Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Бре, много карачи станаха. И все по черно. И все с Адвенчъри. Само че снимките са почти само на шосе. За какво някой би си купил "ултимативния офроуд турър", след като никога няма да го кара извън пътя? Искам да видя Събин с всичките куфари и багаж как ще се наслаждава на коловозите с перфектния мотор.
    Пък за изцепките за боксера и коша, думи нямам. Много станаха майсторите, които по картинка и чертеж на двигател определят ЦТ и ВМ.
    "Das scheisse Auto" и "не ги карат много" са много интересни примери, извадени от контекста, несръчен опит да се докаже тезата ви.
    Защо в Европа БМВ-тата по пътищата с толкова превъзхождат броя на КТМ-ите?
    Ride to arrive.

    Коментар


    • #47
      От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Снощи видях на Илич БМВ-то. Е хубаво си е! Не мога да кажа на бялото черно. Готини са моторетките и нямаше да ги нападаме така, ако някой собственици и маркетингови похвати не подвеждаха хората.

      Аз така и не схванах за какво масло говори? Кой долива масло в КТМ-а? Вероятно ще да е някой, който не знае как се проверява нивото

      Що се отнася до слаби мест, всеки може да влезе в touratech.com и да види колко "тунинги" се продават за тях. Защита за това, защита за онова. То няма нещо по този мотор което да не му трябва защита ако ще се кара по черно.

      BTW БМВ-то което става за оффроуд се казва HP2! Само, че туристи с GS-си се опитват да си препишат HP2 заслугите на свойте асфалтови возила. Дайте да разграничим нещата

      Коментар


      • #48
        От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
        Защо в Европа БМВ-тата по пътищата с толкова превъзхождат броя на КТМ-ите?
        Защото BMW си е BMW!

        Коментар


        • #49
          От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
          Пък за изцепките за боксера и коша, думи нямам.
          Нормално да нямаш думи ! Пред истината и боговете мълчат
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #50
            От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Ето и 2 снимки потвърждавайки каквото казва CJ_:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1484606-M.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5258943
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9036115-M.jpg
Прегледи:2
Размер:82.0 КБ
ID:5258944

            Има още много...

            Коментар


            • #51
              От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Добро утро момчета
              Гледам, че отново ви измъчват религиозни въпроси. Така е, както Събин отбеляза когато си най-добър-всички се сравняват с теб ... и така вече 30 години. Е, някои се сравняват едва от 6-7
              Само за протокола:
              "Сектата представлява малка религиозна група от хора, която се е отделила от по-голяма и вече установена религия. Сектите имат много общо с религията, от която са се отделили, но същевременно имат разлики в доктрините, които изповядват." От тук

              Та по тоз повод, някак е неуместно една малка религиозна група от хора, която се е отделила от по-голяма и вече установена (бих казал основна и в този форум)... да ни занимават с оранжевите си възгледи. Ние сме ужасно толерантни, дори и към най-агресивните секти
              Никога не е късно да се поправите. Всеки е грешил. Ние можем да прощаваме

              Сипете си чаша ароматно кафе и се наслаждавайте. Открийте своето BMW, ще помогнем при избора...

              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #52
                От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Имаше едно много хубаво филмче, където един бизнесмен решил да става моторист си купува BMW GS, но не мога да го намеря. То много добре обяснява защо толкова много хора карат GS-си. Естествено и филма с тези двамата където обиколиха света с GS-си много повлия. Ако не беше този филм и аз нямаше да чета толкова много за да видя дали не трябва да си купя GS вместо Адвенчър.

                А що се отнася за куфарите и коловозите - да куфарите и багажа влошават проходимостта на мотора, но базовото ниво когато е различно то и крайният резултат е различен. Колко беше разликата в килограми между 2-та мотора?

                Ето ново предложение за тест Пламене, защото много деликатно се измъкна от всички тестове (дори на асфалт), които предложих да направим. Аз ще си натоваря мотора с 50кг и с куфарите а ти ще си без куфари и без товар и ще ходим да дерем по горите да видим кой колко е проходим
                С еднакви гуми естествено.

                Коментар


                • #53
                  От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Момчета ще се изпокарате за глупости!Примери колкото щеш в ,,4х4''!!! Темата май избяга от приятелския спор...Заслужава ли си?Сравнявате два ,коренно различни по концепция мотори...
                  ПП СЪбине ти и със SIMSON си ще се справиш по-добре в гората .Просто си роден за това
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #54
                    От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Хехехе, добре го извъртя за сектантите

                    Фимчето е хубаво - докара ми се шосейка

                    Точно затова говорим, че БМВ GS 1200 се рекламира като офроуд машина, което е смешно защото той е точно толкова офроуд машина, колкото нормален шосеен мотор.

                    800 GS e съвсем друга работа. Той и HP2 (заради по нормалното окачване и намаленото тегло) стават за офроуд.

                    Коментар


                    • #55
                      От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Много ми хареса клипчето,само не мога да разбера защо винаги ми става мъчно като гледам как хората си мъчат БМВ-та по черно.
                      Този мотор не е за там,или се опитват да доказват нещо
                      Между другото червеното БМВ,е с маска от малкият Адвенчър

                      Коментар


                      • #56
                        От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        Момчета ще се изпокарате за глупости!Примери колкото щеш в ,,4х4''!!! Темата май избяга от приятелския спор...Заслужава ли си?Сравнявате два ,коренно различни по концепция мотори...
                        ПП СЪбине ти и със SIMSON си ще се справиш по-добре в гората .Просто си роден за това
                        Прав си Янко, малко загрубя работата. Аз не влагам негативни чуства, но разбирам че някой може и да се обиди - затова ще помоля CJ_ малко по деликатно


                        В момента съм много зле, защото не съм се възстановил след счупването на коляното
                        Но предложението остава стига да се намерят 2-ма средно добри райдъри на близко ниво. Моя мотор ще го предоставя за теста, ако си мислите, че аз съм много по-добър от Пламен в което се съмнявам в момента(105кг съм!). Пламен дълго време караше WR, но той по добре може да определи нивото си.

                        Коментар


                        • #57
                          От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Първоначално публикуван от barni7 Преглед на мнение
                          Много ми хареса клипчето,само не мога да разбера защо винаги ми става мъчно като гледам как хората си мъчат БМВ-та по черно.
                          Този мотор не е за там,или се опитват да доказват нещо
                          Между другото червеното БМВ,е с маска от малкият Адвенчър
                          Защото за това им плащат!

                          Ако ми плащат да съм рекламно лице на БМВ и Туратех и аз ще карам 1200 GS!

                          Коментар


                          • #58
                            От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Усмивка,
                            Не. GS се рекламират, като мотори за приключения ... Впрочем, Adventure е модификация на GS. 4-5 години по-късно една малка австрийска фирма от немощ ли, от липса на въображение, от що ли ... лепна подобно име и на своята рожба. Ние не се разсърдихме.
                            От тук на сетне кой както го рабира приключението. С повече асфалт, с по-малко ... дали 650, дали 800, дали HP2 или стандартен GS, все едно. Има за всички
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
                              Бре, много карачи станаха. И все по черно. И все с Адвенчъри. Само че снимките са почти само на шосе. За какво някой би си купил "ултимативния офроуд турър", след като никога няма да го кара извън пътя? Искам да видя Събин с всичките куфари и багаж как ще се наслаждава на коловозите с перфектния мотор.
                              Пък за изцепките за боксера и коша, думи нямам. Много станаха майсторите, които по картинка и чертеж на двигател определят ЦТ и ВМ.
                              "Das scheisse Auto" и "не ги карат много" са много интересни примери, извадени от контекста, несръчен опит да се докаже тезата ви.
                              Защо в Европа БМВ-тата по пътищата с толкова превъзхождат броя на КТМ-ите?
                              Добре де...не съм твърдял никога и никъде,че съм сръчен....та к'во от това,че превъзхождате с бройката....ама пак се измъкваш..."отвори" ни за маслото(доливането) на КТМ,като "СПЕЦ" и явно много сериозен опит с 950/990....искаш ли жокер?!....за 19,000 км съм долял точно 1,2 л.,давай сега и ни "отваряй"...., а щях да забравя, давай там инфо и за бензина и кипенето....аре де не се "стискай"

                              Поздрави,

                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              Добро утро момчета
                              Гледам, че отново ви измъчват религиозни въпроси. Така е, както Събин отбеляза когато си най-добър-всички се сравняват с теб ... и така вече 30 години. Е, някои се сравняват едва от 6-7
                              Само за протокола:
                              "Сектата представлява малка религиозна група от хора, която се е отделила от по-голяма и вече установена религия. Сектите имат много общо с религията, от която са се отделили, но същевременно имат разлики в доктрините, които изповядват." От тук

                              Та по тоз повод, някак е неуместно една малка религиозна група от хора, която се е отделила от по-голяма и вече установена (бих казал основна и в този форум)... да ни занимават с оранжевите си възгледи. Ние сме ужасно толерантни, дори и към най-агресивните секти
                              Никога не е късно да се поправите. Всеки е грешил. Ние можем да прощаваме

                              Сипете си чаша ароматно кафе и се наслаждавайте. Открийте своето BMW, ще помогнем при избора...
                              Димоооо,...пак религии и тем подобни,спри се бе човек....ние говорим за УДОВОЛСТВИЕ,имам предвид ние ОРАНЖЕВИТЕ....а ти ми говориш за "прошка", ми тя беше онзи ден в неделя,ако се беше обадил дори и по телефона за "прошка" щяхме да ти я дадем...

                              Поздрави
                              Последно редактирано от giorgio; 11-03-11, 10:06.
                              търся си подписа....

                              Коментар


                              • #60
                                От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Между другото Събине, разбирам желанието ти за състезание. Все пак си състезател. Обаче ...
                                Приключението никога не е било състезание. Няма такъв формат. Не разбирам какво ще се мери? Време на приключението, скорост, усещане за фън, какво ?
                                Това са детски работи.

                                Има състезания в моторните спортове за всеки клас. Избери си формат и участвай. На Баха-Германия имаше цял отбор с HP2, можеш да ни разкажеш повече. Можеш и да им натриеш носовете

                                С тези GSи никой тук не се състезава. Ползваме ги по предназначение - за пътешествия. За това се чудя, когато някой се метне на неподходящия мотор и вземе да обяснява колко е супер офроуд и супер състезателен... Ми добре, но пътуването не е състезание. Там трябва друго

                                П.П. Мони в тази, пък и в други теми само ти използваш религиозни термини. Аз само внесох ред по терминологията
                                Последно редактирано от Димо; 11-03-11, 09:32.
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X