Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С Богом, СВД!

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Калине, я ми кажи, какви компоненти са вносни, ако не броим стомана за цеви?
    В различните руски форуми срещнах различни мнения- според някой цялата затворна група е внос, според други не е.... Като я гледам съм склонен да мисля че не е. УСМ е Джуъл тригер- това поне от разговора в Германия го разбрах. Цялата машинна база плюс инструменталната такава е внос.... Оптическият прицел също за сега не се очертава да е руски.
    А за 7.62х54 R - хубаво е някой да си припомнят защо 1891 ва година е взето решението да е R ов патрона. И не не е било " щото така им харесва:
    Последно редактирано от Mad Dog; 22-04-13, 08:55.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: С Богом, СВД!

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Патрони, също както и хора имат един навик да остаряват, ето и стар добър 7,62х54R от 1891 година вече просто морално остарял и сега му се търсят наследниците.
      А защо да му се търсят наследници, нали е по-практично да се избере някой от доказалите се, масови и приети навсякъде.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: С Богом, СВД!

        Доста хора от форума, а за съжаление и от силовите министерства имат погрешно наблюдение вурху руснаците. Искам да кажа,че когато стане въпрос за нещо руско, в България не се поглежда върху новите руски придобивки и действия от страна на Русия, а се има предвид съветските от преди много години. Само че руснаците взеха да влизат малко по малко в час и нещата при тях нещата се развиват в положителна посока, за разлика от БГ, където гледаме стората световна война и си мислим, че всичко съвеетско (не руско) е вечно, работи винаги и е най-доброто за всички времена. Хората си смениха и оръжието и тактиките и боеприпасите и то с основателна причина, а ние си мислим още, че СВД и 7,62 е върха на сладоледа и такъв ще бъде до края на света. Особено, когато такива заключения са правени от хора в БГ без грам опит с други образци оръжие и боеприпаси. Понеже някой за да сравнява, той трябва да има опит примерно с 10 пушки и боеприпаси и тогава да каже това е добе, това не е добре. За да има база за сравнение. Така че старите набори колкото и да са фенове на съветското, ги съветвам да погледнат адекватно на нещата и да се позаинтересуват за насшоящето руско, все пак сме 2013 година.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: С Богом, СВД!

          Мите, проекто зетя ми е руснак, та да не си вадя изводи само по един човек, но го слушам какво раправя за тях, та мнението ми е, че са влезли в час, ама и те все още не знаят точно в кой час.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: С Богом, СВД!

            Говоря като цяло. На оперативно и тактическо ниво.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: С Богом, СВД!

              Повече от нормално е държава с размерите и възможностите на Русия дори при приемането на "утвърден" образец, ако ще придобива от него в големи количества да иска да го произвежда сама. Дали като собствена разработка на темата или като придобиване на лиценз за производството му - все едно. Много държави са на този принцип- вкл. и САЩ където за да бъде прието определено оръжие на въоръжение в армията , то трябва да е "произведено" (тука има една малка подробност какво всъщност значи произведено) в САЩ. В Турция нещата седят по подобен начин- например след като приеха на въоръжение Берета 8000 цялото и производство трябваше да отиде в турския филиал на фирмата наречен Стоеджър.... Навремето ФРГ по тази причина разработват (всъщност си прибират специалистите от Испания) Г-3 на базата на Сетме - Белгия отказва да им продаде лиценз за производство на ФН Фал.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: С Богом, СВД!

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                .... А за винтовката Орсис - хубава е -доста компоненти от нея са внос....

                В различните руски форуми срещнах различни мнения- според някой цялата затворна група е внос, според други не е.... Като я гледам съм склонен да мисля че не е. УСМ е Джуъл тригер- това поне от разговора в Германия го разбрах. Цялата машинна база плюс инструменталната такава е внос....
                Последно все пък? Компоненти са за ОРСИС-500 вносни ли са, или само машини за производството?

                Коментар


                • От: С Богом, СВД!

                  УСМ със сигурност е Jewell trigger.- в което лошо няма - 80% от производителите ползват него. Машинната база си е изцяло внос- те не си го и крият. Като цяло правилна концепция - в крайна сметка в Европа и САЩ има сигурно 30 производителя на "прецизни" карабини - що да няма и в Русия? С правилните машини и материали всичко се постига. Проблема е че ми се видяха малко скъпи пушките - доставната беше нещо около продажната на Щаер в България, все пак за тепния си пазар сигурно са оправдани парите.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: С Богом, СВД!

                    Перспективни изглеждат, дано държавата да им удари некое рамо с някоя по-солидна поръчка.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: С Богом, СВД!

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Перспективни изглеждат, дано държавата да им удари некое рамо с някоя по-солидна поръчка.
                      Е и те на това се надяват.....Въпреки че при руските мита за внос на оръжие дори и само гражданският пазар им е достатъчен. Няма да си кривим душата - след САЩ и Германия това е третият най- голям пазар на ловно и спортно оръжие.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: С Богом, СВД!

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        УСМ със сигурност е Jewell trigger...


                        Смотри и СЛУШАЙ от 0.14 сек до 0.28 сек.

                        Коментар


                        • От: С Богом, СВД!

                          Изглежда добре, дано да го запазят като качество.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • От: С Богом, СВД!

                            Ахахха .... Добре. В 5000 е въпросният спусък- или негово точно копие- защото като ги попитах за УСМ а така ми отговориха двустепенен Джуъл. Може. Но айде винтовката поне да не е "безаналогова" този път? Иначе наистина изглежда добре.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: С Богом, СВД!

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Забележи освен него колко още R боеприпаса има в армиите по света- не са много нали ? да не кажем хич ги няма. ..
                              И какво му е на R боеприпаса ? Аз някаква съществена разлика освен въпросната периферия не виждам .
                              Прикачени файлове
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: С Богом, СВД!

                                То именно периферията е разликата. Но това хич не е малко.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X