Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Личен опит и съвети в карането на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

    Абе, вие ме убихте. 40 години карате мотор и продължавате да твърдите, че се завива с тяло без да сте схванали идеята на каунтърстеаринга т.е. не и осъзнато... Аз това го разбрах още като си купих първия "тежък" мотор... т.е. не веднага като го купих, а след 30 мин., полегнал насред една канавка в Петрохан

    В онзи кратък миг за стотна от секундата кристално ми се избистри, че с тежеста на таялото не се завива

    Явно "уроците на живота" са най-добрите
    Последно редактирано от Ilarioncho; 11-05-11, 20:55.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

      Всъщност с тежестта на тялото може да се завива, но много бавно т.е. наистина с тежестта на тялото не се завива. В момента дочитам тази книга. Там се говори доста за завиване с кормилото и завиване с тяло. Основния начин за зававане е с кормилото - каунтърстииринг, тялото може да се ползва само за спомагане на завиването, по-оптимално завиване, но основния начин за качествено, контролирано и бързо завиване е с кормилото наобратно. В състезателни условия се ползва тялото, но само за по-лесното завиване, бързото и рязко завиване е възможно само чрез кормилото. Нещо, което е показано доста добре и в преведения материал от колегата горе...
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
        Абе, вие ме убихте. 40 години карате мотор и продължавате да твърдите, че се завива с тяло без да сте схванали идеята на каунтърстеаринга т.е. не и осъзнато...
        Илко, преди много години в махалата, пръв от връстниците си се научих да карам колело. Питаха ме как го правя, а аз не знаех... не знам и сега. Та и със завиването е същото. Тялото и крайниците се нагаждат, изграждаш си рефлекси, но не ги проучваш, просто не те интересува, и си остава тайна кога, как и защо реагираш.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

          Естествено !
          Много хора карат кола,мотор,колело или ски без да се замислят как става просто се получава дори и с плуването е така ! Лично аз когато преди 6-7 години когато прочетох за кънтарстеринга останах потресен колко добре се получават нещата ! Особенно странно ми беше когато си легнал в десен примерно как така трябва да бутнеш на дясно зада се изправи мотора ......... ама така става мам..а му и то всеки път
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
            Особенно странно ми беше когато си легнал в десен примерно как така трябва да бутнеш на дясно зада се изправи мотора ......... ама така става мам..а му и то всеки път
            Я пак?
            Ride to arrive.

            Коментар


            • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

              Искам да легнеш в завой и да бутнеш кормилото надясно за да се изправиш, но и аз да съм там за да повярвам че е възможно

              Коментар


              • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                Тъй тъй , то досега много хора не вярваха ,че зада завиеш наляво с мотора трябва да бутнеш надясно
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                  без да е личен опит:

                  http://thepiratebay.org/torrent/5170...t_vol.2_DVDRIP

                  и БГ версия http://dox.bg/files/dw?a=13fd9a5b3b като .pdf
                  Последно редактирано от bubi; 12-05-11, 22:50.

                  Коментар


                  • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                    Че някой и още не вярват. А този ефект може да се пробва абсолютно безопасно и по елементарен начин дори с не много висока скорост при движение на право. Специално днеска се сетих за темата и го тествах и с колелото при не особенно висока скорост, но естествено там не е толкова силно изразен.

                    А както се казва и в статията ефекта е известен отдавна, но научното обяснение е открито чак през 74та година.
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                      Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                      ... А както се казва и в статията ефекта е известен отдавна, но научното обяснение е открито чак през 74та година.
                      Долу-горе 4-5 години, след като съм започнал да го ползвам... Добре, че не са го патентовали!
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                        Мислех че забавата е изчерпана, но явно не още.

                        Аз лично мнение имам и няма причина да го променям. Но бих ви дал съвет за експеримент с който опит да сами да си вадите изводите.
                        Опита се казва "каране без ръце" Засилете се до 80-100км/ч пуснете ръкохватките и се пробвайте с тяло да завиете. Ако ви се получи след солидно дърпане, гледайте на къде мръдва кормилото. Опита може да се повтори с различна по-малка скорост да се видят разликите.
                        Не е задължително да сте с мотор, може и с велосипед, но инерционните сили там са слаби.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                          Тъй де сега пак прочетох мнението на CJ и понеже ставаше дума за контърстиринг-демек завърташ наляво пък той завива надясно, а от определен ъгъл на лягане нататък започва обратното-завиваш по посока на завоя за да го изправиш та ми дойде объркването, точно тъй си става!

                          Коментар


                          • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                            bubi благодаря за линковете ! Филма не бях го гледал !
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                              явно и други не са го гледали
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                                До тук - добре, но друго ме съмнява. Логично и нормално е в следствие на центробежните сили ако мотора мръдне в едната посока - да се наклони на другата. Това ясно. Обаче ако продължи да е под влияние на същата тази центробежна сила - какво става? На мен ми се струва, че самото "сваляне" става по описания начин, а след това нещата си идват на мястото и кормилото си застава в посоката на завоя.
                                Honda XR600
                                Kawasaki KLX650
                                Honda XL600V Transalp
                                +359 888 6З5 9З4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X