Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С Богом, СВД!

    Периферията освен за извличане на гилзата от патронника за друго не служи . Това дали е външна или вътрешна няма никакво отношение към балистичните качества на боеприпаса .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: С Богом, СВД!

      Да, към балистичните качества на самият боеприпас няма отношение, но е в директна и много тясна връзка с качествата на оръжието, особено ако то е автоматично. Също и към технологичното ниво изобщо като комплекс.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: С Богом, СВД!

        Нещо не съм забелязал да страда автоматиката на ПК от този боеприпас . Това е едно от най надеждните оръжия в този аспект .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: С Богом, СВД!

          Ми постарали са се хората сериозно - и успешно.
          Инак проблеми (минимални вярно) има дори и при магазинните пушки.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: С Богом, СВД!

            Нещо не съм забелязал да страда автоматиката на ПК от този боеприпас . Това е едно от най надеждните оръжия в този аспект .
            Абе има случаи, малко, ама не може без проблеми, то навсякъде ги има, техника е все пак.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: С Богом, СВД!

              Това ми е мисълта в случая някои хора отричат боеприпаса само защото е руски . Конструктивно извличащите механизми са доста сходни и в еднаква степен страдат и от двата модела боеприпаси .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: С Богом, СВД!

                Отричане е силна дума. Да кажем че му мина времето, по ред причини, които са споменавани и в тази и в други теми. Но на кой каквото му харесва, на света има толкова много калибри, че за всеки влак си има пътници.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: С Богом, СВД!

                  За ПКМ аз в моя дълга практика имам само ЕДИН сериозен случай - напречно раскъсване на гилза вътре в патроника, без никакви инструменти под ръка на практика с едни голи ръци и ногти успях да се оправя. И това не е заради механика или щото картечница била руский образец, просто беше скапан патрон.

                  Коментар


                  • От: С Богом, СВД!

                    Аз имах случай с ПКТ. Не можах да го снимам. Не знам какво стана, даже и не разбрах, щото в танка е малко трудно. Просто спря да стреля, капака не можях да го отворя на място. После видях какво се е случило. цевната кутия на места "скъсана" затвора блокирал. Божа работа каква е станало. Няй-вероятно останал куршум в цевта и следва втори изстрел..
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: С Богом, СВД!

                      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                      Отричане е силна дума. Да кажем че му мина времето, по ред причини, които са споменавани и в тази и в други теми. Но на кой каквото му харесва, на света има толкова много калибри, че за всеки влак си има пътници.
                      Ако вървим по тая логика и на 9х19 пара му е минало времето ама си остава най масовия пистолетен патрон в света .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: С Богом, СВД!

                        Щото е пистолетен, а не боен.

                        Коментар


                        • От: С Богом, СВД!

                          Ако вървим по тая логика и на 9х19 пара му е минало времето ама си остава най масовия пистолетен патрон в света .
                          Не съм съгласен, фактите сочат друго. Най-разпространен е в Европа и в НАТО. Толкова. В САЩ отдавна държавните агенции минаха на по-големи. За цивилните там пък да не говорим. И да мина му времето и на 9х19, но както винаги в БГ сме десетки години назад от белия свят.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: С Богом, СВД!

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Щото е пистолетен, а не боен.
                            То май само в руската армия пистолета още не е щатно въоръжение и във войнишкия състав . При съвременния тип асиметрични бойни действия които се водят основно в силно урбанизирана територия вероятността да влезеш в много близък огневи контакт с врага е много голяма . Ако се окажеш в ситуация в която пълнителя на автомата е свършил а нямаш време да го смениш да разчиташ на гол в ръката или надянат на цевта на на АКто нож си е жив архаизъм . На тая максима пуля дура щик молодец много отдавна и е минало времето .
                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Не съм съгласен, фактите сочат друго. Най-разпространен е в Европа и в НАТО. Толкова. В САЩ отдавна държавните агенции минаха на по-големи. За цивилните там пък да не говорим. И да мина му времето и на 9х19, но както винаги в БГ сме десетки години назад от белия свят.
                            В щатите винаги са избивали разни комплекси на тая тема с големите калибри . И мене ако не ме ограничаваха сигурно щях да съм си купил едно 20 различни калибъра . Ама и боеприпасите да ми бяха на техните цени .
                            Последно редактирано от sek.1; 25-04-13, 05:24.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: С Богом, СВД!

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              При съвременния тип асиметрични бойни действия които се водят основно в силно урбанизирана територия вероятността да влезеш в много близък огневи контакт с врага е много голяма. Ако се окажеш в ситуация в която пълнителя на автомата е свършил а нямаш време да го смениш да разчиташ на гол в ръката или надянат на цевта на на АКто нож си е жив архаизъм...
                              Сега, ние какво обсъждаме - специални операции или нормални бойни операции? Полни глупости са че в общовойскови бой ще ти трябва пистолет. Пък и за специални операции, поне при нас, нещо аз не помня пистолет масово да се исползва. Сега масово се испозват бронежилетки, каски, и срещу тях пистолети вече не са ефиктивни и н практика са безпомощни. Повярвай ми, по-важно да си имаш надежна комуникация, отколкото да носиш бесполезни килограм, килограм и нещо желязо.

                              Коментар


                              • От: С Богом, СВД!

                                Че къде след втората световна е воден общовойскови бой ? Говорим за бой в който долу горе на равно участват всички родове въоръжени сили на двете страни . Това в АФганистан общовойскови бой ли е ?
                                Последно редактирано от derhunter; 25-04-13, 07:36.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X