Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Възрастните са опитали /и носили/ почти всичко.
    Миналия век от началото до към 1938 г. във военните времена има бум на пистолетите с максимален кал. до 9 мм /изключвам Колт 1911 г./ като преобладаващи са по-малките калибри. Сега в мирно време за цивилно носене искате гаубици.
    Хубаво. Кой както му харесва.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Колеги,
      благодаря за мненията, беше най-обикновенно запитване на което вече имам отговор.
      Сигурен съм, че 40 SW си има предимства, както и недостатъци. Практичното решение е 9х19 в случая, но иначе в никакъв случай не мога да се съглася, че големите калибри не са за цивилно носене. В случая по-големия калибър няма да донесе абсолютно никаква разлика в комфорта на носене-практически са еднакви оръжия с няколко грама разлика (Глок 26 и 27).

      Така или иначе всеки си има право на мнение, благодаря за вашето.
      Поздрави

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Няма
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Добре, че се бях притеснил.
          42

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Теоретично големият калибър е по-добър за самоотбрана, обаче ако не тренираш редовно няма никакво значение дали носиш "нещо" или не носиш нищо. Бързо вадене, похвати за бърза прицелна стрелба и презареждане / да не дава Господ../ се тренират ежеседмично поне. В този ред на мисли, като му мислих по въпроса за калибъра на второто желязо и понастрелях около 1000 и нещо патрона стигнах до следните изводи:
            1.Глок 17 и неговата версия в 357 ЗИГ , както и други двойки в същите калибри, почти по еднакъв начин се държат при стрелба и разликата в теглото не е фрапираща / като биометрични данни съм изключително средностатистически/.
            2. За поддържане на добра стрелкова форма са необходими поне 50 патрона на седмица, като 9х19 са ми в бюджета а 357 ЗИГ излизат малко извън него.
            3. 9х19 под път и над път.

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
              2. За поддържане на добра стрелкова форма са необходими поне 50 патрона на седмица,
              По милиционерско време стреляхме по 8 патрона 8-10 пъти годишно. Който отиде на стрелбите на градския стадион. Добре, че преди това бях в ОСО-то.
              Сега редовите полицаи не знам по колко стрелят.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                По милиционерско време стреляхме по 8 патрона 8-10 пъти годишно. Който отиде на стрелбите на градския стадион. Добре, че преди това бях в ОСО-то.
                Сега редовите полицаи не знам по колко стрелят.
                ...ами колко да се стреля - 1 път в годината, най-много и то ако е достъпно и не е кал на стадиона както казваш ... т.е. когато са ежегодните изпити

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Повече пот в учението-по-малко кръв в боя Ама наистина ако не се тренира редовно, за да се изгради автоматизъм няма никакъв смисъл от КНО. Губят му се предимствата да е късо, да е скрито и да излиза готово за стрелба за части от секундата. Нападателят е винаги една крачка пред теб и за да окажеш "неизбежна самоотбрана" трябва да го превъзхождаш с бързина и автоматизъм на движенията... като и това не всеки път помага

                  Тъй като темата е за ГЛОК-малко впечатления от полето... Наложи се за няколко месеца да се движа с добрия стар Макаров в една субсахарска държава, който освен че отваря бири по 4 начина не става за много други неща. С Глок-ът от пръв поглед се харесахме и се сработихме за около седмица. С Макаровеца, макар че ми е щатен борбата продължава и не е ясно кой печели до момента... Изобщо, влюбих се в Глок-а още повече, когато го загубих

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Глока,си е Глок,признат е вече за много добър пистолет.Но според мен човека е съществен,няма значение каква марка е.Едва ли колегата ще постигне кой знае какво с Глока,след като с Макаровия не може нищо.

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Независимо че не си падам много по стрелбата, съм носил и ползвал доста видове оръжия.
                      Ще си позволя общ коментар:
                      3 години носих служебен Глок 17-чудесно оръжие е.
                      Доста години съм носил Макаров, което според мен отдавна е морално, тактически и технически остаряло оръжие. Разбира се-може да се прави страхотна (точна)стрелба с Макаров и има специалисти които вършат чудеса, но съм сигурен че след дълги тренировки с прашка, пак могат да се постигнат удивителни неща. Просто не е оръжие за надеждна самозащита, а още по-малко за извършване на полицейска работа.
                      Съгласен съм с мнението на колегата, че оръжието без тренировка, нагласа и техническа грамотност е просто едно желязо, обаче...случая с нападнатия вчера човек в Надежда и инстинктивното му вадене на пистолет и произвеждане на два изстрела, единия от които улучва, е показен, че човек с инстинктивна подготовка на подсъзнателно ниво, пак може да постигне нужния резултат(човека е бивш военен-от 40 години носи оръжие, никога не го е вадил).

                      Така или иначе компактният размер оръжия, които същевременно не губят нищо от огневата си мощ, както и от прецизността на стрелбата си, ще стават все по предпочитани, именно поради удобството при носенето им.
                      Дълги години оръжието ми седи в касата, но нещо ми подсказва, че рисковете почват да се увеличават, поради което едно скрито носене все по-често ще става належащо...за съжаление, разбира се...
                      Като се замисля, още един довод към предпочитане на 9х19 е, че човека който получи изстрел от такъв калибър, най-вероятно има по-голям шанс за оцеляване, отколкото от 40 или 45, а в нашата законово обременена държава е по-добре е да оживее тоя дето си го застрелял...си мисля.
                      Най-хубаво е оръжията да се ползват за спортна стрелба и забавление и аз пожелавам на всички тук, само за такова да им се налага да ги ползват.
                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Г19 е оптимален избор за евридей носене

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Първоначално публикуван от zazio Преглед на мнение
                          Г19 е оптимален избор за евридей носене
                          То оптимален вариант няма.Въпрос на вкус както е казало кучето.Една 17-ка при човек 120 кила е като 19-ка при 60 кг.17-ката си я носа евридей с изключение на дните когато съм с костюм,тогава ППК-то.Иначе знам и човек който си носи ежедневно един касъл .454.

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            За много години.Дядо Коледа ми донесе дългоочакван подарък понеже много слушках през изминалата година.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0001.JPG
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5697994

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Забравих че подаръка си имаше и опаковкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0007.JPG
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5697995 много съм доволен и от двата подаръка

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Честито!!!
                                Дай повече инфо за чантата. Може и снимчици да нащракаш повечко на джобовете и как седи садилото вътре.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X