Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Ами, защото Митак, тия които карат БМВ и Харли са много глупави и тъпи, и нищо не разбират от мотори, а пък тия, които карат японски мотори са много умни, и хитри, и много разбират от мотори, и всичко им е много ясно и просто, като бял ден...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
      Мен пък много ме кефят разни генерални заключения, независимо дали се отнасят за мотори, цвят на очите, дата на раждане или размер на ходилото, да речем

      Обаче ми е странно защо две марки при моторите успяват да концентрират върху себе си толкова хули - BMW и HD ? Дали щото същите тези две марки имат най - много и верни фенове ? И защо пък точно те - най - чупливите, грозни, ненадеждни, скъпи и ощекаквотогадносипомислите мотори - ги имат тези многобройни и верни фенове !?!
      Змей , ще ме извиниш , ама все едно говориш за БСП и ДПС , макар , че положението при BMW е същото , виждат си грешките , обаче си знаят своето. Боксера на BMW много ми харесва , но този мотор нямаше проблеми когато побеждаваше на "Дакар" , там пресяваха най-доброто. От тук идва разликата между КТМ и всички останали стругове , всички правеха тежки ендура , след което ги подготвяха за "Дакар" , и накрая от серийния мотор оставаше само един двигател. Докато КТМ , първо правят състезателният мотор ,побеждават , и на негова база правят сериен мотор.
      Аз си направих рама в гаражни условия с тръби от склада , правя каквото си искам с мотора , и няма една пукнатина по рамата. А на тая голяма фирма BMW , толкова ли няма кой да им огъне и завари две тръби както трябва , или не искат ?
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Това е цитат от друг форум и касае модел на Хонда 800 VFR V-tec...

        Ами сервизната ревизия засяга американски модели без ABS.
        Обхваща подмяна на предната инсталация, инсталацията от реле регулатора до акумулатора. Както и инсталацията от динамото до реле регулатора.
        Има проблемни маси, както и не добре сметнати дебелини на кабелите. Отделно това оправя и мъждукането на инструменталното табло, както и силата на фаровете е значително увеличена. Явно не са смятали много, защото като гледах инсталацията на моя мотор, който все още в сравнително добро здраве на тези проблемни места, видях толкова разминавания в кабелите, че не е истина просто

        Отделно има проблем на масите, който засяга и европейските модели със и без абс. Става дума за една глупава букса в която се събират 8-9 маси и се връзват една с друга. Тая букса грижливо е омотана в изолация и не може да види какво и е положението без да се разкости

        Отделно има и сервизна акция за задната спирачка. Някаква гумичка която можело да протече антифриз. Но до колкото знам там няма до момента установени сигурни проблеми, ами е само превантивно най-вече заради това че са свързани предната и задна спирачки.

        Ето и номерата на рамата които обхваща акцията:

        Make/Model Description VIN Range/Dates of Manufacture
        2002 model year
        JH2RC461*2M400002 - JH2RC461*2M400006
        September 6, 2001

        JH2RC461*2M400008 - JH2RC461*2M402149
        February 6, 2002

        JH2RC464*2M400002 - JH2RC464*2M400006
        September 5, 2001

        JH2RC464*2M400009 - JH2RC464*2M400536
        November 22, 2001 - May 13, 2002


        2003 model year
        JH2RC461*3M500001 - JH2RC461*3M501519
        July 19, 2002 - September 19, 2002

        JHWRC464*3M500001 - JH2RC461*3M500496
        July 9, 2002 - July 30, 2002


        2004 model year
        JH2RC461*4M600001 - JH2RC461*4M601209
        October 15, 2003 - December 19, 2003

        JH2RC464*4M600001 - JHRC464*4M600310
        October 15, 2003 - October 28, 2003


        2005 model year
        JH2RC461*5M700001 - JH2RC461*5M700552
        August 17, 2004 - December 27, 2004

        JH2RC464*5M700001 - JH2RC464*5M700186
        July 8, 2004 - September 9, 2004



        Абе тия от Хонда не могат ли да направят една инсталация на мотор, като хората?
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Типично по баварски/бесепарски/ , обсъждаме проблеми при BMW касаещи живота на някой собственик , и в отговор показваме проблемите в зареждането и фара в модел на Хонда , който изобщо го няма в темата. И в спирачната система няма антифриз , друго се сипва.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            В същност нищо типично няма в тия обсъждания. Колкото до "антифриза" това е цитат от писането на собственик на Хонда в друг форум. Аз само прехвърлих целият постинг от там, както съм отбелязал най-отгоре в поста си...
            Няма идеални и съвършенни мотори, защото производителите им нямат никаква файда от тях. Това е едно от малкото обобщения, които могат да се направят от подобни теми, ако изобщо може да се обобщи нещо от неточните, неясни и манипулирани информации, които ние получаваме. Преполагам, че ясна и точна информация за недостатъците на даден модел получават съответните фирмени отдели и в Хонда, и в БМВ, но не се забелязва особено да са се развълнували, за да създадат съвършенният вечен мотоциклет.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Ами, защото Митак, тия които карат БМВ и Харли са много глупави и тъпи, и нищо не разбират от мотори, а пък тия, които карат японски мотори са много умни, и хитри, и много разбират от мотори, и всичко им е много ясно и просто, като бял ден...
              Тия с КТМ към кои да ги броим?

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
                Тия с КТМ към кои да ги броим?
                И такива ли има? Виж ти. Имало и хора, дето карали КТМ.....

                Поради ограниченото количество на такива индивиди още няма достатъчно данни точно към кой подвид да ги класифицираме...
                Последно редактирано от ВладиЧ; 21-11-13, 20:25.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Владич ... тоя собственик на Хонда дето не прави разлика от спирачна течност и антифриз .... аре не ми го цитирай ...
                  А другото е, че всички производители правят Интернет матори .... няма ли компютър и интернет ... маторя не върви!
                  Няма ги и .. няма да ги има моделите като Африка, Тенере, R1100 и ..много други ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    И такива ли има? Виж ти. Имало и хора, дето карали КТМ.....

                    Поради ограниченото количество на такива индивиди още няма достатъчно данни точно към кой подвид да ги класифицираме...
                    като достигнат санитарния минимум да ги включите във вашите статистики, пишете ги към подвид "некъсащисерами", секция "каратисерадватнаживота", стои точно до папка BMW, подвид "трябвамирепатрак", секция "бахтикаксепреебах"

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                      Странно,по тоя начин да се скъсат толкова много главички . Дали не може да са пренатегнати? .Някъде пише ли с каква сила трябва да се стяга спица като се монтира? Че всички трябва да са еднакво стегнати е ясно . Или са били малко пренатегнати и тъй като ми е ясно , че Събин кара агресивно ( а и КТМ- си има мощност ) и им е прескочил лимита. Ако беше някой немец например дето освен дилър и сервиз друго не знае , сигурно още щеше да се чуди какво става. А по тоя начин скъсване означава ли , че е прецакана и алуминиевата главина?
                      Какво стана със спиците? Успя ли да скъсаш и някоя оригинална или ще да е било от партидата?

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        С оригиналните няма проблем - засега. Наглеждам ги.

                        На задното ми окачване High speed компресията ми беше доста стегната, ама така си идва от завода. Отпуснах я малко да не блъска толкова яко по ръбовете на дупките. Помня от лекото ендуро, че като затегна high speed-a и спиците почват да се разхлабват (разтягат) значително по бързо та знам ли, може и това да е помогнало, комбинирано с старата ми гума дето беше на тарлък, но за сметка на това доста пренапомпана от една бензиностанция с грешен манометър и ме мързеше да я спадам та си карах така.... абе немарлива работа и ето го резултата. Пиша ги тези неща, че барем някой друг да не стигне до тук...

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Абе аз карам BMW... ама ми хареса снимката

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KTMvsBMW.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5546630
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            .....
                            Няма ги и .. няма да ги има моделите като Африка, Тенере, R1100 и ..много други ...
                            Прав си, Румба- страхотни машини , но....
                            Както и всеки един от нас няма да го има в даден мочент.... Видях персонален компютър на 20 години... дане даваме на децата си да пипат компютри - за да станат по- хора ли? Да превъзнасяме морално и фузически остарели машини? .... Истарявам, но се кефя на новите неща, които се внедряват( друг е въпеоса че не мога да си ги позволя) Фен съм на Бмв но последният не ме кефи...
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Браво Янко, но ти не остаряваш, а се развиваш, порастваш...)
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Честита Коледа на всички:-) Пламене тоз пубертет нещо не ще да ме пуска:-) Кат са върна ще седнем на пържоли да си поговорим за Хусаберг- що нокой не го плюе, бе ;-):-)
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X