Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Аз доколкото съм информиран(поне така ни казваха в казармата), Съветската техника не е херметизирана, а всичко се е постигало с надналягане, защото при тяхното качество трудно се постига херметизация.
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
      Аз доколкото съм информиран(поне така ни казваха в казармата), Съветската техника не е херметизирана, а всичко се е постигало с надналягане, защото при тяхното качество трудно се постига херметизация.
      А замислял ли си се от къде ще се появи "надналягане"? Надявам се да не е от изгорелите газове.

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        За танковете не знам,ама на руските военни кораби именно така става -вътре в вътрешният контур се създава налягане с 0.10% по-високо от това на окръжаващата среда.И разни БОВ,радиационен прах и още каква там гадост не могат да проникнат във вътрешният контур на кораба,а за навън си има УСВЗ.

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          При Т танковете до не става надналягане ,има относителна и допълнителна херметизация,има и защита от радиация и БоВ ,но на документация ,а че надали е ефективна е абсолютно сигурно,поне удължава агонията на екипажите.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Ти ма фърли на тъча... Баща ми 58-ма е минавал по дъното на Марица ли, Струма ли беше с Т-34, как става тая работа без херметизация?
            За съжаление всякакви подробности съм забравил...
            До ден днешен за преминаване на водни прегради техниката се херметизира с грес и кълчища . Тук таме и с болкит ама той беше дефицитен материал .
            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            За танковете не знам,ама на руските военни кораби именно така става -вътре в вътрешният контур се създава налягане с 0.10% по-високо от това на окръжаващата среда.И разни БОВ,радиационен прах и още каква там гадост не могат да проникнат във вътрешният контур на кораба,а за навън си има УСВЗ.
            На същия принцип са ФВУтата на всичко .
            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            При Т танковете до не става надналягане ,има относителна и допълнителна херметизация,има и защита от радиация и БоВ ,но на документация ,а че надали е ефективна е абсолютно сигурно,поне удължава агонията на екипажите.
            Напълно ефективна си е ако е в изправно състояние .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              А замислял ли си се от къде ще се появи "надналягане"? Надявам се да не е от изгорелите газове.
              Над налягането се появява от нагнетяването на въздух от извън машината, който предварително се филтрира за премахване на радиоактивния прахоляк. . От там и ФВУ - филтровентилационна установка.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Над налягането се появява от нагнетяването на въздух от извън машината, който предварително се филтрира за премахване на радиоактивния прахоляк. . От там и ФВУ - филтровентилационна установка.
                Простено му е да не знае той е служил във времето на римските колесници
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Що, в комбайна и тогава го имаше, барабар с климатик и дистанционно
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Що, в комбайна и тогава го имаше, барабар с климатик и дистанционно
                    Ама не в руска комбайна, нали...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      Ее, ясно
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ако е в изправно състояние .
                        Те тука е заровено кучето при руската техника.
                        С надналягане се гонят и изгорелите газове от кордита, че като остане вътре си е евало мамата. Има си специален вентилатор, доста мощен, викахме му "нагнетател". Същия дето го коментирате, и въздуха минава през филтрите. Свързан е към някой от спусъците, и с произвеждането на изстрел се включва автоматично. Релето му също издаваше нещо като гръм, толкова як контакт дава. Имаше и ръчно(принудително) включване, с ключе завряно на майнината си.
                        И когато нагнетателя работи-всичко е цветя и рози. Никакъв дим даже и не влиза в танка, всичко се издухва навън през цевите.

                        Обаче да ви казвам ли на колко танка нагнетателите работеха?
                        След стрелби излизахме черни като коминочистачи...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          Те и на прост фургон не работеха като света
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            Не е ясно защо не са работели, конструктивно ли нещо не са били доизмислени, некачествена изработка или калпава поддръжка?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Те тука е заровено кучето при руската техника.
                              С надналягане се гонят и изгорелите газове от кордита, че като остане вътре си е евало мамата. Има си специален вентилатор, доста мощен, викахме му "нагнетател"...
                              И когато нагнетателя работи-всичко е цветя и рози. Никакъв дим даже и не влиза в танка, всичко се издухва навън през цевите.

                              Обаче да ви казвам ли на колко танка нагнетателите работеха?
                              След стрелби излизахме черни като коминочистачи...
                              Да допълня-туй нящо на руските танкове го има още от Т-34(дали не е и от преди това)

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Не е ясно защо не са работели, конструктивно ли нещо не са били доизмислени, некачествена изработка или калпава поддръжка?
                              Комбинация от горните.Танкист не съм бил, ама достатъчно съм И брал ядовете на съветската...хм..."техника".
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение


                                Комбинация от горните.Танкист не съм бил, ама достатъчно съм И брал ядовете на съветската...хм..."техника".
                                Да изключим едното - калпавата поддръжка е заложена в съветските инструкции за експлоатация ли? Не зная по-важност къде се нарежда, но ми се струва, че е значителен фактор.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X