Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Да добре е да се успокоят тези които се товарят ,че някой да не пукне аневризма

    Искам да се уточня не казвам ,че боксера е калпав двигател . Нормално е БМВ да са го направили както трябва след толкова много години . Казвам ,че е неподходящ за соло мотоциклет ! Разбира се има и други странни решения по мотора ама това си е тяхна работа ....
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #62
      От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Имам само един въпрос,коя година е първият Адвенчър на БМВ?
      Щото първия КТМ Адвенчър 640 е 1996.
      Както каза колегата,простено да ви е.

      Коментар


      • #63
        От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
        За това се чудя, когато някой се метне на неподходящия мотор и вземе да обяснява колко е супер офроуд и супер състезателен... Ми добре, но пътуването не е състезание. Там трябва друго
        Разбрахме за твоите възгледи опиращи се само до БМВ,сори и МЗ.
        Аз и по-горе,или в другата сравнителна тема бях попитал:
        Какъв ти е опита с КТМ,В-стром,ДР Биг,Африка,Супер-Тенере и т.н.,че се опитваш да ни убедиш,че е само БМВ на света

        Цитирай опит,километри изминати и т.н.

        Поздрави

        п.п.Димо,това е сектанството-да защитаваш едно единствено решение,идея,възможност....,а не религия...за БМВ религия говориш ти
        Последно редактирано от Мони; 11-03-11, 09:40. Причина: допълване
        търся си подписа....

        Коментар


        • #64
          От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Мони, не видях ти да си направил такова нещо. Моят опит е повече с Ява
          С Африка - колкото на Жоро Донечки с БМВ, с Трансалп - малко повече.
          След малкото БМВ - 650 стигнах до голямото. На КТМа на Лъчо съм се качвал за малко ...

          Не, не се опитвам да те убедя в нищо. И не, не е само БМВ на света.
          Но не е задължително да минеш през всичко за да стигнеш до БМВ. Може и направо
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #65
            От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Гласувах за F650 макар че по-правилно е "друг мотор", но да подкрепя БМВ ентусиастите
            Димо в това клипче повечето мотори са Ф-ки(650-800) и НР-та, 1150 не видях, а няколкото 1200-дядото почнал от 50 годишен да кара което си е доказателство на тезата на Събин, че ГС-а е за по-улегнали хора
            Но пък евала на баварката да тръгне с толкова натоварен мотор в Аляска...хвала!

            Коментар


            • #66
              От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
              Прав си...скоро ще сте 6,300.00 бр. най-вероятно,така е сектите с това са известни-промиване на мозъци и разрастване. "Голфо" е май най-караната кола в Германия,ама всички германци и казват " Das Sheise Auto".....исках да кажа,че представителност имате и ще постигнете пълно удовлетворение...нарича се - "Нирвана"

              А по втория ти дерт за маслото и кипенето на бензина дай малко разяснение,изложи ги фактите,че да сме светнати и ние като теб....явно си мноо голем "СПЕЦ".

              Поздрави,

              п.п. забравих... скоро ще ти покажа един DR BIG....на живо,ако искаш мое да се пробваме и по черно,Филип е прав,там мануали не се четат,а и от местния дилър не те привикват през месец да ти подменят чаркове....просто си карат бате... и така вече 23 години....подчертавам карат , а не "возят"...как го каза Филип? хохохо
              Че какво лошо има да ти сменят безплатно частите. Да не би на КТМ нищо да не се троши. Троши се, ама от фирмата не ги подменят. И ако КТМ е по хубав, защо Събин прави толкова преработки и то почти всички са супер практични и правещи мотора по-хубав, а не козметични като да се накичиш от Туратек с всякакви протекторчета, калници и т.н. И когато БМВ направят тостер за да се отпечатва BMW на филийката можем пак да говорим за промиване на мозъци. До тогава КТМ ще водят с промивката.

              Коментар


              • #67
                От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Леле, леле, леле, каква тема се е заформила тука.
                Както съм казвал не веднъж, добре че има европейски марки, да се пълнят форумите, пък ние с японските да си караме.
                По темата- всяка марка си има таргет и може би това е изходната точка за избор на мотор. Ето как аз виждам нещата:

                КТМ - средноскъпи мотоциклети с изразена практична оффроуд насоченост и приемливо качество. Приемливо защото от това, което съм чувал, редовно пускат недоизпитани концепции, които дооправят в хода на нещата.

                БМВ - скъпи (за серийно произвеждани) мотоциклети, таргетиращи егото на собственика и неговото усещане за класов лайфстайл.

                Съжалявам, ако някой от двата отбора ще се почувства засегнат, но това е моята гледна точка.
                Зима иде

                Коментар


                • #68
                  От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Димо, ще ни разчекнат в тия теми - в едната БМВ и КТМ, в другата БМВ и Сузуки. Благодаря на всички с Хонда, че изчакват. Отивам да покарам малко.

                  Коментар


                  • #69
                    От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Мисля че е възможно Димо да е прав за моторите.Човек и добре да живее си купува рано или късно БМВ.
                    Все пак това е естествения път на живота.

                    Коментар


                    • #70
                      От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Гичев, пусни си клипа пак. А иначе всички знаем, че и ти караш БМВ, нищо че е правено в Италия

                      Барни не знаех, че и малкия е Адвенчър За историята на GS съм писал тук 25 години мотоциклети BMW GS
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #71
                        От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        Леле, леле, леле, каква тема се е заформила тука.
                        Както съм казвал не веднъж, добре че има европейски марки, да се пълнят форумите, пък ние с японските да си караме.
                        По темата- всяка марка си има таргет и може би това е изходната точка за избор на мотор. Ето как аз виждам нещата:

                        КТМ - средноскъпи мотоциклети с изразена практична оффроуд насоченост и приемливо качество. Приемливо защото от това, което съм чувал, редовно пускат недоизпитани концепции, които дооправят в хода на нещата.

                        БМВ - скъпи (за серийно произвеждани) мотоциклети, таргетиращи егото на собственика и неговото усещане за класов лайфстайл.

                        Съжалявам, ако някой от двата отбора ще се почувства засегнат, но това е моята гледна точка.
                        Само една поправка КТМ и БМВ са на една и съща цена с разлика около 1000лева.
                        Всяка покупка на нов мотор е заради усещането за класов лайфстайл. Ти нали за това си купи нова моторетка. Иначе всички щяхме да си караме старите мотори, щото те всички вървят, дори и на Димо MZ-та.

                        Коментар


                        • #72
                          От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Ама Димо виж ми пак поста, аз така съм си и гласувал за F650.
                          Интересното е че спора БМВ срещу КТМ се води основно между хора с възможности да си закупят който и да е от тях нови, аз примерно не бих водил такъв спор, понеже близките години не се виждам да избирам между нови мотори от магазина(а дано греша!), а си купувам каквото мога да си позволя.

                          Коментар


                          • #73
                            От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            Гичев, пусни си клипа пак. А иначе всички знаем, че и ти караш БМВ, нищо че е правено в Италия

                            Барни не знаех, че и малкия е Адвенчър За историята на GS съм писал тук 25 години мотоциклети BMW GS
                            Димо аз статията съм е чел,много е хубава.Но вземи прочети и ти малко за КТМ,само внимавай щото оранжевата болест е заразна

                            Коментар


                            • #74
                              От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              Само една поправка КТМ и БМВ са на една и съща цена с разлика около 1000лева.
                              Всяка покупка на нов мотор е заради усещането за класов лайфстайл. Ти нали за това си купи нова моторетка. Иначе всички щяхме да си караме старите мотори, щото те всички вървят, дори и на Димо MZ-та.
                              Баце,не подвеждай участниците тук
                              Правиш сравнение с 950/990 и 1200ГС,ама я кажи колко пара се изръси за да го сложиш на джанти със спици?,май тогава тези 1,000 лв. стават доста повече.
                              Събин си "помпа" така мотора,щото така го кефи,или така ще го ползва,а не,че не става с фабричните си такива...само "скарата" му не става...
                              За тостера-аз не ползвам такова,ама явно ти харесва,промивката не е за дрехи,тостери гащи,ританки,биберони и тем подобни...на който му трябват да си ги купува...,аз съм против от БМВ да ми промиват мозъка,че мотора е универсален,а след това да се мъча като "грешен дявол" по макадама дори...,мисля,че именно ти имаш пресен спомен от мъките ти по "черно" в Африка....аз си карах с КТМ ... и се кефех и то с много багаж!!!....ПОМНИШ ЛИ?

                              Поздрави,
                              търся си подписа....

                              Коментар


                              • #75
                                От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Момчета .... Вие търкайте клавиатурите и сравнявайте Портокал с Приключение, а аз отивам да разтъпча Африката .....
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X