Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Мисля , че за т'ва клипче става въпрос . : http://www.youtube.com/watch?v=uqU2B...E-HsYjR5yE0b9z

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Малко опресняване.Ето ви тука една снимка,една група(15 човека) аржентинци са се поразходили!И снимката е от Магадан,ама тези двамата не са знаели че между тия двете марки не били вървели нещата гладко!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1049043_592355910809072_814979009_o.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5511724

      И един виц дето ми го каза пича от Магадан който ми прати снимката,ама ще е на руски,кой как иска да си го превежда,за да не ми се смеете на превода: кстати наш местный анекдот встречаются на трассе медведь и мотоциклист - Ты кто ? - Турист - Нет это я турист а ты завтрак туриста ..
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Днес е тъжен ден

        Станах в 5:30 и нтоварих КТМ-а съвсем скромно - само куфарите без сака дето обикновенно си слагам. 6:30 имах среща с Димо и газ по магистралта че имахме среща на 200 км от София. Карам си аз с 150 че да не ме снимат куките ама нещо мотора ми е странен. Все едно имам спукана гума. Гледам гумите в движение - добре са ама нещо не е наред. Вибрира все едно ми се е забил голямо желязо в гумата. Давам газ 180 стигам Димо и му давам знак да отбие на наближаващото omv. Спирам и задната гума играе брутално. Вдигам на централна, вътя - нищо деба. Всичко изглежда ок. Пускам и пак играе брутално и познайте:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1377864761.873752.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5514480

        Не ги броих внимателно ама поне 7-8 спици са скъсани от едната страна

        Натоварихме най необходимото и срам - несрам зарязах КТМ-ма и продължихме с БМВ то.

        Сега съм Dimo's bitch!

        Ако прекали с исканията довечера на връщане аз карам!!

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Забравих. Това са менте (тунинг) спици, които ми дойдоха заедно с екселските обрачи от Туратеч....

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Егати тунинг спиците

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Проблема при задната капла със спици е , че при потегляне се натоварва само едната половина от тях , а при спиране другата. Ако се разхлабят едните , това се отразява и на другите , ако се скъсат 2-3 , се получава ефекта на разплетена дамаджана. Вариантите:1-спиците са менте , 2-имал си няколко хлабави спици /фатално за мотор с такъв въртящ момент/ , 3-имали са разлика при леви и десни , и при реденето на каплата си разменил някои от спиците. Най-важното , добре , че си усетил проблема на време.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Първоначално публикуван от T-Mac Преглед на мнение
                Егати тунинг спиците
                Е те едно време на тунинга си му викаха менте ама не се продаваше много много и го смениха

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  ..., 3-имали са разлика при леви и десни , и при реденето на каплата си разменил някои от спиците. Най-важното , добре , че си усетил проблема на време.
                  Леви и десни !?!? - би ли уточнил. Зе мен няма как да има такова нещо и за сефте чувам, спицата се товари само на опън. Слабите точки са: след шийката и навивките на резбата след ниплата.

                  Както изглежда е усетил проблема късно 1, 2, 3 ама 7-ем да не дава Господ.

                  п.п. Допускам, че нарочно го е направил, за да може да "лае" зад Димо, да се кефи на мотора и пътя.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Леви и десни спици, (тоест спици с различна дължина) на една капла има при велосипедите. Там задната капла се плете и се прави малко, като чадър, за да може да се хване касетата с венците от едната си страна. На моторите би трябвало всичко да е симетрично и спиците да са с еднаква дължина на всяка капла, тъй като от едната страна на задната капла има само един венец, а от другата страна е спирачният диск.
                    Най-вероятно тези спици са се разхлабили от удари и каране по черно, и са започнали в последствие да се късат при по-голямо натоварване от рязко тръгване, и по-висока скорост.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Главината има разлика в лявата и дясната част , затова може ъгъла на спиците да е различен , при някои капли е така.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Спиците по скоро се "разтягат" и оттам произтича разхлабването. В дъртите ръководства за тежки мотоциклети има дадени интервали за проверка на натега на спиците, между 5000-10000 км. При новите не знам дали има такава забележка в мануалето.
                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          Спиците по скоро се "разтягат" и оттам произтича разхлабването. В дъртите ръководства за тежки мотоциклети има дадени интервали за проверка на натега на спиците, между 5000-10000 км. При новите не знам дали има такава забележка в мануалето.
                          На новите пише да се сменя маслото на двигателя и да се регулират клапаните. Другото се проверява и се сменя с ново

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                            Спиците по скоро се "разтягат" и оттам произтича разхлабването. В дъртите ръководства за тежки мотоциклети има дадени интервали за проверка на натега на спиците, между 5000-10000 км. При новите не знам дали има такава забележка в мануалето.
                            Разхлабване се получава и от износването на местата където лягат ниплите и главите на спиците , обръча и главината са много по-меки от спиците и ниплите.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Не съм виждал мотора, защото помолих един приятел да го прибере и ние продължихме.

                              Утре ще го взема и ще видя колко точно спици и от коя страна.

                              Хлабави спици не е имало със сигурност, защото ги проверявам редовно. По скоро може да сме ги пренатегнали...

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                13 скъсани спици - от 36!!

                                Интересен е начина по който са се скъсали. Паднали са им главите, но не целите а малка част от разширението е останало и се е набило в главината. По този начин спиците нито са дрънкали нито са стърчали до момента в който не станаха толкова много че гумата да не си седи на мястото. Пак извадих късмет, че не се претрепах...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1530.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5515687

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X