Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
    ...Или някой аргатин не е завил гайката как требе, щото конвеера не чака ...
    Те за това ми се иска някои работи да си ги купуваш в кашони, вкл.мотори, джипове и т.н.. Като легото или онези конструктори с метални детайли, гайки и ботчета комплектовани в картонена кутия със схемичка и някоя и друга отверка. Ноооооооо едно е да искаш...нататък приказката я знаете...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1497508_623271134399331_965535586_n.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5552004

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Ето и доказателството на това което написах по-нагоре-че няма голям производител, който да не прави грешки:

        http://www.visordown.com/motorcycle-...led/24288.html

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Всеки допуска грешки. Евала на BMW, че не бягат от отговорност! Дано някой съд не ги е принудил след дело с изгорял мотор...

          Хусаберга ми имаше проблем с течащ бензин от гарнитурата, където си е недоизмислена работата ама никой не ми се е обадил все още с нов резервоар с по-добро техническо изпълнение...

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Едва ли съд ги е принудил. Всички щяха да гръмнат със заглавия от рода на "Осъдиха БМВ"... Те си следят нещата с различните модели, и когато решат, че нещо не е точно, както трябва, или че може да се подобри си правят съответната сервизна акция и промени. Бойко споменаваше, че са го викали в сервиза на БМВ за неговият R 1200 GS и са сменяли някои неща по него безплатно. Споменаваше, че едно от нещата, които са подменили безплатно били спирачните маркучи. Сложили му нови с метална оплетка, които са по-добри и дълговечни от гумените, а аз не съм чул някой да се е оплаквал от спирачките на БМВ.
            Интересен беше случая с БМВ-то на Илийката Танчев R1200GS. На него, на около 22 000 km започна да му изключва пета скорост в движение и то точно, когато той се моташе по Алпите. Нашият карал без 5-та на 4-та и 6-та, и се прибра без проблеми. Откара го в Камора и те започнаха да се ослушват, защото гаранцията на мотора вече беше изтекла месец и половина преди тази повреда. После казаха, че ще го ремонтират гаранционно, като ще сменят само зъбното колело, вала, или там рейката, която превключва на тази скорост. Тази скоростна кутия е с три вала и на всеки има по две скорости. След известно чакане, обаче май от централата на БМВ се намесиха и изпратиха цяла, чисто нова скоростна кутия, като Илийката плати само за труда за подмяната и. А една нова скоростна кутия за този модел струва към 5000 лева.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Всичко ще си кажете вие....
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Че това да не би да са някакви тайни?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Едва ли съд ги е принудил. Всички щяха да гръмнат със заглавия от рода на "Осъдиха БМВ"... Те си следят нещата с различните модели, и когато решат...
                  Възхитен съм от тази преданост към бранда. Жалко, че тия тъпи мотори не оправдават усилията на верните си фенове да докажат, колко са cool

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    ...Тази скоростна кутия е с три вала и на всеки има по две скорости...
                    Не е точно така. Подвеждате публиката
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Аз да не съм механик на БМВ? Така ми каза Илийката, явно и той толкова знае. Ако някой се интересува подробно и в детайли, най-добре да си прочете съответната техническа литература, за да се ограмоти. Мен чак толкова подробно червата на БМВ не ме интересуват, както и на всякакви други марки в същност. Сменил съм много мотори, но уви, никога не съм имал желание сам да им ровя из скоростните кутии.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Едва ли съд ги е принудил. Всички щяха да гръмнат със заглавия от рода на "Осъдиха БМВ"... Те си следят нещата с различните модели, и когато решат, че нещо не е точно, както трябва, или че може да се подобри си правят съответната сервизна акция и промени. Бойко споменаваше, че са го викали в сервиза на БМВ за неговият R 1200 GS и са сменяли някои неща по него безплатно. Споменаваше, че едно от нещата, които са подменили безплатно били спирачните маркучи. Сложили му нови с метална оплетка, които са по-добри и дълговечни от гумените, а аз не съм чул някой да се е оплаквал от спирачките на БМВ.
                        Интересен беше случая с БМВ-то на Илийката Танчев R1200GS. На него, на около 22 000 km започна да му изключва пета скорост в движение и то точно, когато той се моташе по Алпите. Нашият карал без 5-та на 4-та и 6-та, и се прибра без проблеми. Откара го в Камора и те започнаха да се ослушват, защото гаранцията на мотора вече беше изтекла месец и половина преди тази повреда. После казаха, че ще го ремонтират гаранционно, като ще сменят само зъбното колело, вала, или там рейката, която превключва на тази скорост. Тази скоростна кутия е с три вала и на всеки има по две скорости. След известно чакане, обаче май от централата на БМВ се намесиха и изпратиха цяла, чисто нова скоростна кутия, като Илийката плати само за труда за подмяната и. А една нова скоростна кутия за този модел струва към 5000 лева.
                        Владич,спирачките на БМВ имат доста слаби места.На моторите преди 2000г. нерядко им се пукат гумените спирачни маркучи,горните главни спирачни цилиндри често текът.
                        Специално на R1100GS слабото място при маркучите е в червеният квадрат
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMW_1150_Bremsleitungen.jpg
Прегледи:1
Размер:42.3 КБ
ID:5554565
                        Там се прегъва и се пука,решението е цялостната подмяна на маркучите с армирани.Прочети тази тема
                        http://www.ukgser.com/forums/showthr...or-your-safety

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Благодаря за инфото. Утре ще проверя, какво е положението на моя мотор с тези маркучи. Аз нямам АБС и не знам дали имам точно такъв възел на мотора.
                          Вече съм на 86 000 км, ако не е въртян километража ми преди това. Имам такива съмнения, че може да е правено подобно упражнение от "великите" дупнишки джамбази, още преди да се продаде мотора за първи път в България, а не от предишният собственик в България, от който аз го купих. Но това е друга тема.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Както и предположих на моя мотор изобщо няма такъв възел, на схемата означен с №5. При мен маркучи №1 и №4 са в същност само един маркуч, който направо слиза до разпределителя за двете предни спирачки.
                            Тази схема от по-горе е класически пример как съвременните мотори стават все по-сложни, като идеята е те да стават все по-сигурни, но това е нож с две остриета, и в същност създава все повече предпоставки за проблемни места и ремонти.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Ето още една идея за мотор за обикаляне по света.

                              Забележете от дясно разходите между С90 и ГС1200

                              От Malaysia до UK!

                              http://www.c90adventures.co.uk/index...d=37&Itemid=18

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=128138
                                Вижте каква интересна тема имало тук във форума. Прегледах я цялата, ама само едно БМВ видях по снимките, а КТМ определено преобладават...
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X