Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от barni7 Преглед на мнение
    Димо аз статията съм е чел,много е хубава.Но вземи прочети и ти малко за КТМ,само внимавай щото оранжевата болест е заразна
    С удоволствие
    Ама вземи публикувай една такава или поне метни линк. Аз ще се пазя от оранжевата настинка
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #77
      От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
      Мони, не видях ти да си направил такова нещо. Моят опит е повече с Ява
      С Африка - колкото на Жоро Донечки с БМВ, с Трансалп - малко повече.
      След малкото БМВ - 650 стигнах до голямото. На КТМа на Лъчо съм се качвал за малко ...

      Не, не се опитвам да те убедя в нищо. И не, не е само БМВ на света.
      Но не е задължително да минеш през всичко за да стигнеш до БМВ. Може и направо
      Димо Благодаря!!! с този пост потвърждаваш религиозната си БМВ принадлежност

      Аз ще посоча само ендурата...., ама така както се прави - с пробег в километри,че ти гледам се ослушваш

      XL 125 R- един сезон,около 3,000 км
      XL 250 L- един сезон,около 2,000 км
      XR 650 R- три сезона,около 10,000 км почти само на черно
      CRF 450 X- два сезона,около 6,000 км само черно
      KTM 690 E- имам го вече 3ти сезон-срамна работа-няма и 4,000 км
      KTM 950 Adventure- 4ти сезон 65,000 км

      Африка RD04-малко,но доста повече от теб...шегичка-да не се обидиш,около 1000 км.

      DR BIG 800 SR42,много малко,но предстои мноогоо

      1200 GS(то това не е ендуро,ама на...нейсе...нямаше друго)-под наем за малко под 6,000 км

      Еми от този скромен опит трябва да ти кажа,че за себе си съм взел решение: GS-в каквато и щеш да е модификация,ако Бог ми разреши да доживея до 70-75г.,тогава може и да се замисля,ама ще гледам да е с кош,че да мога да си взема разни работи,като амортисьор,или оная "цвъчка" там за кардана...извинявай не я помнъъъ...

      Поздрави,
      търся си подписа....

      Коментар


      • #78
        От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Димо ,мисля че това е добре като за начало-http://www.ktm.com/History.101.20.html
        Влизай само там,в историята не другаде!!!
        Да не вземе да ти хареса нещо.
        Не заради нещо друго,поне изчакай до година ще вадят нови Адвенчъри.
        Последно редактирано от barni7; 11-03-11, 11:21.

        Коментар


        • #79
          От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Сори че се намесвам в разговора на Батковците, ама колегата нещо ми мъти главата напоследък за подобен тип мотор та да не стане в скоро време и дилема!!!

          При такъв избор на леки ендура да си вземеш тежък мотор и да го караш офф или ендуро ми се вижда.... меко казано тъпо или мазохизъм което оправдава донякъде нещата(мое мнение), ако ще се кара наистина да изминава разстояния бих потърсил комбинацията от надежден и комфортен мотор без да се влиая от пристрастията ми нищо че съм Оранджъв по душа, но КТМ няма да си взема точно заради неговата ненадежност(опит от други модели на марката, не вярвам и тука да са некво изключение) иначе от мотори над 120кг. изпитвам ужас от BMW-то какво ще е чуството си го представете сами, както се казва в една наша мъдрост "Двама се карат, третия печели" и избора ми сигурно ще е японец като му дойде времето, върти ми се некво Тенере па ще видим.
          Последно редактирано от Tpunep; 11-03-11, 11:13.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #80
            От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Мони, чурките ли ще си мерим ? Отдавна съм минал 200 000км...

            Тази снимка показвал ли съм ти я е тогава е почнало всичко ...




            П.П.
            И да не си вземеш GS слънцето утре пак ще изгрее. Не се коси
            С толкова много опит, поне тавата на мотора си трябваше да можеш да свалиш ...
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #81
              От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              Сори че се намесвам в разговора на Батковците, ама колегата нещо ми мъти главата напоследък за подобен тип мотор та да не стане в скоро време и дилема!!!

              При такъв избор на леки ендура да си вземеш тежък мотор и да го караш офф или ендуро ми се вижда.... меко казано тъпо или мазохизъм което оправдава донякъде нещата(мое мнение), ако ще се кара наистина да изминава разстояния бих потърсил комбинацията от надежден и комфортен мотор без да се влиая от пристрастията ми нищо че съм Оранджъв по душа, но КТМ няма да си взема точно заради неговата надежност(опит от други модели на марката, не вярвам и тука да са некво изключение) иначе от мотори над 120кг. изпитвам ужас от BMW-то какво ще е чуството си го представете сами, както се казва в една наша мъдрост "Двама се карат, третия печели" и избора ми сигурно ще е японец като му дойде времето, върти ми се некво Тенере па ще видим.
              Аз не съм от най-технически грамотни каращи КТМ,но при LC8,LC4 нещата не стоят точно,като с леките ендура.
              Мисля,че се насочваш правилно към "японеца"....по времето,когато имаше дилема пред мен за тежко ендуро,нямаше чисто нов "японец",който да отговори на характеристики за тежко ендуро,като КТМ,та затова си го купих.Веюе тотално си променям и гледната точка-по-лек,едноцилиндров,та дори и за дълъг път.С него си е удоволствие на всякъде....,ако държиш на тежко и двуцилиндрово,изчакай все пак и с новата Африка да ги видиш опциите,или можее би аз така бих постъпил, новото "Супер Тенере" си е ОК,но и то е доста тежичко,ако пък не съм те разбрал,а имаш предвид малкото "Тенере",аз лично имам резерви към него,но само от към тегло...., бе "японеца" си е "японец"...Успех!

              Поздрави,
              търся си подписа....

              Коментар


              • #82
                От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                Мони, чурките ли ще си мерим ? Отдавна съм минал 200 000км...

                Тази снимка показвал ли съм ти я е тогава е почнало всичко ...




                П.П.
                И да не си вземеш GS слънцето утре пак ще изгрее. Не се коси
                С толкова много опит, поне тавата на мотора си трябваше да можеш да свалиш ...
                Е к'во ми пускаш нек'ви апокрифни кадри и искаш да си мериме чурките....ти тук(ако това си ти де?),пак само се возиш!!!

                200,000 км. как ги мина, пеша,или се возеше?!

                За тавата....,еми да, аз обичам да карам,има и такива хора,дето обичат да карат мотоциклети...,не знам точно как да си отстранявам проблемите...,но за това има сервизи

                Поздрави,
                търся си подписа....

                Коментар


                • #83
                  От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Е,Димо след тази снимка,ми се изясни от къде тази любов към боксера.
                  Но вече може да пораснеш и да видиш другите(оранжеви)мотори.

                  Коментар


                  • #84
                    От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Първоначално публикуван от barni7 Преглед на мнение
                    Е,Димо след тази снимка,ми се изясни от къде тази любов към боксера.
                    Но вече може да пораснеш и да видиш другите(оранжеви)мотори.
                    Барни така е Имам сериозен проблем с порастването ....Не мога да се наиграя

                    Пеша съм ги минал Мони... И със самолети към сервиза, затова са много
                    Ето ти една дето карам

                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #85
                      От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                      Барни така е Имам сериозен проблем с порастването ....Не мога да се наиграя

                      Пеша съм ги минал Мони... И със самолети към сервиза, затова са много
                      Ето ти една дето карам

                      Тази е по-яка!,но гледам,че си много на фокус-изглежда си на място

                      И аз трябва да имам такива в шкафа на баба,върху мотора на дядо ми -"Ковровец-175",но ти си перфектен-винаги си подготвен(както със снимка така и с мотор)-като GS за дълъг път...,ама айде взимай и един кош и да не забравиш да почерпиш....за пенсионирането де...явно си пораснал вече,то след 200,000 км. пеша

                      Поздрави,
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #86
                        От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Би трябвало тук да се концентрираме на предимствата и недостатъците на 990 и 1200 на шосе. Ако ще тръгваме на 10к км само по черно не ми се вярва някой да надскочи 650 сс. Аз никъде не съм гледал реклама на 1200GS да се кара на черно и ми е пределно ясно, че няма как да стане. Това си е експедиционен мотор, и както се убедихте, вече и в Африка може да се стигне почти навсякъде по асфалт. За дълго каране, спирачките и окачването на моя са си перфектни. Аз след 1200-1300 км наведнъж си слизам усмихнат от мотора.
                        Мони, не знам на колко километра по колко доливаш, но на доста снимки сутринта след кафето (даже вчера гледах и малтийското пътуване), ти си с маслото в ръце. Докато аз поглеждам нивото един път на два-три месеца, пък са си на еднакви километри.
                        А за маркетинга на БМВ, кой караше КТМ преди австрийците да пръснат милиони за Сала, Депре, Кома, Найт...? И не е ли вярно, че БМВ избухнаха с големите продажби след като пуснаха 1200GS?
                        Ride to arrive.

                        Коментар


                        • #87
                          От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Преди доста години ,преди Петрохан един боксер счупи водач на клапан, и от там всичко останало в единия цилиндър. И за да може да се прибере , брат ми беше свалил цилиндъра , зарязал биелата /така , че да се счупи/ , остатъка го беше закривил така , че да се заклини във вала , беше сложил цилиндъра и главата обратно , и се прибра на един цилиндър. Спирал е от време на време ,за да не прегрява много , а боксера беше руски Урал , ама те са си почти еднакви. При друг мотор може ли да стане това , без дори да се сваля резервоара?
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #88
                            От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Колега,не искам да те потискам но КТМ имат над 160 световни титли и те не са само от последните 10 години.А БМВ имат доста продажби след филма long way round.

                            Коментар


                            • #89
                              От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Преди доста години ,преди Петрохан един боксер счупи водач на клапан, и от там всичко останало в единия цилиндър. И за да може да се прибере , брат ми беше свалил цилиндъра , зарязал биелата /така , че да се счупи/ , остатъка го беше закривил така , че да се заклини във вала , беше сложил цилиндъра и главата обратно , и се прибра на един цилиндър. Спирал е от време на време ,за да не прегрява много , а боксера беше руски Урал , ама те са си почти еднакви. При друг мотор може ли да стане това , без дори да се сваля резервоара?
                              Това значи ли че боксера е страшен мотор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Да казваш , че Урала и БМВ-то са еднакви е най-голямата глупост в цялата тема до тук ! МОже и да са имали нещо общо преди 40-50 години !
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X