Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от lutar Преглед на мнение
    Здравейте Африканци,
    дойде време и аз да се похваля.....от две седмици съм горд собственик на Африка. За съжаление популацията на Африките в България не се увеличи, а просто една мигрира от Пловдив във Варна. Смятам да използвам студените месеци за техническо опознаване и подготовка на машината за сезона, а на пролет се надявам с някои от вас да се срещнем по пътищата....

    Поздрави.
    Честито и със здраве да си я караш!
    Сам ще се убедиш, че това е прекрасна машина.
    Не е отличник никъде, но е достатъчно добра навсякъде. По отношение на надеждност е сред най-добрите мотоциклети, които изобщо може да купиш.
    Кара се лесно и приятно.
    Ако имаш питания по обслужването - питай Кой модел е твоята?
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Re: От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      .....................................
      ........................................................ Кой модел е твоята?
      RD07 ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        RD 07 '97
        0882 415159

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Честито и от мен ! Само хубави моменти с нея! Хайде в събота да ходим до Поморие, хем да видим и Чавдар до къде я докара неговата. Ако не вали, студът не е проблем .

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Аааа, заповядайте Почти съм събрал нужните чаркове
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Здрасти, Чаво! Докъде докара твоята бабичка?
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Чак сега ми пристигнаха чарковете, които са нужни да събера двете черупки на двигателя. Бях поръчал лагерите на скоростните валове, семерингите им, всички уплътнения и 0 пръстени по маслената магистрала и биелни лагери (тях нямаше смисъл ама реших да ги сменя). След това почвамнагоре - гарнитури глави и на цилиндри, сегмети, нови бутални болтове, че тия не ми харесват май, гумички клапани....общо взето съм пълен параноик и видя ли драскотина сменям веднага. Обаче трудно насмогвам на цените
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Аз трябва да правя на моята крашбари, да сменям маслото, свещите и т.н. За пръв път имам мотор по който практически няма какво да се прави.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Аз трябва да правя на моята крашбари, да сменям маслото, свещите и т.н. За пръв път имам мотор по който практически няма какво да се прави.
                    Еми да ти пратя това жълтото италианското , че не иска да пали


                    Седи си така на улицата , и все нямам време да видя защо не иска.
                    Има искра , но не пали ... дали карбуратора подава гориво немога да разбера


                    Спам-а на страна, някой знае ли охлюва на предната гума на RD04 как се сваля ? Моя нали дефектира миналата година във Франция и от тогава ми се търкаля един ...
                    С Гайка ли е завит за оста ?
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Това жълтото да го дадеш в сервиз за домакински уреди))
                      На свещта ли проверяваш за искра или от кабела?
                      Същата мокра ли е или суха след опити за палене?
                      Ако е мокра, го поритай малко със свалена свещ и цялата газ.
                      Пробвай с друга свещ. Не я завивай цялата а примерно до половината. Като (ако) запали я стегни.
                      Ако не иска да желае, разпилей карбуратора, продухай жигльорите със сгъстен въздух.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Това жълтото да го дадеш в сервиз за домакински уреди))
                        На свещта ли проверяваш за искра или от кабела?
                        Същата мокра ли е или суха след опити за палене?
                        Ако е мокра, го поритай малко със свалена свещ и цялата газ.
                        Пробвай с друга свещ. Не я завивай цялата а примерно до половината. Като (ако) запали я стегни.
                        Ако не иска да желае, разпилей карбуратора, продухай жигльорите със сгъстен въздух.
                        Свеща е суха като барут. Както си карах миналата година след пълнене на бензин и масло и умря. След това успях да го запаля само веднъж , след 1 час ритане и пушеше адски бял пушек, губеше обороти т.е. трябваше постоянно да му давам газ , за да не угасне.
                        Резбата на главата където е свеща беше тръгнала и смених дирекно главата със същата такава.
                        И на кабела и на свеща дава искра и друса яко ток
                        Карбуратора уж го разглабях и не видях нищо задръстено ... утре обаче ако нямам работа пак ще го пръсна на масата.
                        Някой ми беше казал , че може "пръстена на буталото (не съм сигурен как се казва точно на български)" да е заминал и да няма компресия.
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Ники, не викай дявола! И аз така си мислех малко преди да усетя вибрацията и дрънченето откъм двигателя
                          Фаца - охлюва се сваля като свалиш предната гума. Намира се в тялото, където се завива жилото.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                            Свеща е суха като барут. Както си карах миналата година след пълнене на бензин и масло и умря. След това успях да го запаля само веднъж , след 1 час ритане и пушеше адски бял пушек, губеше обороти т.е. трябваше постоянно да му давам газ , за да не угасне.
                            Резбата на главата където е свеща беше тръгнала и смених дирекно главата със същата такава.
                            И на кабела и на свеща дава искра и друса яко ток
                            Карбуратора уж го разглабях и не видях нищо задръстено ... утре обаче ако нямам работа пак ще го пръсна на масата.
                            Някой ми беше казал , че може "пръстена на буталото (не съм сигурен как се казва точно на български)" да е заминал и да няма компресия.
                            Бутални пръстени (сегменти) се казват на български. Ти като риташ не усещаш ли компресия?
                            По-вероятно е да са изтръпнали семерингите на коляновия вал. Свали капака на магнета и виж около вала дали е омаслено.
                            Ама щом е пушило, по вероятно е този откъм скоростите (маслото) да се е скапал. Този дивайс с разделно мазане ли е, или смесваш маслото с бензина?
                            В вакуумно кранче ли е?
                            Ако имаш някаква наука за моторетката я сложи тук. Ако нямаш напиши модела и годината, пък ще го мъдрим))
                            Щот има вероятност да скокна командировка до твоето село и ще го измислим
                            Пък ще дадеш кръгче по Рингщрасе
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Бутални пръстени (сегменти) се казват на български. Ти като риташ не усещаш ли компресия?
                              По-вероятно е да са изтръпнали семерингите на коляновия вал. Свали капака на магнета и виж около вала дали е омаслено.
                              Ама щом е пушило, по вероятно е този откъм скоростите (маслото) да се е скапал. Този дивайс с разделно мазане ли е, или смесваш маслото с бензина?
                              В вакуумно кранче ли е?
                              Ако имаш някаква наука за моторетката я сложи тук. Ако нямаш напиши модела и годината, пък ще го мъдрим))
                              Щот има вероятност да скокна командировка до твоето село и ще го измислим
                              Пък ще дадеш кръгче по Рингщрасе
                              Значи Веспа PK50S година 83.
                              Цилиндъра е 75ccm (че не може да ми носи 100кг иначе).
                              В бензина се сипва маслото а горивото стига до карбуратора на самотек.
                              Карбуратора е Delorto 19/19 а към него е закачен въздушен филтър като този ... продупчен на същото място (от предишния собственик)

                              Отделно се сипва масло за скоростите (4 броя които се включват от кормилото) , и съм сипал ATF (такова го дават за тази моторетка).
                              Има си и смукач, и когато запали и пушеше беше на смукач!

                              Друго не се сещам ... но бих искал преди да му отворя двигателя (имам DVD в което е показано стъпка по стъпка как се прави) , да се подсигуря , че наистина има нужда.
                              Пали се с ритане (не толкова колкото на клипа, тук му течеше 1 О пръстен от карбуратора и за това не палеше) ...


                              Забравих да кажа, че последния път като се мъчих да го паля ... гръмна от ауспуха 2 пъти след много ритане !!

                              При ритане няма никаква разлика от преди!

                              За кръгчето нямаш никакви проблеми , няма такъв кеф лятото вечер към 9 часа да бръмчиш покрай операта и да бибкаш на бабки в скъпи мерцедеси
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Бутални пръстени (сегменти) се казват на български. Ти като риташ не усещаш ли компресия?
                                По-вероятно е да са изтръпнали семерингите на коляновия вал. Свали капака на магнета и виж около вала дали е омаслено.
                                Ама щом е пушило, по вероятно е този откъм скоростите (маслото) да се е скапал. Този дивайс с разделно мазане ли е, или смесваш маслото с бензина?
                                В вакуумно кранче ли е?
                                Ако имаш някаква наука за моторетката я сложи тук. Ако нямаш напиши модела и годината, пък ще го мъдрим))
                                Щот има вероятност да скокна командировка до твоето село и ще го измислим
                                Пък ще дадеш кръгче по Рингщрасе
                                Колегата е прав ,мирише на сигменти,погледна ли да не си му сипал нещо друго освен бензин.Да не спамим повече темата на колегата,пиши като си поиграеш тези дни.Явно съм писал с теб по едно и също време.Не бързай да му отваряш двигателя.Погледни,защото е възможно да му е задръстено ауспухчето и тогава пак прави същите мизерий.Много неща може да са,но щом казваш,че е суха свеща бензинчето не му достига,другият път като риташ затапи му филтъра с ръка за момент докато припука
                                Последно редактирано от mitiracing; 19-01-12, 22:15.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X