Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    Пускам тази тема с надеждата тя да ми помогне при изборът ми на леко ендуро...

    Спрял съм се на тези два модела:

    1. Yamaha WR 250F

    2. KTM EXC 250
    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    ..накрая ще си призная - 124 кг съм.
    Защо не обсъдиме и 125-чките?

    На 7ма-8ма страница остава да си признаеш че си и 2м.

    И аз до преди месец карах атв, пък не помня да са ме чакали мотористи..
    Даже имам некъде 300+ качени видеа в тубата с доказателства за обратното.

    Коментар


    • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      .....пък и срам-несрам накрая ще си призная - 124 кг съм.
      Т'ва с килата пък хич да не ти пука не е проблем даже понякога идва бонус,знаеш ли като го натиснат мотора тия кила че става като ракета няма буксуване.

      А мотора какъв да е акъл достатъчно си посъбрал гледам, но все пак според мен (110кг+ без екип) си трябва мотора да е с повечко Power - поне на мен така ми е по удобно!
      Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 08-01-13, 12:17. Причина: редакия на кила....
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
        Защо не обсъдиме и 125-чките?

        На 7ма-8ма страница остава да си признаеш че си и 2м.

        И аз до преди месец карах атв, пък не помня да са ме чакали мотористи..
        Даже имам некъде 300+ качени видеа в тубата с доказателства за обратното.
        Аз съм 124 кг. и 184 см. Абе дебелак. АТВ-то 320 кг с допълнително монтирани още два акумулатора и 3500 lb лебедка. Освен това и инструментите, пържолите, пиенето и скарите на цялата група. Кажи го малко под половин тон. И всичко това с няма и 40 к.с. Е... ходи ги гони после. Поне е сигурно, че няма да избягат заради пържолите. А като им се явя напролет с мотор и ще ме хванат за дедовия вече
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          Аз съм 124 кг. и 184 см. Абе дебелак. АТВ-то 320 кг с допълнително монтирани още два акумулатора и 3500 lb лебедка. Освен това и инструментите, пържолите, пиенето и скарите на цялата група. Кажи го малко под половин тон. И всичко това с няма и 40 к.с. Е... ходи ги гони после. Поне е сигурно, че няма да избягат заради пържолите. А като им се явя напролет с мотор и ще ме хванат за дедовия вече
          Toва с мотора в такъв случай е грешна стратегия!
          Я карай със пържолите бате,не си мъчи душата с тея двуколесни.
          Добро от мотора няма да видиш!!!Ако си по близо до Габрово веднага влизам във твоята група.

          Коментар


          • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Аз съм 124 кг. и 184 см. Абе дебелак.................
            Виж, 250 и дори 350 не е за теб при тези килограми.Може би по добрия вариант е да се ориентираш към 450 или 500 куб двигател с инжекцион, които да се "скопи" малко.По този начин мотора няма да те изненадва, но ще имаш торк в ниските, което е важно при неагресивно каране.Имай предвид че с "ремапване" можеш да направиш 500 да върви не повече от 250-ка. Торка в ниските е особено важен ако внезапно ти изкочи препятсвие което трябва да прескочиш или се налага да облекчиш рязко предната гума.При 250-то ако не си в обороти, просто нищо не се случва с отварянето на газта, съответно предната ти гума примерно влиза в коловоз или удря камък , а ти си през кормило.Ако все пак се плашиш от кубатурата обмисли варианта 350 на КТМ, но изпълнение ХС-F. Това е кросовото шаси и двигател, но с ендуро настройки на окачването, и друг мапинг.Няма фар, но това не е драма при моторите с акумулатор тъй като срещу 130$ слагаш един лед и "прави ден". Пък ако не ти трябва, го мяташ в раницата за 1 минута. Аз също се двуумях между 350 и 450 , но за мен 450 определено има по добра стъпка и за това се спрях на него. 90 кг съм и горе долу средно ниво на умения. Каквото и да избереш в крайна сметка, смяната на пружини е задължителна.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

              Я го виж тоз човечец, може и по-тежък от теб да е ама си джитка ...че и двутактов !
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Охх котьоо.jpg
Прегледи:1
Размер:762.2 КБ
ID:5441929
              Последно редактирано от Chinela; 08-01-13, 17:02.
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                Тази снимка съм я снимал аз, това е на Ерзберг миналата година преди 6-та контрола.
                Пича на снимката ми е приятел във фейсбука и мотора е 300ЕХС 2Т, по-мощен е от 500 -4Т.
                Гледал съм клипчета с него, нивото му е далече, далеч по-добро от човек който не е карал 16год.

                А го виж тук как лети
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:430426_383815865020837_1311475854_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5441932

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:165812_253327158109668_2019202477_n.jpg
Прегледи:1
Размер:297.8 КБ
ID:5441935

                И тук на стълбичката, трети...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:423888_326062134157540_952937524_n.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5441933

                Тук полива мотокрос пистата
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:522000_163363213800625_460669665_n.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5441934
                Последно редактирано от Chinela; 08-01-13, 17:10.

                Коментар


                • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                  Eто го и моят човек,и той е над 124кг ама те въобще не му пречат.


                  Коментар


                  • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                    лллл пък и срам-несрам накрая ще си призная - 124 кг съм.
                    Независимо какъв ще е изборът ти, първото нещо което трябва да направиш на мотора когато го купиш, е да му смениш пружините на окачването.
                    Най-леката екипировка по теб, няма да е по-малко от 6-7кг., тоест на бордкомпютъра веднага ще се появи надпис, че тези мотори са за Single Rider!!!
                    И въпреки килограмите, аз продължавам да твърдя, че 350-ка ИНЖЕКЦИОН, няма да ти малее, поне не и в рамките на сезон-два.
                    С риск да те засегна , с тези килограми и "опит", нямаш никакъв шанс да прегрееш мотора на ХАРД трасе, по същата причина, поради която и на Трипера не му е врял никога.
                    Просто няма да издържиш и десет минути, преди да колабираш ти от прегряване.
                    Още нещо, силният мотор ще ти вземе страха веднага, няма да имаш и минутка покой на него.
                    Няма да се возиш отпуснат, а напрегнат постоянно, което ще доведе до преждевременна умора също.

                    Сега ще почнат съвети, че няма да качиш еди кой си сипей или пътека с 350-ка, но не ги слушай, аз съм сигурен, че и с 500 няма да ги качиш.
                    Аз съм на 44 години, пълен тулуп като физика, сменил съм 6-7 мотора през последните 6-7 години, 3 от тях чисто нови от магазина и все различни.
                    Нямам шампионска титла, но имам собствен опит, при това колкото и нескромно да звучи, голям.

                    Вземи по-слабият мотор, недей се подвежда с по-голяма мощност, тези машини са толкова силни, че малко хора могат да им навият газта докрай. ......
                    АБСОЛЮТНО ПРАВИЛНО КАЗАНО !!!
                    Последно редактирано от Chinela; 09-01-13, 05:56. Причина: Оформяне на цитат!

                    Коментар


                    • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Независимо какъв ще е изборът ти, първото нещо което трябва да направиш на мотора когато го купиш, е да му смениш пружините на окачването.
                      Дали е възможно да се поръча с по-твърди пружини или няма такава опция, т.е. сменят се после с някакви афтърмаркет?

                      едит/

                      егати оргазма са тия клипчета! Има надежда, ей...В края на първия клип се вижда, че да си дебелак понякога е от полза но от друга страна долния клип малко ме разколебава

                      Последно редактирано от elbgt; 08-01-13, 22:45.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                        Тази снимка съм я снимал аз, това е на Ерзберг
                        Да ,дано ме се сърдиш че ти използвам снимката ... стори ми се че колегата беше започнал да се разколебава нещо , та реших да го "върна"
                        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                        Коментар


                        • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Дали е възможно да се поръча с по-твърди пружини или няма такава опция, т.е. сменят се после с някакви афтърмаркет?
                          .....
                          Доколкото знам не може, след това си ги купуваш.
                          Има афтър маркет, има и от производителя, гледаш една таблица и избираш.


                          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                          Да ,дано ме се сърдиш че ти използвам снимката ... стори ми се че колегата беше започнал да се разколебава нещо , та реших да го "върна"
                          Няма никакъв проблем, просто се опитах да ти допълня информацията и да я препотвърдя, дано ти не ми се сърдиш.

                          Коментар


                          • Човека още не е избрал мотор, вие с тунинг го подхванахте )))
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              Eто го и моят човек,и той е над 124кг ама те въобще не му пречат.


                              И аз съм му фен, гледал съм го "на живо" виртуоз е, като гледах първия клип, се влюбих във "Фрирайда" на КТМ, вече си мисля как да си финансирам един такъв, и докато достигна Ерик Брандауер поне на килограми трябва доста да хапвам, че имам около 35-40 килца да го догоня, но това че някой е с наднормено тегло и кара отлично, по никакъв начин не доказва, че всеки друг дебеланко може добре да кара ендуро.

                              А за моите 85-90 кг. екипиран, се оказа, че трябва да сменя на АТВ-то си задни пружини на 2 пъти, че да ми дойдат по мярка, казаха ми, че КТМ си правят стоковите машини за водачи до 70 кг. и пренатегната пружина не работи правилно.
                              И макар, че още не сте си купили мотоциклет не е излишно да прочетете: За пружините и тупаните!
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:250_5089.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5442041


                                Този човек го помня от 2006 година на Ендуро Габрово.Мисля че е Софиянец.
                                Само да спомена че той се справяше доста добре тогава.
                                Предполагам че Гълабин може да каже нещо повече за него.

                                Ами "Печката"той е от най добрите Тюфлеци!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X