Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Е те ако направят ловен вариант със сигурност ще бъде в калибър .223, а моите ловни полета са предимно полски и равнинни. За гората имам други стрелялки.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Е добре де, и какво ще правиш с този калибър в гората?Ще стреляш катерици За лов не става.Пробвал съм го-пълен провал
      Колега, ако знаеш на последък колко са злобни катериците, направо за 7,62:

      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
        Колега, ако знаеш на последък колко са злобни катериците, направо за 7,62:
        ............
        Ама поне Х 54.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          http://www.youtube.com/watch?v=2v3zCcvOb_E ...... Тук има за АК и м16
          [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
          [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Нямам нищо против Калашников,но поне трима мои познати го замениха след един сезон служба с 3006
            Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
            Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Така, братя по хоби и аз съм собственик на едно такова добро за мен ловно оръжие. Притежавам СА 93 от 1994г. До сега излязло пред него животно в Балкана си е тръгвало единствено или в МПС или в раници. Може да не е от първият изстрел, но за това има пълнители от по 30бр. До де не спре да мърда ОГЪН. Имам и ловен рекорд /за бройка/ с "Калашника". През 98г. в едно едро дивечово стопанство около Априлци, на една гонка от стрелях седем прасета.

              Относно точността, на 150м. с оптика по една цигарена кутия 4 от 5 вътре.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Така, братя по хоби и аз съм собственик на едно такова добро за мен ловно оръжие. Притежавам СА 93 от 1994г. До сега излязло пред него животно в Балкана си е тръгвало единствено или в МПС или в раници. Може да не е от първият изстрел, но за това има пълнители от по 30бр. До де не спре да мърда ОГЪН. Имам и ловен рекорд /за бройка/ с "Калашника". През 98г. в едно едро дивечово стопанство около Априлци, на една гонка от стрелях седем прасета.

                Относно точността, на 150м. с оптика по една цигарена кутия 4 от 5 вътре.
                сериозно постежение браво

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Леле ......, че тук темата по-дълга отколкото в ловния форум !!!
                  Ама доводите ..... същите ........
                  Хайде да не спамя !!!

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Защото е 7.62x39 за това не става.

                    Айде почна се
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Защото е 7.62x39 за това не става.

                      Айде почна се
                      Друго си е Slavia 630 model 77
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от stoian_qnkov Преглед на мнение
                        сериозно постежение браво
                        Много са ти готини и аватара и подписа !!!!!
                        А че калашника става, то само който не може да стреля би спорил !
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                          Друго си е Slavia 630 model 77
                          Епа друго си е Две мнения няма.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            Епа друго си е Две мнения няма.
                            Ивчо като убих с Калашника първото си прасе ти си бил на бащаси в панталоните, а може и там да не си бил.
                            Съжелявам, че за толкова години не съм си водил статистика, но съм стрелял по всякъкви животни с него и рядко ме е предавал той.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Ивчо като убих с Калашника първото си прасе ти си бил на бащаси в панталоните, а може и там да не си бил.
                              Съжелявам, че за толкова години не съм си водил статистика, но съм стрелял по всякъкви животни с него и рядко ме е предавал той.
                              Не бе, не казвам, че Калашника не става - супер оръжие си е /две мнения няма/ . Просто калибърът 7.62x39 е въпрос на дискусии, не оръжието. Виж сега 7.62х54R също си е чист армейски калибър, но е много подходящ и използван за лов. Има мнения, че 7.62х39 идва слаб за по - едри прасета на по - големички дистанции, но разбира се като всяка теза и тази си има привърженици - за и против. Поради тази причина - има хора с различни мнения и схващания. Реално погледнато боеприпасът е създаден за човешки цели по 80, 90 килограма... ...но от друга страна и 50 BMG е създаден за това ама... ...ама... . Така, че според мен за ефективност на даден калибър може да се гледа по това - При изстрел убито ли е животното - убито е, тогава не можем да говорим, че боеприпасът е слаб и прочее, вярно, че има и по - подходящи, но това не означава, че не става.

                              Това са моите смятания по темата.

                              ПП. Даже напротив, Руските и Съветските оръжия са ми слабост.

                              ПОЗДРАВИ.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                А защо решихте че не става?!?Всъщност, като се замисля, с риск да повторя нечия публикация, не съм проследил всичките 28? мнения.
                                Вие, сравнявате калашника със силвия 630 и други пушкала или се опитвате да докажете, че не ставал за лов?
                                Според мен не става защото, когато стрелнеш по животно, си е чисто убийство, защото животното няма шанс.Не ме питайте аз каква пушка имам, ходя в гората с фотоапарат и арбалет .
                                Око за око и светът ще ослепее

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X