чувстваш комфортно и контролираш оръжието. След като няма да произвеждаш хиляди празни гилзи, отиди, пробвай няколко калибъра и реши на място. За оръжие което най-вероятно няма да носиш, фактор при избора е и това до колко лесно би могъл да го продадеш след това. Това накланя везните към 9х19
                          Продажбата при мен изобщо не е фактор. Търся практичност, затова беше и чуденето ми-компактно оръжие и удобно ли е то.
                          Аз имам голям (стандартен) пистолет много отдавна, но просто не е удобен за носене, затова и го взимам само на път. И той е 9х19, та това също накланя везните...
                          Втори-компактен, може и да го нося, а може и пак да седи в касата, но поне ще го има ако се наложи да го нося скрито.
                          Съветите за проба на място са най-удачни, затова така и ще направя.

                          Благодаря на всички.
                          Поздрави

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Предварително се извинявам, но ще се намеся. Чудя се какви огневи задачи ще решавате в цивилния живот, че да са важни няколко десети или милиметри разлика в калибрите. За премерен изстрел в главата или сърцето всичко от 0.22 нагоре става.
                            По-големите калибри освен неудобството при носене нанасят и по-големи "вторични щети" които понякога превъзхождат първичните. След като имаш голям пистолет 9х19, за носене си вземи едно "седмаче" /7,65/, сложи си един резервен пълнител в джоба /няма да го усетиш/ и душевния комфорт е налице.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Взимаш 9Х19 и си свиркаш Като се настреляш с разните му видове /и вече с опит с твоя/ можеш да решиш, 40SW ще ти е по "на сърце"...ама едва ли
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                След като имаш голям пистолет 9х19, за носене си вземи едно "седмаче" /7,65/, сложи си един резервен пълнител в джоба /няма да го усетиш/ и душевния комфорт е налице.
                                Слушай възрастните
                                Ако след N на брой години, когато ми омръзне да разнасям пълнометражното желязо (и ако все още има държава "България" и сме живи), съм се ориентирал към едни PPK-та...
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X