Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    И пак се връщаме на изходна позиция. ...
    За кое?!? Ние танкове няма да произвеждаме, защото това е по-силите само на силни икономики. Не виждам обаче какво ни пречи да си направим някаква подходяща модернизация на това, което така или иначе имаме.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Не, че много разбирам/прост бивш граничар съм/ , ама от къде сега ще се появят тия амуджи с пикапи?
    Подгонила те е скуката или какво? Амуджите с пикапи са за илюстрация на ниво.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      Да възможно е на база внос да направим модернизация. Прицели примерно от Талес, от Израел Каз, двигателя с трансмисията сигурно можем да заменим. С оръдието и автомата за зареждането не знам как ще се справим. То първо трябва и концепция какво искаме.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        https://www.youtube.com/watch?v=dbbqUq1qaxE

        А каква армия имахме....
        Интересни са физиономиите на чичовците с чуждестранни военни униформи. Стопиха си апаратчетата от снимане. Да не сте пращали някви статисти от БНТ-то или пак активно мероприятие на ДС?
        Респект и уважуха, както казват хипотетичните ни противници.

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          И пак се връщаме на изходна позиция. Американците си произвеждат всичко. За машините произвеждани в Бета, оръдие внос, двигател внос, скорости внос, прицели внос, радио оборудване внос. Стоманата, торсиони, опорните катоци, вериги, окачване, окабеляване, акумолатори 23мм оръдие, 7.62 пкт, 120мм 2В11. Не знам някога да сме произвеждали бронестомана за танкове
          Прицели и радиооборудване произвеждаме та даже и изнасяме . Бронестомана и в момента можем да отлеем и валцуваме в Перник въпреки че тя ни е най малкия проблем . Двигатели ; трансмисии и въоръжение няма смисъл да се подменят за момента и следващите поне 20 години те са си на достатъчно добро ниво . Трябва да се работи само в сферата на защитата на машините от съвременните ПТ средства . Ако това някой го успокоява в момента на балканите никой от нашите съседи не разполага със значително по качествена бронетанкова техника от нашата . Срещу руснаците каквото и да имаме няма да ни помогне .
          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Интересни са физиономиите на чичовците с чуждестранни военни униформи. Стопиха си апаратчетата от снимане. Да не сте пращали някви статисти от БНТ-то или пак активно мероприятие на ДС?
          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Респект и уважуха, както казват хипотетичните ни противници.
          Нормално през ония години всяка имформация относно армията ни и нейните възможности бяха секретни . Не като сега публикувани на сайта на МО
          Последно редактирано от sek.1; 08-05-19, 05:19.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Прицели и радиооборудване произвеждаме та даже и изнасяме . ... Трябва да се работи само в сферата на защитата на машините от съвременните ПТ средства .
            Първото ми звучи като брадатия виц за компютрите и компотите. А за второто, нали няма да кажеш, че по принцип много отдавна имаме готови разработки на наши учЕни, които от време оно са чакали зелен светофар...

            П.П. Винаги съм подкрепял възможността всичко да се прави у нас с минимални, но достатъчни финансови ресурси. За съжаление, докато не изчезнат крадливите и продажни политици, нищо няма да тръгне в тази посока.
            Последно редактирано от коко келеша; 08-05-19, 06:04.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Първото ми звучи като брадатия виц за компютрите и компотите. А за второто, нали няма да кажеш, че по принцип много отдавна имаме готови разработки на наши учЕни, които от време оно са чакали зелен светофар...

              П.П. Винаги съм подкрепял възможността всичко да се прави у нас с минимални, но достатъчни финансови ресурси. За съжаление, докато не изчезнат крадливите и продажни политици, нищо няма да тръгне в тази посока.
              Така е има ги разработките и навън се продават .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Така е има ги разработките и навън се продават .
                И викаш, след някой ден, Оправна израелска фирма(примерно), ще ни предложи срещу "адекватно" заплащане в зелено, модернизация на нашите танкове по нашите проекти. Не, че ще ме учуди такова развитие на нещата.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Не ни трябва оправна каквато и да било чужда фирма . Все още имаме достатъчно наши с такива възможности .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Може и да имаме фирми, но може да нямаме вече проекти
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Може и да имаме фирми, но може да нямаме вече проекти
                      Има всичко въпроса е някой да има интерес да го направи .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Кое има,всичко?-това,че някоя си фирма произвежда прибори за нощно виждане не означава автоматически,че може да произведе танков прицел или дневно-нощна призма за механик водача.Същото е и с останалите части по танка.Ако имаше и малка възможност от 300-350 Т-72 нямаше 250 да ръждясват в Хан Крум и в Сливен.Освен това да не забравяме,че нашите Т-72 са от първият вариант Т-72А/на снимки съм виждал даже Т-72 Урал който е пра-дядото на всички Т-72 и е произведен нейде в края на 70-те/и са "издухани"до краен предел.Не помня в кой точно форум,някъде преди 10-12 г. дълбоко уважаваният от мен полк. Балкански беше си направил труда да изчисли колко би струвал среден ремонт с модернизация на наш Т-72 в наш завод/Хан Крум/по наш проект но с НАТО части и въоръжение.Ами излизаше нейде към 4-5 милиона еврака за машина,точно тогава Лео 2А5 новичък струваше в базов вариант 7-8 милиона.

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          Кое има,всичко?-това,че някоя си фирма произвежда прибори за нощно ви аине не означава автоматически,че може да произведе танков прицел или дневно-нощна призма за механик водача.Същото е и с останалите части по танка.Ако имаше и малка възможност от 300-350 Т-72 нямаше 250 да ръждясват в Хан Крум и в Сливен.Освен това да не забравяме,че нашите Т-72 са от първият вариант Т-72А/на снимки съм виждал даже Т-72 Урал който е пра-дядото на всички Т-72 и е произведен нейде в края на 70-те/и са "издухани"до краен предел.Не помня в кой точно форум,някъде преди 10-12 г. дълбоко уважаваният от мен полк. Балкански беше си направил труда да изчисли колко би струвал среден ремонт с модернизация на наш Т-72 в наш завод/Хан Крум/по наш проект но с НАТО части и въоръжение.Ами излизаше нейде към 4-5 милиона еврака за машина,точно тогава Лео 2А5 новичък струваше в базов вариант 7-8 милиона.
                          Принципно, предприятие произвеждащо оптика, може да произведе нужната такава за модернизация на Т 72, само че в нашата реалност ще са нужни едно минимум пет години за "откриване на топлата вода" - демек, "внедряване" и в три нАучни института, още толкова време сума клатикурци да преливат от пусто в празно, докато добутват пенсията. Също така, колкото и комсомолски плам да демонстрира Станьо, в Перник бронестомана не можем да правим, а и никога, никъде не сме правили. Да не говорим за двигатели и трансмисии, които са едно от най-същест веното в евентуална модернизация.

                          ПП
                          А Урал са всичките ни руски Т-72.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            Знаеш историята на тежката верижна машина на базата на Т 62 за гасене на пожари на колегите от Търговище . Всеки път като нещата се сговнясат сериозно някъде накрая я докарват нея . Свършват работа всички отговорни фактори се снимат пред нея и казват браво такива машини ни трябват поне десетина в България . На другия ден вече са забравили за машината и пожара и така 30 години машината е в една бройка прототип .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                              Сега си спомням, едно време-1991-ва, когато тръгна частната охранителната дейност в Бургас, носих много интересна шарка камуфлаж, някак по размазан, нищо общо с армейската разпетновка. Що ли имам някакъв спомен, че били от някакви запаси на ДОТ... То, едно време тоя бизнес го почнаха хора с позиции в системата, така че нищо чудно... Имам някакви снимки, но черно-бели и ще ми трябва скенер. Иначе, доста интересна шарка, така и не съм видял вече от нея...
                              Мисля, че беше точно това:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4701488_a_1557127144.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5814074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4701488_b_1557127144.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5814075

                              А, ето и риза от тази униформа. Има дори наръкавна емблема.
                              (Забележете и ''тактическите'' чехли на снимащия!)
                              Последно редактирано от centurio; 14-05-19, 23:03.

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Знаеш историята на тежката верижна машина на базата на Т 62 за гасене на пожари на колегите от Търговище . Всеки път като нещата се сговнясат сериозно някъде накрая я докарват нея . Свършват работа всички отговорни фактори се снимат пред нея и казват браво такива машини ни трябват поне десетина в България . На другия ден вече са забравили за машината и пожара и така 30 години машината е в една бройка прототип .
                                Това е т.нар. "Нестинарка". Последно се говореше за нея по време на пожара във витошкото бранище, но се оказа, че първо не може да дойде за по-малко от три дена, след това...няма да може да се качи до пожара. И последно не помня дали я докараха. Май я домъкнаха, дето казваш-само за да се снимат с нея.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X