Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Владич , е тоя вече е давал газ и е скачал.



    Ама тоя и гумите не си е изцапал.

    Горният наистина много газ е давал и накрая е завършил серията с много як скок....
    А долният сигурно се е подхлъзнал и паднал в река. Мотора му е измит и свети....

    Порових малко из чуждите форуми за "огромният" проблем на F 800 GS с рамата и се оказа че това са проблеми на някои мотори от 2009 година, от първите произведени серии, и това нещо отдавна е оправени от БМВ. Съжалявам, че не успяхме да смъкнем цената на акциите на БМВ на борсата....
    Прочетох и няколко теми със сравнения между F 800 GS и новият Триумф Тайгър 800 XC. В тези теми повечето от хората, които познават и са ползвали, и двата мотора са почти категорични, че ако искаш мотор за офроуд взимаш F 800 GS, а ако ти трябва мотора за магистрали по-добре Триумф Тайгър 800 ХС. http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=942768
    Прегледах и няколко теми за КТМ. Има една тема от един фен на тези мотори със 117 страници в която описва, какво е правил и сменял по мотора си КТМ 950 Адвенчър, в която тема с известна изненада установих, че почти няма място по тоя мотор, което да не е барано, ремонтирано и частите сменени, някои от тях с по-добри, а не от КТМ, включително пътьом и смяна на едно пробито бутало... Аз си знам че КТМ не са стока, но снимките и описанията на този наистина ме изненадаха. http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=147440 Ето темата може да се поинтересувате и вие.
    На мен са ми интересни такива теми, като тази тук, но почти не са в състояние кардинално да променят мнението ми за нещо, колкото и страшни снимки и филми да се публикуват, винаги трябва да се гледа общата картина, тенденции и количества. Това е същото, като когато отидеш на лекар и видиш каква тълпа от хора чака там и си викаш -" Абе то в тая държава изобщо не остана здрав човек?!?!. А после като отидеш на мач, или на някакъв банкет и ги видиш как виленят се чудиш, "Абе какви болести, какви пет лева"?!?! ...
    Последно редактирано от ВладиЧ; 06-01-14, 11:03.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      при големите GS-и има ли го същия проблем?
      не мога да разбера - кво им пречи да коригират и заздравят рамата?
      (като сплав, заварка или конструкционна промяна- вижда се, че има нещо сбъркано)
      при тези цени, дори някое и друго евро, а дори и повече, няма да се отрази на печалбата...
      само за реклама колко милиони се отделят годишно?!,
      и колко ще струва после оправянето на имиджа?!
      има примери за корекции и в немското автомобилостроене,
      (за мото не знам) довели до по-голям успех...
      (реторични въпроси) - аз се бях насочил точно към същия модел, но вече не...
      не че 1 бройка повече или по-малко, ама... 1+1+1...
      КТМ има ли подобен проблем?
      При големия GS няма как да се получи в този вид , защото при него двигателя е част от рамата , той е свързващия елемент между предното и задното окачване. Предното окачване е съвсем различно , натоварването е различно върху отделните елементи , проблем би възникнал единствено в зоната на шарнирния болт , но най-вече при мърляво обслужване или дефектна/менте/ част.



      Но този мотор е предимно за пътешествия. За офроуд е HP2 , с различно предно окачване , и различна рама , каквато е трябвало да направят и за 800GS.



      Ех ако имах един такъв , да заведа Събин в гората та да стане интересна темата.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Владич без да се обиждаш, обаче по отношение на БМВ се държиш като протестант-сектант, защитаваш ги сякаш получаваш пари за това
        Аз съм сигурен, че дори твоят "железен" мотор в правилните ръце може да се превърне в купчина желязо. И няма значение колко голяма е една компания и колко пари изкарва от продажби, парадокса е че дори "големите" на пазара правят грешки и сме свидетели през последните години на сервизно дърпане на модели заради проблеми.
        Аз не съм карал тези мотори и затова и не смея да коментирам, знам какво съм чупил на моторите които карам, и знам че всеки път когато съм надскочил възможностите-моите и тези на мотора съм бил наказван. Няма лоши мотори има лоши собственици!(и счетоводители-инженери )

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Де да ми плащаха от БМВ. Тогава щеше да видиш ти защита.
          Съжалявам, че съм оставил такова впечатление. Стремя се да бъда максимално обективен, но наистина се дразня, когато някой се опита да докаже, колко големи боклуци са моторите на БМВ.
          В същност различните модели мотори на БМВ си имат и недостатъци, и дефекти, и трески за дялане, но в сравнение с другите марки, и подобни модели, БМВ са по-добри, и това го доказват не моите писаници, а техническите данни и характеристики, и Негово Величество Пазарът.
          Аз наистина следя, какво излиза на пазара от всякакви марки и модели мотори за пътешествия, и ако излезе нещо по-интересно и по-добрър модел от друга марка без никакво колебание ще сменя БМВ-то с тази марка и модел. Но за сега фаворитите ми са от БМВ.
          За сега най-близо до моите представи, изисквания и очаквания, като мотор за пътешествия е модела на БМВ F 800 GS Adventure. Не ми харесва, че е с верига, а аз мразя веригите, но пък този мотор има оригинален заводски ойлер за смазването на тази верига, и понеже този модел не се предлага с кардан, ще трябва да се преглътне това неудобство. Харесвам много и боксера 1200 особено Адвенчъра, но за мен е прекалено голям и тежък. А сега ми кажете, кой модел на Хонда, Ямаха, Сузуки, Кавасаки, КТМ и т.н. е по-добър и удачен за дълги пътешествия по всякакви пътища точно в този клас от БМВ F 800 GS Adventure? За Триумфа Тайгъра 800 ХС вече говорихме. За италиански, китайски, или други екзотики не ми се говори. Може пък да съм пропуснал някой модел?
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Който каквото го кефи, това е най-доброто за него си!

            F 800 GS, е много добър мотор. Не ми харесва в него това, че всичко минава през един главен компютър. Няма едно реле до колкото знам и за всяко нещо трябва диагностичен компютър, но има и портативни такива. Формата на задницата също е доста недъгава, както и предните му колове. Багажа отзад седи доста странно и далече от мотора. Мой приятели има такъв и заедно пътувахме до Тунис. Имаше проблем с перката на охлаждането, защото беше много близо до радиатора и компютъра му пускаше една лампа да се шашка водача защото товара на електромотора бил малко отгоре от нормалното. Отделно като го купи нов единият му кол беше дефектен и не работеше и след като няколко пъти го връща на вносителя и "специалистите" нищо не оправяха извади пари и си купи нов за негова сметка.

            Разхода му на гориво е мечта за всеки от нас!

            КТМ 990 Адвенчър за мен си е много по-добър мотор. Единствените недостатъци на КТМ-а пред ф800 са килограмите и разхода на гориво, но лично мен те не ме бъркат. Разхода съм го свалил с 1 литър и сега ф800 ме бие само с 1,5 литра на сто. В оригинално състояние без допълнителни резервоари или туби ф800 може да мине доста повече от КТМ, което също си е сериозен плюс.

            Когато КТМ пуснат 700 - 800сс Адвенчър това ще е мотора!! Само дано не го набъкат и него с хиляди електроники! Чакам....

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Е това е приказка! И аз чакам някакъв такъв КТМ, щото представителите му са в Пазарджик, а хич, ама хич не ми се разправя със Софийски представителства. Ама някакъв такъв КТМ обмислен за дълги пътешествия, а не някакъв щъркел с тясна 15 см твърда седалка и 7-8 литров резервоар, който да може да се кара и по полигони за мотокрос. Такива модели има предостатъчно, но те за съжаление не са за пътешествия.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Ами има го , и то от доста време.



                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Какъв е тоя модел? Не съм виждал, нито пък чувал за такъв. Един диск от пред. Това означава че мотора е лек. Двигателя май е V-образен. Голям резервоар. Ауспуси като на 990 Адвенчъра. Мигачи от 690 ендуро. Такива съм монтирал на моето БМВ от пред ... Интересен мотор!
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 07-01-14, 08:00.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    KTM 950 Super Enduro , на тези снимки е със сафари резервоар , иначе е 14.5 л. , зареден е 200кг.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...nduro%2007.htm Двигателя на 950 Адвенчър. Карбуратори. Седалка висока 92 см с резервоар по спесификация 13 литра и сухо тегло 185 килограма. Не са изневерили на себе си от КТМ. Статията от долу за модела е интересна. Според автора и трябва да имаш голямо количество природен талант за да се возиш на тоя мотор и пак според него, на Ерзберг родеото този мотор може да покаже пълните си възможности, но в ръцете на много опитен офроудър...
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Не е баш така. Защо са ти 950сс?? Отделно този модел не случайно не се произвежда от много години насам. Големият разход и огромният двигател (тежест) са абсолютно ненужни за дълго пътешествие по дивите места, та дори и за магистрала не става поради лошата обтекаемост. Този мотоциклет е малко като оръжията огромен калибър - компенсира за нещо друго

                        Искам да видя къде този мотоциклет ще е по добър от 690-ката

                        пп В същност знам къде - само на Дакар, където летиш със 160 по пясъците, но знаем как свършват подобни действия...

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          http://sinus.vl.ru/forum/showthread.php?t=35163 Тук можете да видите, на какво подлагат едно БМВ F 800 GS руснаците. Даже куфарите не му свалят по този жесток офроуд. Движат се заедно с една Хонда XR 400 и две АТВ-та. Не успяха обаче да му счупят рамата. Само няколко гуми са спукали на БМВ-то, до като по другите машини са имали повреди.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Двама приятели с ф800 казват че рамката им не е прекъсната на водната помпа??? Дали не са сменили нещо от БМВ???

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              И от ляво , и от дясно , долните тръби на рамата са от по три части , има го , но при пистовите мотори , където най-голямото натоварване е при спиране. При ендуро мотоциклет е неприемливо , няма как тръба с четири заварки да държи на опън колкото цяла тръба.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                По скоро проблемите с рамата са сигурно поради лоша партида тръби от Китай, или откъдето и да са...немска стомана вече май няма, заводите са музеи Лявата средна долна тръба на снимката по горе се е скъсала между двете уши за захващане на двигателя. Дясната тънка крива тръба откъм помпата е ненужно да се коментира изобщо. Та проблема е в предните уши и долната част на рамата.
                                Нали не смятате че всеки един екземпляр от този модел е "длъжен" да скъса рама. Това е като тотото...
                                Покрай критиките на 800 ГС, счупената предница на чисто новия 1200 ГС ЛЦ мина без никакви коментари Какво могат да объркат там, при положение че този тип предница е произвеждана нанайси години и всичко е ошлайфано до предел.
                                Или някой аргатин не е завил гайката как требе, щото конвеера не чака
                                Май е време да пуснат някой 800сс боксер с новия двигател.
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X