Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С Богом, СВД!

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    подразделенията се наричат СТЗБД - Специализирани тактически Звена за Бързи Действия. Варненския специално са много свестни, читави и грамотни момчета.
    Поделението още ли е до полицейската школа...?!!

    Коментар


    • От: С Богом, СВД!

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Поделението още ли е до полицейската школа...?!!
      Ъхъ... баш там.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: С Богом, СВД!

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Ъхъ... баш там.
        Дано да са ремонтирали стария кенеф, щото на времето условията бяха мизерни...

        Коментар


        • От: С Богом, СВД!

          Аре пак сте се оплеснали от темата. Ето какви снайпери ще се готвят да влязат ако не е в армията, то поне в службите.

          Коментар


          • От: С Богом, СВД!

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            подразделенията се наричат СТЗБД - Специализирани тактически Звена за Бързи Действия. Варненския специално са много свестни, читави и грамотни момчета.
            Така, конкретно на въпроса ми никой не отговори, но да разбирам ли, че през 70-те и 80-те години във Варна или някъде в околностите й са обучавали снайперисти(мисля, че са били някакви курсове с продължителност по-скоро от няколко седмици, не с месеци)?И ако да, дали за армейски, милиционерски или нуждите на някакви специални подразделения.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: С Богом, СВД!

              Вътрешни Войски на Русия ще купуват ОРСИС Т-5000 http://warsonline.info/strelkovoe-or...is-t-5000.html , обаче първо ще се очаква родните производители на муниция да започнат да произвеждат в Русия патрони .308 winchester и .338 lapua magnum.

              Коментар


              • От: С Богом, СВД!

                Добре де като гледам в рекламния филм технологичното оборудване на ОРСИС не виждам проблем да произведат за нуждите на вътрешни войски карабина в калибър 7.62х54R . Все пак това е голям държавен клиент .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: С Богом, СВД!

                  Ама е 7.62х54R. Не че е лош, но има и по-добри. Не ми се задълбава, че пак ще стане тема от рода СССР срещу США, а такава тема е обречена тема.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: С Богом, СВД!

                    Ами той им е основен калибър на въоръжение повече от 100 години . Ако не беше достатъчно добър и там нямаше да просъществува толкова дълго . Страшно много различни калибри боеприпаси са "умряли" много бързо през годините а в момента основните които се използват в повечето случаи са от преди втората световна .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: С Богом, СВД!

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Ами той им е основен калибър на въоръжение повече от 100 години . Ако не беше достатъчно добър и там нямаше да просъществува толкова дълго . Страшно много различни калибри боеприпаси са "умряли" много бързо през годините а в момента основните които се използват в повечето случаи са от преди втората световна .
                      Ъаааа.... ми не е точно така в конкретния случай. Точно този калибър дори когато са го приемали е бил приет поради недостиг на технологични възможности, в последствие е останал по "наследство" - поради невъзможност или нежелание да се премине на друг. Забележи освен него колко още R боеприпаса има в армиите по света- не са много нали ? да не кажем хич ги няма. Руската логика не е като нормалната логика- в много отношения.... А за винтовката Орсис - хубава е -доста компоненти от нея са внос - в което лошо няма - цената и е аналогична с тази на повечето подобни пушки- на IWA 2013 се чуха цени от порядъка на 5-6000 евро.... Лично аз съм малко скептичен по отношение на хонинга им на цеви - хоризонталните хонинг машини не са особено добри за масово производство- но те си знаят. Истината ще стане ясна когато извън "бутиковите" бройки се тръгне на " дълга" серия....
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: С Богом, СВД!

                        Масово масово колко да е масово за такъв тип продукция ? Това не е хляб да го продаваш в милиони бройки всеки ден . За мен като машинен инженер е важно какво показва накрая микрометъра . С Мазалат с цев от ПК и доволно скапана руска оптика на която "колчето" беше паднало от отката на 300 метра 10 изстрела съм ги събирал в капачка от буркан . Това с най обикновени български картечни патрони не с "целевие" .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: С Богом, СВД!

                          Калине, я ми кажи, какви компоненти са вносни, ако не броим стомана за цеви?

                          Коментар


                          • От: С Богом, СВД!

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Добре де като гледам в рекламния филм технологичното оборудване на ОРСИС не виждам проблем да произведат за нуждите на вътрешни войски карабина в калибър 7.62х54R . Все пак това е голям държавен клиент .
                            Патрони, също както и хора имат един навик да остаряват, ето и стар добър 7,62х54R от 1891 година вече просто морално остарял и сега му се търсят наследниците.

                            Коментар


                            • От: С Богом, СВД!

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Калине, я ми кажи, какви компоненти са вносни, ако не броим стомана за цеви?
                              Че стоманата внасяте ли я ??? Тука работим с руски ; белоруски и украински стомани рядко с немски и австрийски . Всеки гледа да намери парче останало от СССР защото там компромиси със състава и качеството нямаше . Наскоро пратих на един колега едно парче ШХ 15 от онова време СССР и резултатите бяха превъзходни .http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149166
                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Патрони, също както и хора имат един навик да остаряват, ето и стар добър 7,62х54R от 1891 година вече просто морално остарял и сега му се търсят наследниците.
                              Че то и тия които му се водят аналози и наследници са му набори . Някои с минимални модернизации .
                              Последно редактирано от sek.1; 22-04-13, 07:20.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: С Богом, СВД!

                                От СССР почти нищо не е останало, камо ли стомани. Да, "Оружейные системы" за производство на цеви исползват вносна висококачественая стомана, и никой, освен някои във форума, не правит от това трагедии.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X