Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Личен опит и съвети в карането на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

    ...даааа отдаваше ти се щото стария тежеше 100 кила, а новият малко повече, че е по-истински... Ти с колелото да видиш как ми се отдаваше само...
    Само дето при негo и главата като си завартя и центъра на тежестта вече е отишъл където трябва... Я пробвай с някой още по-тежък мотор, ако може и нисък, па тогава пак ще се радвам да споделиш.

    Не го разбирам това, хората си играли теория да напишат, изчислили го математически с формули, реални експерименти направили, че и ги заснели, целия свят се убедил и се съгласил с тях... само трима души продължават да твърдят, че не е вярно... ама не нещо конкретно, де, те така го чувстват, че им се отдава нЕкакси... Нека... нека! Светът е интересен, защото е шарен...
    Последно редактирано от Ilarioncho; 17-05-14, 11:29.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

      Има ли желаещи за един експеримент? Избираме една отсечка без движение но със завои , минавам я с 200кг. мотор , ръцете ги ползвам само да потегля , след това ги слагам върху резервоара и карам. И някой по желание да мине по същата отсечка и да прави каквото иска с кормилото и ръцете , само ще му монтирам една стойка с колани , така , че кръста и раменете да са неподвижни спрямо мотора. Условието е да се направят по два леви и два десни завоя.
      От как се справям с компютрите и интернет , все чета за Стойчков и Бербатов , ама тая топка все на криво лети.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

        Аз пък,от вчера,като отворя темата-все се хиля! Ама ме напушва яко! А уж е сериозна тема!Що така ....!?
        ,
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          ...даааа отдаваше ти се щото стария тежеше 100 кила, а новият малко повече, че е по-истински...
          Не, просто "новия" (който тая година чукна 20 годинки) някой се е изхитрил преди мене да го тресне някъде, та от там освен дето фара гледа леко на кестерме и управлението без ръце е малко по-трудно но не и невъзможно и става пак с тялото и краката както и на стария, както и на колелото! Но не става само с четене, иска и каране!

          П.П. Ама тая песен сме я пели вече по назад в темата, доколкото си спомням!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

            Абе то че може да се завива с тяло - може. Работата е там, че за нормално каране е далеч по-просто с кормилото с обратно завиване (т.нар. каунтърстииринг, който всички ползват даже и да не знаят - горе по филмчетата е обяснено теоретично).

            Има ли желаещи за един експеримент? Избираме една отсечка без движение но със завои , минавам я с 200кг. мотор , ръцете ги ползвам само да потегля , след това ги слагам върху резервоара и карам. И някой по желание да мине по същата отсечка и да прави каквото иска с кормилото и ръцете , само ще му монтирам една стойка с колани , така , че кръста и раменете да са неподвижни спрямо мотора. Условието е да се направят по два леви и два десни завоя.
            Какво доказваме тука? Че и ти и тоя дето кара с кормило все ще го мине?
            LZ2NKM

            Коментар


            • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

              Доказваме , че аз ще завия , а този дето ще е ограничен от движения няма да завие , дори ще падне.
              Абе кое е измислено първо , мотора или компютъра?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                голяма дскусия, голяма полемика, голямо нещо. Аз пуснах филма, защото е добре направен и има какво да се научи. Важен аспект представен в лентата е, че новобранците се мислят за карачи, а истината е малко друга. Виртуалните шофьори също не са малко и предлагам просто да им се трият постовете, ако не поемат....
                HONDA XL650

                Коментар


                • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Доказваме , че аз ще завия , а този дето ще е ограничен от движения няма да завие , дори ще падне.
                  Шегуваш се, естествено.

                  Понеже това не е нова дискусия Кийт Код от CSS си е направил практически експеримент: http://www.superbikeschool.com/machi...bs-machine.php

                  Изводът:
                  WARNING: THIS VEHICLE COUNTERSTEERS. IF YOU DO NOT UNDERSTAND COUNTERSTEERING DO NOT RIDE.
                  В превод: Мотоциклетът завива обратно (игра на думи - т.е. използва се каунтърстииринг*). Ако не разбирате каунтърстииринга, не карайте.

                  * Думата "каунтърстииринг" е отвратителна на български, но не знам за някакъв официално признат превод.

                  Моето лично мнение - също съм си правил експерименти - да, мотоциклет се завива с тяло (натискане на резервоара, на степенките, накланяне и изнасяне на тялото и т.н.), но завиването само по тоя начин е недосатъчно добро и е невъзможно да се кара сигурно. Тук говорим за големи шосейни мотори, при малките мотори е по-лесно, и естествено тялото се използва много повече.
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                    Моето лично мнение - също съм си правил експерименти - да, мотоциклет се завива с тяло (натискане на резервоара, на степенките, накланяне и изнасяне на тялото и т.н.), но завиването само по тоя начин е недосатъчно добро и е невъзможно да се кара сигурно. Тук говорим за големи шосейни мотори, при малките мотори е по-лесно, и естествено тялото се използва много повече.
                    Съгласен на 100% с това изложение вече! Тоя каунтър-маунтър наистина работи, улеснява нещата, ползвам го и не го отричам! Просто не съм съгласен че не може без него - може но не стават нещата толкова гладко и добре!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                      Не може без него.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                        Много чудно как сме карали до сега , без да разбираме каунтърстииринга , някои не са го разбирали пък са ставали и световни шампиони.
                        Господина е направил експеримент с второ кормило , хитро от негова страна , но аз няма да си държа ръцете на него , а на резервоара , а питате ли се ,защо не е направил експеримента с обездвижване на тялото.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                          Защо с движещо се тяло не става? Каунтър стийринг използва всеки - просто не го осъзнава.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                            И всеки в много по-голяма степен балансира с тялото в завоя и изправяне на мотора,без да го осъзнава, затова искам някой да направи няколко завоя без да мърда , аз ще изработя една конструкция която да му фиксира раменете и кръста така , че да не мърда и сантиметър.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                              става и без да мърдаш нищо, освен кормилото - пробвай.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Личен опит и съвети в карането на мотор

                                Ми аз не мърдам, буля отзаде и тя не мърда. Всеки който е карал зад мен ми казва че стоя все едно съм заспал Само погледа си местя Опитвал съм да карам с ръце на резервоара, минавал съм с километри така изпреварвайки коли и така нататък....без да пипам кормилото. Възможно е но това не е каране на мотор а само насочване. И да ти кажа това пак си е чист кънтърстиринг. Мотора завива не защото си движиш телесата по седалката или защото натискаш резервоара. Той завива защото в крайна сметка се получава кънтър стиринг. Ще цитирам виден бургаски адвенчър по повода - 'хвани едно колело за седалката, наклони го и виж накъде ще се завърти кормилото' Физиката си е физика и за всички карачи тя важи по равно. Начини да предизвикаш кънтърстиринг много - било то директно или индиректно, колкото и да не е за вярване няма друг начин да завие мотора. Иначе и моторите щяха да са с плоски гуми като автомобилите, а не с определен радиус....
                                Ники, видях че си писал минута преди мен - не говоря на теб
                                Последно редактирано от c_chanev; 17-05-14, 21:41.
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X