Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Да налея малко масло в огъня на спора КТМ срещу BMW относно аспекта сервизна мрежа и дилъри на двете марки. Моя опит натрупан в следствие на ~3 години притежаване на BMW R1200GS,тестване на 12GS LC и все още неуспешните опити да премина на KTM 1190 Adv. в Холандия.

    Първо BMW официалните дилъри са от по-висока класа. Всичко е луксозно (сграда, сервиз и по-приятелски персонал) няма море от стари мотори всякакви марки за продажба. При разговорите с тях за "евентуално" покупка новия GS LC ми дадоха цена доста близка до пазарната и бяха готови за още разумни отстъпки но аз май съм се занайтил здраво за КТМ-а. Хората говорят добър англиски и дори персонала занимаващи се само с продажба са технически грамотни. Разбира се цените са също премиум и за най-дребните неща. По отношение на сервизите БМВ може да се подържа при официалните представители но има и много гаражи, който правят същите неща но цените са сигурно 10-15% по-ниски. БМВ моторите си държат цените дори след xx години. Негативния ми опит беше преди година исках да тествам F800GS и ми отказаха понеже нямам холандска книжка на която да има "A" категория, но това е друга история.

    КТМ : С 6 КТМ представители съм бил във връзка,3 ги посетих, по-отношение покупката и тестване на КТМ 1190 Adv. /+ R. Първо са по-малко като количество / бройка и второ не са само за КТМ. Определено е по-ниска класа и се занимават с какво ли не друго, скутери,колела и др. Някой от КТМ-тите се затрудняваха с англиския (много рядко явление в Холандия), а някой си бяха и прикрити ксенофоби. За разлика от BMW, ако влезеш в "представителството" на КТМ, което обикновено е безлюдно и никой не го е грижа за потенциалния им куповач. При всички трябваше да чакам "боса" да си свърши лафа с някой по телефона макар , че го гледах само в него и бях на 2-3 метра. Знам Холандски и разбирах разговорите им с жената или някой от техните си приятели. Винаги ходя в представителството като съм се уговорил за час и съм казал за какво идвам.

    Дилър 1 на КТМ:
    След това започва огледа на моя мотор, което е като едно тюхкане и търкане на брадата с ръка и забележки като "Не ми харесва цвета, не е бизнес мотор!" , "Тука тази пласмаса (на капака на свещите) е одрана, този мотор е падал" и т.н.т.
    Всъщност почти никой не пипна или наведе да го огледа от близо. Само един извика баща си, който кара К100 да го огледа. Човека опипа дисковете, кардана, клати задното колело,запали го и му каза "мотора е добър" на холандски ( аз не реагирам и съм заявил още отначало, че не говоря Холандски). Тогава "боса" каза трябва да се обадя на един приятел да видя колко вървят. Всъщност отиде на един web site - marktplaats.nl и ми даде 20% по-ниска цена от най-ниската обявена там. Казах му, че имам куповач за 6,4хил и офертата от 5хил не е приемлива за мене. Казах му ок, на този етап нека говориме само за КТМ-а , който е show model/тест машина която си обявил на marktplaats за 15,5хил. каква отстъпка ми даваш. И се почнаха едни локуми, това не е крайната цена трябва да добавиш 700 евро за доставка и регистрация (лъжа) но аз ти отстъпвам тези 700евро. При , което ми стана ясно че ме мотае яко и му казах да си помисли имами тел. и е-маил да се чуем пак.

    Дилър 2 на КТМ:
    Отивам с моя мотор в уговорен час. Чакам 45мин докато "шефа" се занимава с някаква кукла , която иска да тества накакъв скутер. Пак същия оглед на мотора ми но този път дори не го запали да чуе как работи или да види км-те. Питаме "с ABS ли е?" казвам му "да" ето бутона за изключване на ABS-a отделно има на колелата тези "пръстени с дупки". "а да да" отговори "шефа" :-). Както и да е , сядаме на компютъра почна се едно щракане и тюхкане да прави оферта. Аз го оставих на спокойствие да работи отидох да пия вода. Офертата беше пак тип тесла но интересно, че доставка и регистрация този път беше под 500евро. Цената на КТМ-а беше от каталога. Питам го отстъка за мотора ще има ли- последва едно "неиии" ако купиш аксесоари ще ти дам 5% отстъпка на тях. Казах му да ми разпечата офертата и да си мисля ;-)

    Дилър 3 на КТМ:
    Отидох пак със уговорка. Пак чакане 20мин "шефа" да дойде от някъде. Тествах мотора, през което време са гледали мотор-а ми. Не са го палили ключа си беше с мене. Върнах се с КТМ-а казах на "шефа" , че ако ми даде добра оферта ще го купя. КТМ-а каза ок, но сега съм много зает ще дойдат 2-ма да си получат моторите ще ти пратя оферта Понеделник. В сряда им се обаждам да напомня и в четвъртък ми отрязват главата. Оферта като Дилър №2 но този път без никаква отстъпка на нищо.
    Бях му поискал някаква индикация за подръжка на 600км, 15000 и т.н.т както е по конспект, не получих отговор.

    И така, КТМ правят добри машини но почвам да разбирам и защо БМВ доминира пазара. Някой да има по-положителен опит с КТМ дилърите?

    Дано някой има търпение да прочете това писание, получи се дълго


    Последно редактирано от gulemetov; 04-07-13, 14:12.
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Дилъра в Пазарджик е доста добър. За Еди или добро или нищо, затова няма да кажа нищо.

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Смотана работа...

        +1 за дилъра в Пазарджик

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          ""Пътят отново беше макадам -ситен ,преминаваш до едри камъни и денивелация от около100м/н.в. до над 2000 м/н.в.
          КТМ-ът беше у дома си ,а аз в рая""-Само цитат от една друга тема.
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Обичам и БМВ,но като оффроуд машини двата адвенчъра нямат допирни точки....
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
              Обичам и БМВ,но като оффроуд машини двата адвенчъра нямат допирни точки....
              Това беше само ей така без почти никакъв умисъл.Иначе за това там ти благодаря и благородно ти завиждам!!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Дилъра в Пазарджик почти е изчезнал. Два пъти ходя в събпта при него да се договарям за мотор и не го откривам. Налични машини, поне в магазина, няма! Незнам как е откъм аксесоари. Знам от Мони, че сервиза му е на ниво и предлага услуга да дойде и да вземе мотора ти за обслужване с ремарке, ако нямаш време да го караш до Пазарджик и да чакаш.
                За Еди - не го долюбвах много, но миналата година си купих КТМ SMT 990 от него. Мотора ми хареса на един трип в Гърция. Като се върнах, отидох при него и го имаше наличен. Отделно, че има почти всичко от гамата на КТМ налично. Ако си вземеш нов мотор от него ползваш доста добри отстъпки (-30% на дрехи и аксесоари на КТМ...) и е много отворен на схеми с изкупуване на стария ти мотор. При него има един огромен проблем - сервиза. Там нещата са потресаващи. Спрях да си обслужвам мотора при него, макар че е гаранционен сервиз и ходя в овърдрайв. Сега съм се огледал в новия адвенчър и ако стигнем до сделка ще ходя на обслужване в Пазарджик или другаде.

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  0899 116 989 това е телефона на Вальо дилъра на КТМ в Пазарджик. Човека е много точен, но да разчиташ, че ще го намериш в магазина и то в почивни дни не става. Обикновено тогава кара и е по горите и деретата с мотора си. Ако се уговориш предварително с него тогава няма проблеми. Търсят го и доста чужденци, когато преминават през България, защото той е официалният дилър на КТМ в България. Иначе всеки може да си купува и да продава, каквито си иска стоки, от каквато си иска марка, но....
                  Когато Вальо отвори магазин и офис на КТМ в София, (след като се беше устроил първоначално в Пазарджик) просто му заявиха – Ти нямаш работа тук в София!.... След това неизвестни лица разбиха магазина в София и откраднаха няколко чисто нови КТМ-а от витрината, въпреки СОТ-а и охранителните системи. Кражбата още не е разкрита... И така дилъра на КТМ си остана в Пазарджик, а Еди-мотърс продава КТМ в София.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 13-07-13, 17:42.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    0899 116 989 това е телефона на Вальо дилъра на КТМ в Пазарджик. Човека е много точен, но да разчиташ, че ще го намериш в магазина и то в почивни дни не става. Обикновено тогава кара и е по горите и деретата с мотора си. Ако се уговориш предварително с него тогава няма проблеми. Търсят го и доста чужденци, когато преминават през България, защото той е официалният дилър на КТМ в България. Иначе всеки може да си купува и да продава, каквито си иска стоки, от каквато си иска марка, но....
                    Когато Вальо отвори магазин и офис на КТМ в София, (след като се беше устроил първоначално в Пазарджик) просто му заявиха – Ти нямаш работа тук в София!.... След това неизвестни лица разбиха магазина в София и откраднаха няколко чисто нови КТМ-а от витрината, въпреки СОТ-а и охранителните системи. Кражбата още не е разкрита... И така дилъра на КТМ си остана в Пазарджик, а Еди-мотърс продава КТМ в София.
                    Бахти напъвам се и не мога да се сетя кой може да е в дъното на тая кражба при така представения случай! Ногу съм тъп! Лошото е , че едно е да знаеш нещо, а съвсем друго е да можеш да го докажеш в тая държава така , че да хване дикиш пред съда!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      http://www.ktm.com/dealer-service/de...ry=22&radius=0
                      В сайта на КТМ се вижда, че дилърите за БГ са трима. Вальо го познавам още от магазина в Младост. Тогава живеех Наблизо и заедно със тогавашнте му партньори бяхме приятели и съседи и висех в магазина в свободното време. Те така и не успяха да го разработят. Кражбата беше толкова странна...че чак не приличаше на кражба...
                      Всеки сам избира важните за него качества на продавача. За мен Еди е перфектно решение (като изключим сервиза), заради наличностите, възможностите за бартер и добрите отстъпки. Мойте уажения към Вальо, но дори и да успея да го намеря (в дните в които той кара, а аз съм свободен да пазарувам), едва ли ще е заинтересуван да ми приспадне Сузуки Булевард от цената на нов КТМ, което Еди направи. Кокото и да бях скептичен към него, конкретната сделка се реализира с точно две изречения и то на прилични условия.
                      Все пак, всеки сам решава, аз споделям опита си.

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Аз не съм фен на мотоциклетите с марка КТМ, макар че Вальо ми е приятел. Sorry. Но съм си купувал най-различни други стоки от магазина. Два чифта панталони за каране на мотор, от които съм изключително доволен. Карам си БМВ-то с тези панталони с надписи КТМ по тях и изобщо не ми пука. Купих една помпа за гуми от КТМ, която пък се оказа изключително лоша и неудачно направена и измислена, въпреки високата си цена от над 100 лева. За 10 помпения на гуми успя да се счупи и повреди точно 5 пъти и накрая я преработихме почти основно и сменихме и побългарихме някои детайли, за да заработи, както трябва. Купувал съм си мигачи за КТМ, които и в момента са на БМВ-то ми, и твърдя, че са по-добри и по-евтини от тези на БМВ, както и съм купувал овални огледала за КТМ, които също са по-добри, и по-евтини, от тези на Африка Туин, и на БМВ... Но мотоциклет КТМ не искам. От мен толкова по въпроса и по темата.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Но мотоциклет КТМ не искам. От мен толкова по въпроса и по темата.
                          Е нормално е, все пак на възраст си!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Вальо рядко седи в магазина. Обикновено там е Митко. Магазина си е с нормално работно време, не съм засичал да не работи в работното си време. Що се отнася до -30-те % при Еди само ще попитам спрямо коя цена?? Когато продаваш на +20% и дадеш -30% колко реално е отстъпката?? Ако Еди остане единственият дилър ще имате -30% от +50%

                            Почти не познавам хора, които пазаруват от магазина на Еди и то не заради високите цени а заради некоректното им отношение. Получаваш истинска отстъпка в началото и после ти се продава на по-дебела цена от нормалната уж пак с отстъпка и всеки път трябва да дебнеш да не те измамят. Хайде няма нужда...

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Ама тия от BMW Motorrad са страшни...
                              - Съединител от FIAT Uno
                              - Захранване на инжекционната помпа от лека кола
                              - Редови, надлъжно разположен двигател, почти "под предния капак"
                              - Автомобилен ABS
                              - Автомобилен инжекцион
                              - Окачване с А-носачи, тип "люлеещо рамо"
                              ...
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                ...
                                - Двигател от Запорожец (мухахаххаха )
                                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X