Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Теглото също е от съществено значение. Не на всякъде има инфраструктора която позволява преминаването на ОБТ. Транспорт и логистика на тези машини също не е без значение. Отделно са десантни операции за сега май само русназите ги десантират с парашути, морски десанти има и още но не се сещам за момента.
    Руснаците основен танк не са хвърляли с парашут.Ако са хвърляли едва ли е било друго освен ескпериментално. Хвърлят десантни специално направени за ВДВ машини с алуминиев корпус.
    За морските десанти има значени и масата и размерите на машините.Примерно при нас се даваше че можем да носим и Т-55 и Т-72 по два.Две 72-ки само веднъж навряха в един кораб.При средните десантни кораби които имахме Т-72-ките влизаха с малко зор.Основно те носеха по-леки машини.

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      Да прав си, не уточних!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Каква е системата на това трио и за какво е било предвиждано? Например каква е ролята на Комплексът Дебелт и какво всъщност представлява? Предполагам "втора атомна" е трябвало да осигурява капацитета на ел. ток за начинанието, а Радомир необходимата стомана / броня? Какви производствени обеми са се планували? А и само тея 3те предприятия дали ще стигат за целта?
        Усетих се аз, че след "комплексът" трябваше да сложа тире. Комплексът е трите заедно. Дебелт беше втори металургичен комбинат, построен до Бургас - на морето, след като суровината така и така се караше оттам и после през цялата страна (няма достоверна информация, предвиждаше ли се е затваряне на Кремиковци при това положение). Втора Атомна беше Белене, тя трябваше да осигури ел. енергия за производството на електростомана (броня, оръдия). В Радомир следваше да се състои производството. Станьо се цепи, ама аз му слагам фира и на 250-те машини месечно в Червен Бряг, и на българска броня (тук само се кроеше и монтираше), и особено на оръдия (такива съвсем категорично, никога не сме правили).
        Нито едно от трите не беше довършено (най-напреднали май бяха нещата в Червена могила - Радомир), но определено изиграха решителна роля при довършването на държавата ни.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Усетих се аз, че след "комплексът" трябваше да сложа тире. Комплексът е трите заедно. Дебелт беше втори металургичен комбинат, построен до Бургас - на морето, след като суровината така и така се караше оттам и после през цялата страна (няма достоверна информация, предвиждаше ли се е затваряне на Кремиковци при това положение). Втора Атомна беше Белене, тя трябваше да осигури ел. енергия за производството на електростомана (броня, оръдия). В Радомир следваше да се състои производството. Станьо се цепи, ама аз му слагам фира и на 250-те машини месечно в Червен Бряг, и на българска броня (тук само се кроеше и монтираше), и особено на оръдия (такива съвсем категорично, никога не сме правили).
          Нито едно от трите не беше довършено (най-напреднали май бяха нещата в Червена могила - Радомир), но определено изиграха решителна роля при довършването на държавата ни.
          Оръдието на 2С1 идваше от Унгария и производството му беше едно от първите неща които усвои ЗТМ Радомир . Вече колко бройки са произвели не знам .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            23мм оръдия за БМП-23 (2A14) и за ЗУ-23-2 също би трябвало да са усвоени от Арсенал.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Както и 2А42
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                И малко стрелково оръжие.
                Пистолети: 9мм ПМ Макаров, 9мм АПС Стечкин, 7,62мм ТТ Токарев, 7,65 PP/K Валтер
                Имахме FEG 9х18 и Walther 6.35. T34 имаха корпусни картечници Дегтярев 7,62х54р (танкова).
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  23мм оръдия за БМП-23 (2A14) и за ЗУ-23-2 също би трябвало да са усвоени от Арсенал.
                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Както и 2А42
                  Да, тези се правеха (и до днес се правят), ама некси стереотипно (и съвсем субективно) минават за "недоартилерия", или "преходни" между стрелково оръжие и артилерия, та затова съм ги пропуснал.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Радомир не е и правен за такива ситнежи.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      За 30мм 2А42 не съм убеден, че сме правили. Не се сещам за какво? Нямали сме го на въоражение. Освен за износ? Или да се е предвиждало за БМП-30, но пък там се очакваше куполите да идват готови с все джепането. А така или иначе не се състоя.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Да за БМП 30 е било предвидено. Било е усвоено, дали са произведени нещо повече от нулева серия не знам.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          10 бройки . По същество е БМП 23 с купул и оръдие от БМП 2 доставени от СССР . Водят се приети на въоръжение и са пратени по поделенията за усвояване . Във военно - историческия музей трябва да има едно оцеляло .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            30 мм оръдие защо не е успяло да се наложи в пехотата?Късно излиза на сцената или?

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Не се е наложило в нашата армия. Иначе си е съвсем адекватно и добро. Еле пък ако го сравняваме с анемичното 73мм на нашите БМП-1. Може би са сметнали, че 23мм 2A14 на нашите БМП-23 се доближава и е горе-долу еквивалентно и са се отказали от него. На практика сме имали БМП-1 и БМП-23. Още 1 допълнителен модел като БМП-30 или БМП-2 с 30мм оръдие сигурно ще да е идвал в повечко. Или просто времената и събитията от края на 90-те са попречили нещата да се развият в тая насока.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                То БМП-23 не са ли малко като бройки и основно са с по-античните БМП-1?Зер не сме воювали, за чий да слагаме по-ефективно оръдие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X