Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С Богом, СВД!

    Ти говориш за асиметричен бой. Пък що се отнася до общовойскови бой след втората световна война, то той се водил на твърде много места. Що не вземеш и да задаш въпрос тука във форума - Трябва ли пистолет постояно да се носи в бой? Има тука и други ветерани от войните, тебе не ти ли е интересно какво мислят те по въпроса?

    Коментар


    • От: С Богом, СВД!

      Аз съм носил винаги в Афганистан. Не съм го използвал освен когато в столовата даваха на обяд едни много големи раци да им чупя щипките с дръжката. Но мисля, че трябва да има и да се носи. Първо, според правилата на ISAF е задължително, щом си с униформа на всякъде да си въоръжен, дори в базата. Второ като чета във вестниците колко хора има избити вътре в базите, мисля си, че трябва да се носи. В смисъл не трябва да се разчита само на пушката. Човек трябва да е подготвен максимално, а пък ако не му потрябва - добре дошло. И нож трябва да се носи задължително.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: С Богом, СВД!

        Я отгадни защо аз слагам този график? Какво намеквам?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: С Богом, СВД!

          Айде сега до 1 килограм упряхме. Пък и графиката показва, че 1 кг не е от значение, както е и на практика.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: С Богом, СВД!

            Плюс голям назъбен тактически нож, също един килограм, плюс... плюс... плюс... И един ПЕШ денонощен преход при температура +40С или -40С по пресечена местност всичко ще си сложи по местата.

            Коментар


            • От: С Богом, СВД!

              Знам, то и само с жилетка която е 12 кила е кофти да висиш цял ден и капваш от жегата, в смисъл уморяваш се без да извършваш някаква тежка физическа работа, но никой не отивва там на сила и в крайна сметка за това ни плащат, на който не му харесва да ходи на продава сладолед на плажа, поне няма да има какво да му тежи.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: С Богом, СВД!

                Ахъм, разбрах, плащат ви.

                Коментар


                • От: С Богом, СВД!

                  Сибирски е прав ,разликата е огромна дали носиш 20кг,на 16км или 17кг на 16км.Но може би вече няма марш на скок,нали всичко е на превозни средства.Не случайно при нас в полицията 20г на физическите тестове се представят по-зле от 40г.

                  Коментар


                  • От: С Богом, СВД!

                    Сибирски, подписа ти е убийствен и верен
                    Който умее да борави с ножа и пищова си ги носи и разчита на тях.
                    На който само му тежат - по-добре да ги остави.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: С Богом, СВД!

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Ти говориш за асиметричен бой. Пък що се отнася до общовойскови бой след втората световна война, то той се водил на твърде много места. Що не вземеш и да задаш въпрос тука във форума - Трябва ли пистолет постояно да се носи в бой? Има тука и други ветерани от войните, тебе не ти ли е интересно какво мислят те по въпроса?
                      Добре де след Корея и някоя от еврейските войни къде се е водил ? Говорим за поне приблизително еднакви в числено и технологично отношение армии . Ако смяташ за общовойскови бой разстрела от въздуха на закъсали из пустинята музейни експонати поради липсата на авиация и ПВО да водил се е на много места . Такава война се печели много бързо но после ти идват асиметричните проблеми . Колко ви струваше да удържате поне една част от Афганистан ? Колко им струваше на американците Виетнам ; Ирак и Афганистан ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: С Богом, СВД!

                        Ирано-иракска война ит.д., и т.п. Нещо не се сещам да сме имали бойно нареждане да удържим както ти пишеш "поне една част от Афганистан". Просто нямало, имахме други задачи тогава.

                        Коментар


                        • От: С Богом, СВД!

                          Сибирски е прав, ако беше наредено, Афганистан, Ирак или Виетнам просто нямаше да са на картата. Или щяха да са държави рай, послушни братчета с минимални човешки загуби и финаннсови загуби от страна на Русия/САЩ. Както е станало в Панама примерно. Да не бъркаме военно-политическите-стратегически интереси с методите за водене на война.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: С Богом, СВД!

                            Снимка от днеска:



                            И съобщение на ИЖМАШ - http://izhmash.ru/rus/news/290413_7.shtml
                            Има интересни моменти.

                            Коментар


                            • От: С Богом, СВД!

                              Заглеждах се в снимката и се замислих. На снимката е СВУ-АС с модни сега пикатини релси. Обаче калибър на това нещо лично мен ме шокира, нещо голям ми се вижда. Какъв може да е този калибър, кой какво мисли?

                              Коментар


                              • От: С Богом, СВД!

                                9,3X64 мм 7Н33
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X