Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
    Къде точно тебе да те видиме след 1600 км за ден,че не ми стана ясно? - с твойто БМВ ли?

    Освен това къде е писано,че точно по двама трябва да се пътува?
    Следващия път като ми се наложи да се прибирам на спринт ще ти се обадя да ме посрещнеш. После ще отидем на танци. 'Щото не съм корав и не мога да карам.

    Не е писано, че трябва, но е хубаво да имаш възможност като ти се наложи. Това е отговора за теб. Отговора за мен е, че при избора ми на мотор един от факторите беше това. То това е цялата тема. Ние не спорим за мотоциклети а за нужди. Но щом ти знаеш какви са мойте нужди ще те слушам по-внимателно.

    Ето темата пак е по темата...
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Коларов трябва да го вържат някъде, че с тези неговите хвалби за Адвенчъра доста рацери ще си повярват. Казвам го от собствен опит - и аз така му се вързах навремето след темата за ВР-а, костваше ми две спукани каски и няколко ребра Близнака ме срещна веднъж за две минути и после цяла година ме даваха по телевизията в заставката на Офроуд предаването...
      Фън беше, ама дотам
      Ride to arrive.

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
        Коларов трябва да го вържат някъде, че с тези неговите хвалби за Адвенчъра доста рацери ще си повярват. Казвам го от собствен опит - и аз така му се вързах навремето след темата за ВР-а, костваше ми две спукани каски и няколко ребра Близнака ме срещна веднъж за две минути и после цяла година ме даваха по телевизията в заставката на Офроуд предаването...
        Фън беше, ама дотам
        Цитирам теб няколко поста по-нагоре в темата:

        "Или може би ти е малко опита"....явно и ти подфръкваш доста
        търся си подписа....

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
          Следващия път като ми се наложи да се прибирам на спринт ще ти се обадя да ме посрещнеш. После ще отидем на танци. 'Щото не съм корав и не мога да карам.

          Не е писано, че трябва, но е хубаво да имаш възможност като ти се наложи. Това е отговора за теб. Отговора за мен е, че при избора ми на мотор един от факторите беше това. То това е цялата тема. Ние не спорим за мотоциклети а за нужди. Но щом ти знаеш какви са мойте нужди ще те слушам по-внимателно.

          Ето темата пак е по темата...
          Ах ти палавникооо.....кофти е,че не танцувам,иначе май ставаш...

          Нали това се опитваме да изясним в темата,че в крайна сметка всеки си купува това което го кефи и за това какви нужди има

          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
            Цитирам теб няколко поста по-нагоре в темата:

            "Или може би ти е малко опита"....явно и ти подфръкваш доста
            С 450сс ендуро си е наистина "подфръкване"
            Ride to arrive.

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
              За 1150:

              Предавателни числа:
              - 1-ва предавка: 3,864 / 4,465 при ендуро скоростна кутия (опция дори при Adventure)
              - 2-ра предавка: 3,022
              - 3-та предавка: 2,393
              - 4-та предавка: 1,962
              - 5-та предавка: 1,700
              - 6-та предавка: 1,316 / 1,504 стандартно при Adventure

              Крайно предавателно число: 1:2,82
              Трябват ми още размер на задната гума, обороти при свободен ход и максимални обороти.

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                150/70 R17 , 1100, 7900 min-1

                За съединителя си абсолютно прав.
                Напрактика при натоварен мотор и тежък терен(пясък,кал), нямаш полусъединител. Трябва да караш. Иначе го палиш и си до там.
                Мислех да слагам керамичен, но то е същото ... пак нямаш полу. Боксер двигателя компенсира в известна степен тая работа, щото си е като автомат, и вероятно опцията "ендуро" първа, която аз нямам. Разтоварен е далеч по-добре.
                Голяма дружба кипна в темата, танци, цветя

                Я тук германците как се карат цивилизовано



                Въпреки, че този май е по-верния клип или поне извода на края ...

                Последно редактирано от Димо; 14-03-11, 22:24.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS



                  Според мен този клип казва/показва всичко за тези 2 мотора(BMW R1200GSA vs KTM 990).

                  В резюме(това което се говори в клипа): BMW-то е прекрасен,перфектен турър за дълги шосейни преходи, докато КТМ-а е много по забавен, лек и повратлив за каране по лоши пътища и за забавление с мотора, но не толкова за дълги преходи, добър е за преходи, но не толкова перфектен колкото BMW-то. Също така, че BMW-то е като Стар Трек, докато КТМ-а е по-конвенционален мотор и по-стандартен.

                  P.S. На няколко пъти в теста използваха думата FUN при описанието на KTM-a, но не и на BMW-то.

                  P.P.S. Това последното го написах (не че не го казаха де), за да поддържаме темата в ритъм
                  Per aspera ad astra.

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Стига с тия клипове с някакви аматьори, че ще стане страшно. Като излезе филмчето за нашето пътуване ще видите как лети БМВ-то. Хубавото е, че само аз си знам, че КТМ-а е пред мен.

                    Ето от къде започва цялото маркетингово облъчване.





                    После как да му обясня, че мотор е не онуй оранжевото като портокала, ами онуй като тръбно скеле на строеж. Мъка, мъка.

                    Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
                    Коларов трябва да го вържат някъде, че с тези неговите хвалби за Адвенчъра доста рацери ще си повярват. Казвам го от собствен опит - и аз така му се вързах навремето след темата за ВР-а, костваше ми две спукани каски и няколко ребра Близнака ме срещна веднъж за две минути и после цяла година ме даваха по телевизията в заставката на Офроуд предаването...
                    Фън беше, ама дотам
                    Другия път чети внимателно. Всички теми на Събин започват с изречението "Не правете това в къщи", ама кой да чете. После ребра, крака, каски

                    Илич, карането на 1600км е много специална работа, която е свързана и с физическите данни на рейсъра. Примерно аз след 1600км, ще се чувствам много по-добре от примерно Димо, щото си имам меко на задника, а него ще го дрънкат кокалите и едвам ще слезе, но пък от друга страна ще ги мине по-бързо, щото товара ще е по-малък. Така че всичко зависи от човека, а не от мотора. Сега си карам БМВ-то - спокойна работа и минава навсякъде, пък като реша в гората - Сузуки ДРЗ 400 - пак е най-благия мотор. Стига с това напрежение, че ни побеляха косите вече от тая газ. БМВ е универсален мотор, защото навлиза във всички ниши на пазара и скоро ще се продава и в универсалните магазини.

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Леле, като гледам темата и разбирам, защо Димо не се весва на сбирките в сряда. Че ще го изядете там бре. Смятам да присъствам на предстоящата сбирка и да си пръчам цял хляб, че ще има много за тОпене.

                      Аз не виждам просто, какво е това нещо, дето ще ме накара да карам повече от 500км за деня, да не казвам че и те са много, ако има какво да се види по пътя и около него. То затова е пътешествие, да идеш и да видиш, а не да правиш марш на скок. То ако е за карането, газ до Варна, отам до Бургас, да се покефиш малко по завои и обратно за София.

                      Относно моторите, кеф ми да карам Сузуки ДР650РС с два странични куфара по 35л. и топкаса от45л. и палатка и тра ла ла на него, по магистралата с 110 до 130км/ч., че като го карах с 140 и + така натоварен, експериментално, ми даде разход от 7 на сто и ми стана лошо. В същото време ми е кеф и да се кача с някой приятел на някое било по Стара планина и да хапнем скара и да пийнем по напитка. То за разходки по гората има друга въздухарка, ама тя като не е под ръка и ДРа става. Не навсякъде, ама за разходка и скара става.






                      Енинци го знаят мястото.

                      Бойко скоро ще разбере какво искам да кажа.

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение


                        Ама прави ли ти впечатление колко уплашено гледа към "кифтетата" дет си му го показал?!

                        Борис: тате, е това ли трябва да се кара ?
                        Бойко: Да татин, не ти ли харесва?!
                        Борис: другия тате,оранжевия...я виж к'ъв спортист е!...ти си вече "поостарял"...тия "кифтета" за тебе


                        Пу...пу...да го насерат кокошките,както казват старите хора...той сам ще си избере не му се кОси!

                        Поздрави,
                        търся си подписа....

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Като гледам на Бойко физиономията разговора е: Тате пак ли БМВ-то бе?!? Няма ли КТМ?
                          Бойко: Знам тате, и на мен не ми се кара този туч ама нямаме друго

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Ей изядохте му главата на Бойко, а той е принципно доста безпристрастен.
                            Пък и, ако трябва да сме честни, поне на мен ми се струва, че Бойко се заглежда не по КТМи, а по Сузукита

                            А след цунамито, с още по- голяма гордост си купувам японска стока, парите ще им бъдат от полза в създалата се ситуация
                            Зима иде

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              Ей изядохте му главата на Бойко, а той е принципно доста безпристрастен.
                              Пък и, ако трябва да сме честни, поне на мен ми се струва, че Бойко се заглежда не по КТМи, а по Сузукита

                              А след цунамито, с още по- голяма гордост си купувам японска стока, парите ще им бъдат от полза в създалата се ситуация
                              Аз не не го "дъвча" Бойко...това са само шегички,тя темата отиде май само на към шегички...,че нали затова е стъргало.

                              К'ви Сузикита бе?!...имате си тема

                              Поздрави,
                              търся си подписа....

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Бойко разбира от майтап, затова и пусна тази снимка според мен. Нали Бойко?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X