Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
    Ще излезе, че е надежден като VW Голф
    Ееее ти па! BMW-то е толкова надеждно

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      16 номер не е ли също втори collar от този тампон?? Или той е достатъчно дълъг да не се изгуби. Един в друг ли опират?
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        След тестването на BMW R1200GS LC линк клик реших да пробвам и KTM 1190 adventure.
        Може би ще прозвучи странно но всичко за този мотор е както са писали и други хора:
        + страхотна мощност и супер система за контрол на мотора, за сек. без да се усетя бях на +++150км
        + по-висока център на тежеста спрямо GS
        + супер спирачки, интересно е да спомена че при натискане на педала на спирачката за задната спирачка всъщност се задействат и двете
        + по-добър (по-близък до левия палец спрямо новия ГС) превкл. на мигачите

        - очакваното "гмуркане" на предницата при спиране - пак спрямо GS-a но бързо се свиква
        - двигателя иска непрекъснато да е над 3000 оборота и имаше повече вибрации отколкото очаквах

        Както казах и на КТМ представителя, пробвах и новия R1200GS LC и клоня към 1190. Остава да даде добра оферта за "upgrade-a" на стария ми мотор(на снимките по-долу) за KTM-a и го взимам. Обеща оферта за понеделник та да видим.
        Ето и снимки на KTM-a и моя мотор:












        Последно редактирано от gulemetov; 08-06-13, 13:23.
        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
          След тестването на BMW R1200GS LC линк клик реших да пробвам и KTM 1190 adventure.
          Може би ще прозвучи странно но всичко за този мотор е както са писали и други хора:
          + страхотна мощност и супер система за контрол на мотора, за сек. без да се усетя бях на +++150км
          + по-висока център на тежеста спрямо GS
          + супер спирачки, интересно е да спомена че при натискане на педала на спирачката за задната спирачка всъщност се задействат и двете
          + по-добър (по-близък до левия палец спрямо новия ГС) превкл. на мигачите

          - очакваното "гмуркане" на предницата при спиране - пак спрямо GS-a но бързо се свиква
          - двигателя иска непрекъснато да е над 3000 оборота и имаше повече вибрации отколкото очаквах

          Както казах и на КТМ представителя, пробвах и новия R1200GS LC и клоня към 1190. Остава да даде добра оферта за "upgrade-a" на стария ми мотор(на снимките по-долу) за KTM-a и го взимам. Обеща оферта за понеделник та да видим.
          Подчертах интересните за мен неща в поста ти и имам няколко въпроса.
          - Системата за контрол е нещо електронно или идва от окачването и рамата?
          - По високия център на тежестта не е ли повече минус?
          - Предпочитам и мисля че е по удачно както при мен, предната да задейства двете, или греша?

          - Как са вибрациите спрямо BMW LC?
          - Голямата мощност при "портокалите" е известен факт, но как е в сравнение с ..LC?
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            - Системата за контрол е нещо електронно или идва от окачването и рамата?
            Отговора е - много електроника.
            1.Ползват се датчици на колелата (ABS) има
            2. Датчик за наклона на мотора - електронен жироскоп (ако съм разбрал правилно),
            3. окачването за кг.
            4.електрона газ с много настройки.
            5.други
            Ефекта е, че и най-голямия идиот да не се пребие с тези 150коня при 210кг. Пробвах да го поднеса леко на един завой и брей не
            успях. Почна да вкл. спирачките и да намалява мощноста на двигателя. Има опция всички тези електрони системи да се изключат като следват поне 3 предупреждения колко е опасно това... аз не пипнах нищо. Карах го на "street" режим дори исках КТМ дилъра да го вкл. за мен на режим "rain" тогава си на 100коня и всички препазни системи работят на макс но КТМ-ста каза че ще се справя и така си остана на "street".

            - По високия център на тежестта не е ли повече минус?
            Зависи от гледната точка, GS/ по-малко GSA е с МНОГО ниска точка на тежеста в adventure класа. Идвайки от там ми направи силно впечатление колко бързо "пада" и "усилието" на излизане от завоя на КТМ-а. Въпрос на навик. Между другото електроните системи помагат и там.

            - Предпочитам и мисля че е по удачно както при мен, предната да задейства двете, или греша?
            Спирачната система е като на GS/GSA натискаш предната спирачка действат и двете. Разликата е при задната. При GS действа само задната при КТМ се оказа и двете работят (предна и задна) като преобладава задната. Ефекта го изпитах доста осезаемо като излизах от магистралата. Както си карах ++150км/ч и имаше много дълъг прав изход. Казах си сега като натисна задната както при GS горе на моста ще съм сигурно готов за окончателно спиране пък и ще избегна "гмуркането" на предницата. Да ама не -съвсем леко натискане с крака на задната спирачка резултира в осезаемо набиване на кормилото в дланите. Казах си брей чудеса как стана това, сигурно е заради по голямата задна гума и si-fi окачване. После разбрах, че се вкл. и предната спирачка - НЯМАШЕ "гмуркане", нямаше поднасяне

            - Как са вибрациите спрямо BMW LC?
            Вибрациите са друг тип от GS-a LC . Образно казано GS LC ми прави сътресение на мозъка през ръцете перкпендикулярно на посоката на движение докато КТМ-а ми разбива носа по посоката на движение. Но ако трябва да съм сериозен да кажем при 120-150км/ч КТМ има към 30% по-малко вибрации но се усеща. Обратното при ниски RPM на КТМ-а имам чуството че някой ме рита със скиорски обувки отдолу.


            - Голямата мощност при "портокалите" е известен факт, но как е в сравнение с ..LC?

            КТМ ADv 1190 има осезаемо повече мощност и въртящ момент от GS LC. Но иска да работи на високи обороти. Има си специален датчик за момента на превкл. на скоростите и той е малко преди червената линия. Тези предимства се плащат разбира се КТМ гори 5-7% повече бензин. В реални условия с КТМ-а не се усещаш как си вече на ++150км/ч докато GS LC му отнема известно време да ръмжи докато стигне до там.


            Все още чакам KTM-ста да се сети за мен и да ми прати оферта, но имам лоши предчувствия. Човека каза, че вече имат няколко BMW-та и че им заемат много място ....
            Последно редактирано от gulemetov; 10-06-13, 19:12. Причина: правопис
            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Много, благодаря за изчерпателните отговори!!!
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                Много, благодаря за изчерпателните отговори!!!
                Няма проблеми ако нещо го знам или препатил с радост ще го споделя.
                Между другото, дойде офертата. KTM-ста ми отряза главата. Същото ниво на оборудване спрямо GS LC на КТМ-а излезе +1000euro повече и даде 700euro по-малко за GS-a ми.
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  "Малко" ме мъчат статиите дето постваш на немски, ама пак е повече от нищо .

                  1700Е си е 15% горница. Митът за скъпия GS се развенча още след излизането на последното Супер тенере. Явно и с новия модел положението е подобно.
                  Намирисва на картелно споразумение, то нали и всичко е в КНДР.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    И аз отдавана съм я установил тая закономерност. Нито Хонда, нито Ямаха, нито пък КТМ в момента имат, или могат да произведат по-лек, по-евтин и по-добър мотор в тази категория от БМВ. Факт! За това се опитват да набягат и да подсилват други функции на мотора за "дълги и далечни пътешествия" да го наречем. Примери има най-различни за различните модели и марки, и опитите да изместят БМВ от челото на продажбите непрекъснато продължават, но за сега без успех според мен. Освен това, че от БМВ непрекъснато следят как се развиват иновациите, и какви са насоките на пазара, те имат и много богата продуктова гама от модели за всякакви терени и изисквания. Могат да си го позволят и го правят. Всичко това съчетано с добра и агресивна реклама им позволява твърдо да стоят на първо място в този пазарен сигмент.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      ....то нали и всичко е в КНДР.
                      Колега, с това какво имаш предвид?

                      Владич, за японските производители съм съгласен, но другите европейски не изостават, чак толкова в сегмента!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Колега, с това какво имаш предвид? ...
                        При все че 20-90% от компонентите се произвеждат в Китайската Народно "Демократична" Република мисля че си е жив монопол с цени и качество.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Напъват яко и от КТМ, и от Триумф, които са основните европейски конкуренти на баварците. Опити правят и разни италиянци от Априлия, Дукати, че даже и от Мото Гуци, които късат малки части пазарен дял, но за сега хегемонията на БМВ се запазва, и това си остава най-доброто за момента! Както писа и колегата по-горе въпреки кризата БМВ изобщо не страдат от липсата на поръчки и за новият модел се чака, за да си го купиш! Не съм чул да има такъв наплив за купуване на нова Ямаха, Хонда, КТМ, Триумф, или Дукати Мултистрада....
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 12-06-13, 11:37.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                            При все че 20-90% от компонентите се произвеждат в Китайската Народно "Демократична" Република мисля че си е жив монопол с цени и качество.
                            реших, че може и да се майтапиш, но такава република няма! има Корейска Народно Демократична Република! Китай е КНР!

                            Владич, това народо къде се бута нема много общо с качествата
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              За да НЕ се разпалва спора ето и цифрите за продажбите в този клас (EU+US) за последните няколко години. Факт е че BMW продават много повече от ВСИЧКИ други взети ЗАЕДНО, но как ще се развиват нещата в бъдеще ???
                              Едно е сигурно конкуренцията е добро нещо.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5492971

                              Ако някой му е интересно отговора на КТМ-ста след като му казах , че няма да стане така.

                              I’m sorry that my offer for the BMW is not what you want to have for the bike.
                              The other thing is that we don’t give any discount if you have a bike for sale.

                              If you come without the BMW we can do something with the KTM price or accessories.

                              Hope to hear from you soon.
                              Последно редактирано от gulemetov; 12-06-13, 18:51.
                              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                аз за цифрите спор не виждам и в зародиш дори да има
                                са пак да повтора - това едно нещо колко се продава не е атестат за качествата му! Та върху това може да си полафиме....
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X