Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С Богом, СВД!

    А някой знае ли защо руснаците не са развили повече снайперското оръжие и тактика при положение, че през ВСВ са имали много изявени снайперисти с неубходимия опит и би трябвало да осъзнават нуждата от такива специалисти и в бъдеще?Същото си го мисля и за градския бой, но това е за друга тема.
    В казармата имаше една книжка с големината на тухла четворка-"Снайперска пушка Драгунов", в нея освен всичко за въпросното оръжие бяха илюстрирани и различни пози за стрелба, ама не мога да се сетя имаше ли указания как се прави маскировка и т.н.
    Преди време из нета се появи една друга книга "Искусство снайпера", но нещата от нея дали са се преподавали във военните училища?

    Коментар


    • От: С Богом, СВД!

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      А някой знае ли защо руснаците не са развили повече снайперското оръжие и тактика при положение, че през ВСВ са имали много изявени снайперисти с неубходимия опит и би трябвало да осъзнават нуждата от такива специалисти и в бъдеще?Същото си го мисля и за градския бой, но това е за друга тема.
      В казармата имаше една книжка с големината на тухла четворка-"Снайперска пушка Драгунов", в нея освен всичко за въпросното оръжие бяха илюстрирани и различни пози за стрелба, ама не мога да се сетя имаше ли указания как се прави маскировка и т.н.
      Преди време из нета се появи една друга книга "Искусство снайпера", но нещата от нея дали са се преподавали във военните училища?
      На първия ти въпрос - не знам! Предполагам въпрос на военна доктрина..?!!
      В тухлата четворка която всъщност се казва "Снайперска ВИНТОВКА Драгунов" тактиката и маскировката са слабо застъпени - учеше се по нея основно за усвояване на оръжието. Останалото се учеше от "Тактика ведение снайперского боя" - дебела има няма стотина страници. Активен момент в обучението бяха и преразкази на истории от ВСВ...
      В книгата на Потапов има цели 3 подробни раздела в тази посока с много практически съвети от първа ръка. Не сме учили по нея.

      Коментар


      • От: С Богом, СВД!

        Тези момчета не се оплакват все още от СВД. И как ми се струва, доста хора тука бъркат войсковият снайпер със снайпер от специални поделения.

        Коментар


        • От: С Богом, СВД!

          И как ми се струва, доста хора тука бъркат войсковият снайпер със снайпер от специални поделения.
          Аз го намекнах, ама никой не ме отрази. Калин го каза в прав текст, ама никой не го разбра......
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: С Богом, СВД!

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Аз го намекнах, ама никой не ме отрази. Калин го каза в прав текст, ама никой не го разбра......
            А аз какво разправям...?!! Или ако не каже нещо Калин, не се брои..?!!

            Коментар


            • От: С Богом, СВД!

              Или ако не каже нещо Калин, не се брои..?!!
              Мартине, никой не е казал такова нещо. Темата вече я следя само повърхностно, понеже много се "разми" и стана една боза..... Според мен е в следствие на това, че някои от другите теми западнаха.

              Няма нужда някой да открива топлата вода, тя вече е открита. Има си категоризация и на пушки и на боеприпаси. Има си различни класове оръжия и различни методи за водене на война. Просто тук се мешат втората световна с малко по-нови конфликти, съответно образци оръжия с коренно различен принцип на действие и БП.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: С Богом, СВД!

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Като снайперска пушка - не е кой знае кво, да не кажем , че не не е нищо особено. Като самозарядна винтовка с оптика- стаа - ама за прецизна стрелба за подобни пари има и значително по- добри варианти ... и като групираност и като ергономика.
                Ааа парите са безумни, верно е.
                Нека нещо да е ясно, аз лично се опитвам да разглеждам нещата от гледна точка на приложение в практиката и дали си вършат работата за която са създадени.Нещо като с колите, при сравнение на писта ще изпъкнат едни или други качества, недостатъци и нюанси, които при ежедневна употреба са трудно забележими и нямат особено отношение към изпълнението на задачите, за които ти трябва колата.Да речем една скъпа спортна кола с 10см клиренс и пътно поведение като на картинг, и гуми с борд 3 сантиметра и половина, няма да е по ефективна в ежедневието от една обикновена, с балонни гуми и 17 санта клиренс, дори напротив.Разбира се, спортния модел е нарочно създаден за идеални условия и там му е силата, но за да се възползваш например от уникалното му пътно поведение трябва да нагаждаш пътните условия спрямо него, при другия е обратното, той си изпълнява задачите без да се налага да създаваш условия за това.В някаква степен това се отнася и за оръжията - може даден образец да е далече от идеалното, но да си върши работата за която е създадено и да е ефективно.
                В случая има десетки супер прецизни снайперски пушки, които също са и на различни цени и имат разлика в нюансите, а защо не и в основни качества, но пазар има за всички и се изпълняват позтавените задачи.Не се използва само "най-доброто"(което е изключително относително понятие), или пък най-високата цена не винаги е гаранция за топ ниво на бойните качества и техническите параметри.
                Последно редактирано от Самодържец; 19-04-13, 18:42.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: С Богом, СВД!

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Тези момчета не се оплакват все още от СВД. И как ми се струва, доста хора тука бъркат войсковият снайпер със снайпер от специални поделения.

                  Ъааа то едно време всички караха и тук лади и москвичи и не се оплакваха...много. Извинявай ама тях май не са ги питали "Ти сега драги - какво искаш -СВД, G28 или М 110?". Щото ФСО са ги питали и знаем кво са зели ....
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: С Богом, СВД!

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Ааа парите са безумни, верно е.
                    За това качество в момента и за тази пушка са силно не оправдани. Аз имам в склада и СВД и Застава М91 и много обмислях да си взема едно от двете като ловна карабина (заради масовия боеприпас), но реших че ще събирам за нещо на ЗИГ или Хеклер&Кох.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: С Богом, СВД!

                      [QUOTE=Марто (Мартин Христов);2165673]На първия ти въпрос - не знам! Предполагам въпрос на военна доктрина..?!!
                      В тухлата четворка която всъщност се казва "Снайперска ВИНТОВКА Драгунов"
                      Не съм от най паметливите, но книгата беше "Снайперска пушка Драгунов".В ротата имахме 3 СВДта по една на взвод и си ги наричахме СВД, та за това съм запомнил името на книгата, защото беше побългарено.

                      Коментар


                      • От: С Богом, СВД!

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Ъааа то едно време всички караха и тук лади и москвичи и не се оплакваха...много. Извинявай ама тях май не са ги питали "Ти сега драги - какво искаш -СВД, G28 или М 110?". Щото ФСО са ги питали и знаем кво са зели ....
                        Само да те попитам ФСО какво общо имат с армията, щото нали за армейски снайпери си говорихме..?!! Ето от такива мнения тръгват панаирите после и кофражистите започват да пригласят и повтарят като папагали, без грам да се замислят защо си го написал това...

                        Коментар


                        • От: С Богом, СВД!

                          Калине, понеже много си захлеснал по всичко висококачествено и супер-уникално, сигурно си забравяш за просто нещо - в армията не питат и не избират, а се учат да работят с това, какво се дава. Армията не е магазин, където идваш и избираш най-скъпото, армия е тежи на всяка една държава, ама няма ли армия, няма и държавата.

                          Коментар


                          • От: С Богом, СВД!

                            [QUOTE=traktorist;2165709]
                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            На първия ти въпрос - не знам! Предполагам въпрос на военна доктрина..?!!
                            В тухлата четворка която всъщност се казва "Снайперска ВИНТОВКА Драгунов"
                            Не съм от най паметливите, но книгата беше "Снайперска пушка Драгунов".В ротата имахме 3 СВДта по една на взвод и си ги наричахме СВД, та за това съм запомнил името на книгата, защото беше побългарено.
                            Ние леко така от руски тефтери четяхме! Сори...

                            Ей за тоз иде реч:http://mirknig.com/2010/02/01/nastav...lu-762-mm.html
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 19-04-13, 18:44.

                            Коментар


                            • От: С Богом, СВД!

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Калине, понеже много си захлеснал по всичко висококачествено и супер-уникално, сигурно си забравяш за просто нещо - в армията не питат и не избират, а се учат да работят с това, какво се дава. Армията не е магазин, където идваш и избираш най-скъпото, армия е тежи на всяка една държава, ама няма ли армия, няма и държавата.
                              В наборните армии може и да е така - в професионалните не е или поне не би трябвало.... В САЩ да ти кажа доста държат на мнението на войниците , еле па на "специалните".
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: С Богом, СВД!

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                В наборните армии може и да е така - в професионалните не е или поне не би трябвало.... В САЩ да ти кажа доста държат на мнението на войниците , еле па на "специалните".
                                И това какво общо със СВД има в случая..?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X