Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

    Пускам тази тема с надеждата тя да ми помогне при изборът ми на леко ендуро. Не съм съвсем бос и без опит, но последно съм се качвал на мотор през 1996 г. Дълга и широка е защо тогава реших завинаги да слезна от двуколесните, но причината не е в някакъв инцидент или травма. За всичките 20 години преди това през които съм яхал кросаци имам само две падания с охлузвания, но никога не съм чупил кост. Другия ми проблем е че мразя каски и протектори и не се кефя да се правя на анимационен герой. В последните няколко месеца като че ли нещо пак ми прищрака и съм се загледал из офертите. Наясно съм какво и защо искам, но се колебая между два модела. Със сигурност тук има достатъчно опитни хора, които вероятно ще ме насочат в избора. Това което съм съобразил при избора е:



    1. Ендуро. Искам чисто нова машина модел 2012 или 2013

    2. Бивш спортист съм (самбо и борба) и винаги съм се справял с баланса отлично, но за разлика от 1996 г. имам едни 35 кг отгоре.

    3. 4Т задължително. 2Т е за майсторите, към които едва ли някога ще се причисля

    4. Машината да е колкото се може по-лека. Естествено в рамките на това което в възможно при 4Т машина

    5. Вече съм извървял пътя от 50 ccm до 450 ccm и изборът ми е категорично 250 ccm. Отдавна съм разбрал че и 2000 ccm в един момент ще са ми малко.

    6. Факторът цена и експлоатационни разходи е без значение



    От около месец ежедневно чета по въпроса. Прочетох и важните теми в този раздел. Спрял съм се на тези два модела:



    1. Yamaha WR 250F

    2. KTM EXC 250



    Всяко експертно мнение по тази дилема е добре дошло и благодаря предваритвелно.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

  • #2
    От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    ... изборът ми е категорично 250 ccm. .......
    Ако не си толкова категоричен, бих ти препоръчал КТМ 350 ЕХС.....!!!
    Ще е от полза на тия +35кг отгоре, но пък кой ли съм аз да те съветвам......

    Весели празници

    Коментар


    • #3
      От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

      Подкрепям Ванката. От тук, от там чувам, че 350-то с леко пипване тук-там можело да стане съвсем различен мотор. А за тези 35кг според мен също си е необходимо.

      П.П. С оглед на една друга тема на elbgt подозирам че догодина ще четем нещо много интересно за подобренията по избрания от него мотоциклет, което може само да ни радва.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

        Най-добре вземи един EXC 450.Да 250 пак върви доволно ама според мен щом ще се зима чистак бърсак нека да е 450-ка.По мощни са и няма да ти омалеят лесно както 250. Весели празници и от мен!

        Коментар


        • #5
          От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

          350 е далеч най лесния мотор на който съм се качвал. На 30-40см сняг и лед много оценяваш плавната и мека сила сила на двигателя.
          Подкарай някоя и ще ме разбереш.

          Коментар


          • #6
            От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

            Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
            Най-добре вземи един EXC 450.Да 250 пак върви доволно ама според мен щом ще се зима чистак бърсак нека да е 450-ка.По мощни са и няма да ти омалеят лесно както 250. Весели празници и от мен!
            Колегата категорично заявява че не иска 450.

            Коментар


            • #7
              От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Спрял съм се на тези два модела:



              1. Yamaha WR 250F

              2. KTM EXC 250
              Ямахата е по добрият вариант.

              Коментар


              • #8
                От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                Ямахата е по добрият вариант.
                Кое и е по добро на ямахата, като EXC 350 e: по лек, с по голям въртящ момент - прощава повече грешки, много по висок клас окачване и спирачки, инжекция е, има перка на радиатора, има хидравличен съединител и частие му са на налични в и на половин цена. Има и тестове колко щеш, погледни и техните заключения.

                Коментар


                • #9
                  От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                  Идеята ми да е "само" 250 ccm е защото ме е страх от себе си. Колкото до възможните подобрения от сега се заклевам, че нямам намерение да "подобрявам" и фабричните гуми. Иначе цената на Yamaha WR 250F и Wr 450F е изкушаващо една и съща и признавам, че яко ме гложди, но се надявам с вашата подкрепа да устоя. Чак не мога да стопля защо е еднаква. Въпреки че КТМ на пръв поглед (ама моя бая некомпетентен поглед) не блести с нищо повече от WR-a има нещо ирационално с което ме привлича. Ама по-важни са рационалните неща които не знам.

                  edit/

                  пък и имам тук едни съветници заради които пак ми кипна кръвта, които казват "ти на повече от 250 си мъртъв"
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                    Колега Jam с риск да не се харесам на много хора изказвам моето мнение по темата и мисля че това което казваш не е така.Първо колегата по-горе казва че иска определено да е 250-ка и се колебае между Ямаха и КТМ. Второ незнам какъв опит имаш с моторите но от 250-ките Ктм са възможно най-слабите мотори от опит го казвам.Това за тестовете се отнася за професионалистите и не означава че трябва да се съобразяваме с тяхното мнение.Друго за Ктм бил с много по-висок клас окачване и спирачки като се има предвид че човека казва чисто НОВ мотор за мен твоето твърдение звучи несериозно.За частите не споря има при Еди части за Ктм колкото искаш но ако не ползваш някаква отстъпка ще ти се види малко солено за някой неща.И за финал ще кажа че от тези мотори на който се е спрял колегата Ямахата определено е правилният избор.
                    0878424143
                    0887424150

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                      Забравих и една друга подробност да споделя. Мотора ще е от USA дилър, а при необходимост от части ако се наложи само от локален дилър в Чикаго с експресна доставка (48 часа). Никакви местни търговци, ако ще да е и за ръкохватки.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                        При тези обстоятелства , крайно решение 250 сс , части от САЩ и т.н. , и аз съм на мнение че е по-добре WR 250 .... но ако сте над 100 кг. не слушайте приятелите си.
                        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                          Кое и е по добро на ямахата, като EXC 350 e: по лек, с по голям въртящ момент - прощава повече грешки, много по висок клас окачване и спирачки, инжекция е, има перка на радиатора, има хидравличен съединител и частие му са на налични в и на половин цена. Има и тестове колко щеш, погледни и техните заключения.
                          Къде видя че става въпрос за ЕХС 350,сравняват се два мотора 250.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                            Колега лично мое мнение щом цената не те притеснява а и ти самия се чудиш между WR250 и WR450 по-добре си вземи WR450 както слаб така и силен може да бъде 250 ще ти омалее колкото и да не ти се вярва.
                            Весели празници.
                            Поздрави!
                            Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой от двата Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                              Първоначално публикуван от Skirilov Преглед на мнение
                              WR450 по-добре си вземи WR450 както слаб така и силен може да бъде 250 ще ти омалее колкото и да не ти се вярва.
                              Весели празници.
                              Поздрави!
                              Всъщност целта ми е да има край, който не зависи от мен и от слабите ми ангели. Не че няма да ме присърби, но знам че сърбежа няма начесване. Откакто преди 15 години някой опредедли че се движа със 140 км/час по горски път разбрах,че разликата да съм жив или умрял е само в кубатурата и в късмета. Иначе знам как да си огранича дросела, но въпросът е че при 450 ще мога и да махна ограничението. Цената на WR 250F и WR 450F е еднаква - $8 999. Дилемата е Yamaha или KTM всъщност, а не 250 или 1000. Разума ми говори Yamaha, a сърцето KTM. Ходи решавай Добре, че има близо месец до следващия контейнер. Пък и ремарке вече чертая на CAD-a.

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              но пък кой ли съм аз да те съветвам......
                              Точно от хора като теб очаквам съвет
                              Последно редактирано от elbgt; 26-12-12, 23:10.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X