Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    И макар, че още не сте си купили мотоциклет не е излишно да прочетете: За пружините и тупаните!
    Много полезно четиво. И за радост съвсем разбираемо за мен в теоритичната част, защото от няколко години се занимавам теоритично и практически с конструиране на окачвания, но на 4-колесни и най-вече експериментирам върху собственото си возило. Термините са различни, но принципа на работа е еднакъв. При 4-колесните параметъра е един - drop percentage, а при мотоциклетите заради съизмеримото тегло на тупана и мотоциклета са два - static sag и race sag. Не съм запознат с опциите на окачванията при мотоциклетите и не знам какво се предлага на пазара. Във всеки случай обаче лесно ще се ориентирам за spring rate на пружините и за bond-rebond параметрите на амортесьорите, които са ми необходими. Очуден съм обаче, че при поръчка на нов мотоциклет тези параметри не могат да се уточняват и поръчват, а се налага след това всеки да се оправя както може. При мотоциклетите, където теглото на тупана е около 50% от общото ми се струва, че производителя би следвало да предлага такава опция. Аз също считам, че прелоуда води само до влошаване на параметрите на окачването и дори се чудя защо е предвиден при мотоциклетите. Може би все пак има някаква спесифична причина и някога ще я проумея.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250


      Най-добрият състезател, който кара при "особено утежнени обстоятелства", симпатичния мирковчанин Светослав Станчев.

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]533734[/ATTACH]


      Този човек го помня от 2006 година на Ендуро Габрово.Мисля че е Софиянец.
      Само да спомена че той се справяше доста добре тогава.
      Предполагам че Гълабин може да каже нещо повече за него.

      Ами "Печката"той е от най добрите Тюфлеци!!!

      Снимката е от САКАР 2006г.
      Около 160 кила беше тогава, минаваше на всякаде!

      П.С. Ако видите как кара, няма да повярвате!
      Последно редактирано от pakito08; 09-01-13, 16:35.
      KTM 530 EXC

      Коментар


      • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

        Сцеплението е равно на опорната площ умножена по силата на натиск...
        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

        Коментар


        • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

          Първоначално публикуван от pakito08 Преглед на мнение

          Най-добрият състезател, който кара при "особено утежнени обстоятелства", симпатичния мирковчанин Светослав Станчев.




          Снимката е от САКАР 2006г.
          Около 160 кила беше тогава, минаваше на всякаде!

          П.С. Ако видите как кара, няма да повярвате!
          Много бих се радвал ако човека се радва на добро здраве и продължава да се занимава със любимото ни хоби !!!
          Поздрави от мен!!!

          Коментар


          • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            .. долния клип малко ме разколебава ..
            Тогава не скачай на кросова писта. Те ти една скината Хонда, в гугъла има половинки от всичко.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_6630.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5442370
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_6635.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5442371

            На Дълбок Дол от две обиколки с КТМ 525 ХС (АТВ) ми изхрърчаха фитилите от гумите и се прибирах през гората на джанти до Троян.
            А съм стройна върлина само 135кг на 1.96м а що така стана от 2-3 пропуснати попивки ела ми кажи..

            Ако смениш машината с матор трудно ще изненадаш групата с блестяща техника за 2-3 месеца.
            Поне година ще си по зле от колкото с атв-то. (примерно..)
            Останеш ли на трактор пак имаш добри опции:
            4x4 80hp
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polaris_scrambler_xp_850_beauty_2013.jpg
Прегледи:1
Размер:220.0 КБ
ID:5442373
            Пила 163кг и 55кс
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ktm-525-xc-07.jpg
Прегледи:1
Размер:146.2 КБ
ID:5442374

            Кое какво може ли.. само колкото може ездача.
            Относно окачването свържи се с Suhoi27 за консултация да ти го ревалвне като хората.
            Напвави моето и машината се промени на 200%, а беше втория комплект амове за атв които правеше.

            Ето ти КТМче на сесовския сипей, 2 метра не му стигнаха защото подхода не е и спускан от атв и е много рунтаво:

            Коментар


            • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

              Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
              Б'ах мама му......тава много върло ми се види бря!!
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                Ако автора на темата ще се пробва да го катери, то категорично нито 250ктм, нито 250ямаха, тука си требе ПОВЕР ....
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                  За тези които си мислят че само КТМ греят

                  Коментар


                  • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение

                    Ако смениш машината с матор трудно ще изненадаш групата с блестяща техника за 2-3 месеца.
                    Поне година ще си по зле от колкото с атв-то. (примерно..)
                    Ако е само година ще е супер. Нямам амбиции за високо спортно майсторство. Песимист съм по отношение на това, че въобще някога ще успея да си върна и 50% от формата отпреди 1996-а. Те годините и софрите не прощават. Само се надявам, пък ще видим. А и в групата са предимно разходкаджий макар и някои да имат "по-така" мераци. Абе да сме живи и здрави пък другото...
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                      Първоначално публикуван от asenzdravkov Преглед на мнение
                      За тези които си мислят че само КТМ греят
                      Колега няма смисъл , т'ва са фанатици , нещат и да чуят ... както вика Ханко "не мош убеди тоз който не мош убеди"
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                        Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                        Колега няма смисъл , т'ва са фанатици , нещат и да чуят ... както вика Ханко "не мош убеди тоз който не мош убеди"
                        Рано или късно се стига до този момент, няма начин когато ...... седи на едно място и само ръжи. Друг е въпроса, че тръгват над 10 мотоциклета от различни марки и модели, на втората пътека без да е имало спиране, бедстване..... два броя КТМ хвърлят водата.
                        Наистина клипа с АТВ-то си е на върло мястото от много страни. Като почнеш от урана та стигнеш до не знам си къде.
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                          . Друг е въпроса, че тръгват над 10 мотоциклета от различни марки и модели, на втората пътека без да е имало спиране, бедстване..... два броя КТМ хвърлят водата.
                          Абе кви са тия ктм-и дето ги карате по вашия край бе колега. Моя в момента е СХ със спортен вал и не кипи. Разбира се с правилно настроен карбуратор, хубав антифриз и капачка на 1.8. Имахме в групата и SXS--ове (450 и 540) и ехс-та, няма такива работи. Случвало се е ,разбира се, но да караш без да спираш и да кипи .... без коментар. И да, и ние си имаме дерета (то май друго няма тука)
                          Последно редактирано от 4ef4o; 11-01-13, 08:24.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                            Не знам защо се хабите да обяснявате нещо на промити мозъци и хейтъри.
                            Отворете темите за техническите дискусии и бройте.Но при четиритактовите,при двутактовите е ясно.
                            Аз в момента по стечение на обстоятелствата имам два ендуро и два кросови мотора.КТМ 450 ЕХС,КТМ 530 ЕХС,закупен нов,Ямаха УZ 450 F с биг бор кит на 478сс и един KTM SXS-F 250.Ямахата има монтиран кит с разширителен съд.Двете ендура имат вентилатори.
                            Кипяли са ми само двата кроса.Два пъти КТМ-а и един път Ямахата.
                            Като качество на изработка Ямахата наистина е по-добрата.Но като удобство 530-ката е на светлинни години.
                            Но спирам и аз да се хабя.Обичам Ямаха от дете,но ще си купя отново,когато направят удобен за моето каране мотор и имат ОРИГИНАЛНИ части на склад.
                            Но промитите мозъци са си като пернишки голфисти.Няма по-здраво,удобно,малко харчещо,най-добре изглеждащо возило от Голф II.Щото много се кара,а Бентлито е кенеф видиш ли,защото рядко се мярка по пътя.
                            Пожелавам без аварии тази година на всички,но най вече без травми,че по-лошо от това няма.

                            Коментар


                            • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Ако е само година ще е супер. Нямам амбиции за високо спортно майсторство. Песимист съм по отношение на това, че въобще някога ще успея да си върна и 50% от формата отпреди 1996-а. Те годините и софрите не прощават. Само се надявам, пък ще видим. А и в групата са предимно разходкаджий макар и някои да имат "по-така" мераци. Абе да сме живи и здрави пък другото...
                              От година и половина имам ендуро мотоциклет. Кара се много по-лесно от АТВ-то, не изморява, докато не ти се наложи да го вдигаш в някое кално и тясно дере и по горските пътища, може да се поддържа по-висока скорост, по проходим е, минава "през иглени уши" в пъти е по-безопасен от четириколката, много е по евтин за поддръжка-освен масло филтри бензин и акомулатор само съм изправял гардове и 1-2 болчета съм завил.

                              Но не ме кефи толкова колкото АТВ-то.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Кой от двата: Yamaha WR250F или KTM EXC 250

                                Генчев явно си заебал сериозно кетъринга и си наблегнал на физическата подготовка, преди с АТВ-то пушех по две кутии на излизане а сега не припалвам мани това ма и вода пропих и то по неколко литра а бе явно мотора не мори хич
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X