Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
    Не че не става - просто не е най-правилният калибър за лов на едри животни. До 100-150м.
    Поздрави!
    Любо имам конкретно питане за последните два сезона колко пъти ти се е налагало да стреляш над тази дистанция?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Любо имам конкретно питане за последните два сезона колко пъти ти се е налагало да стреляш над тази дистанция?

      То резонния въпрос е колко пъти въобще е стрелял по едри животни( елен, прасе, лопатар ..) през последните 5 ( пет) сезона ?
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Любо имам конкретно питане за последните два сезона колко пъти ти се е налагало да стреляш над тази дистанция?
        Аз с този боеприпас /7,62х39/ никога не съм стрелял на повече от 90 метра. Не ми се е налагало - знаеш как е на гонка. Писал съм 150м. - в общи линии на тази дистанция куршумът има достатъчна енергия да свърши работата си. Принципно погледнато, реалната енергия, която е необходима за да бъде убито едно живо същество е много по малка от тази, която се спряга - теглото Х10. Реално джаул на килограм е достатъчен, но тогава липсва елементът на шока и на практика смъртта настъпва от кръвозагуба и вътрешни увреждания, но не веднага и не на място. Та затова слагам тези 150м. като условна горна граница за този калибър при стрелба по голямо и здраво животно. Куршумът на снимката е изстрелян от около 75 метра и се вижда, че е работил много добре!

        Поздрави!

        Коментар


        • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
          То резонния въпрос е колко пъти въобще е стрелял по едри животни( елен, прасе, лопатар ..) през последните 5 ( пет) сезона ?
          Рядко. Но не защото няма дивеч - прасета и сърни има в изобилие в много райони, просто аз се пречупих нещо и рядко стрелям по животно. Остарявам....

          Коментар


          • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
            То по тая логика, защо армийте не са въоръжени с ловни пушки. Калашника не става, защото не е правен за това! Той за лов си е като с лък, който си го е купил е само от сантиментална стойност.
            Е поне не с вдуцевки, иначе във всяка армейска бойна единица има поне една помпа за шок -файър на близки дистанции,но е за друга тема!Иначе на лов за дистанции 100/150м. и над ,си е само болт екшън,лично мнение!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Е поне не с вдуцевки, иначе във всяка армейска бойна единица има поне една помпа за шок -файър на близки дистанции,но е за друга тема!Иначе на лов за дистанции 100/150м. и над ,си е само болт екшън,лично мнение!
              Не сьм ловец,но много от тях ловуват с полуавтомат и правилния патрон и то на дистанции по 500 метра да речем.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Аз пък съм ловец и съм на същото мнение, само с уточнение че колкото е по–голям калибъра толко по добре (говорим за животни по–големи от сърна).
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Не сьм ловец,но много от тях ловуват с полуавтомат и правилния патрон и то на дистанции по 500 метра да речем.
                  Да!100/150 м. и над ,зависи и от пълнежа ти знаеш при вас какво е най-най и сигурно си пробвал.Не е нужно да си ловец за да знаеш .
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Пушката не е лодка, БенцБос, не им се връзвай на ловджийските приказки пред новобранци . Аз ловувам вече 30 години, изстрелял съм един вагон патрони и най-добрия резултат от стойка без упора, на който съм бил, са 2 сърни с 3 изстрела от 350 м с 8х68 (от ръка, без оптика).
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Не сьм ловец,но много от тях ловуват с полуавтомат и правилния патрон и то на дистанции по 500 метра да речем.
                      Ово е стандарт," *беш и хвърляш" казват сърбите. Щото на балканите ако гръмнеш с карабина извън селото я гъбар, я рибар, я офродаджия ще падне. Я колега от дружинката на съседното село.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Ей, много "снайперисти" и всичките "баш" ловци! Не разбираш разликата...Ами, като си на стрелбище знаеш на колко метра е мишената, знаеш че тя е неподвижна и даже да пропуснеш първия път, тя ще си остане там и ще ти даде възможност да повториш, потретиш...и така докато, примерно, събереш пет куршума, в монета от 1 лв. Имаш статив, спокоен си, обмисляш всеки изстрел, анализираш грешките при предния. Няма адреналин, няма ускорено дишане от преход или вдървяване от продължително стоене при ниски температури!Дето се казва,стреляш в "стерилна среда"! При нормален лов ( не такъв от чакало в заграденото), не знаеш от къде ще се появи животното, не знаеш разстоянието до него, посоката и скоростта му на движение. Хайде, някой "снайперист" да каже вертикалните и хоризонтални поправки при бягащо прасе гонено от кучета на 200 м и времето необходимо за тях!Добавяме и времето необходимо да се увериш, че това което бяга е "цел", а не кучето на колега или той самия!Евентуален вятър и растителност, затрудняващи изстрела, ги оставяме настрана.Също и отговорността, че трябва да реализираш труда на колегите направили така, че да имаш все по редкия късмет да видиш животно! Та, те такива са разликите...
                        П.П. Стрелбата по бягащо прасе с гладкоцевно до 40-50 м. с масово използваните 13/00(нищо, че уж са забранени) е в пъти по-лесна от колкото с карабина с оптика на същото разстояние!

                        Коментар


                        • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Пушката не е лодка, БенцБос, не им се връзвай на ловджийските приказки пред новобранци . Аз ловувам вече 30 години, изстрелял съм един вагон патрони и най-добрия резултат от стойка без упора, на който съм бил, са 2 сърни с 3 изстрела от 350 м с 8х68 (от ръка, без оптика).
                          Не е лодка ма и никой не говори САМО за от рька и само без оптика макар,че гледам тук мачлета си вьртят на 500 метра с голи мерници,луди всякакви.

                          Болт или карабина не знам ма знам,че като ме каниха на сьрнички в Аризонската такова ги питах болт или карабина на голи мерници.Вземи си карабината,че е бьрза,по-лека от болта и по-кьса,а до 300-400 метра / тия ме надцениха много / карабината е за предпочитане.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            С карабина прасе ,нема смисъл!Карабините и ловните автомати и полу са си за далечни цели ,дето не те и усещат,а за разстоянията ,вятъра и евентуална скала на изстрела си има ловни сензор помощници отдавна,дават ти цялата информация за изстрела и ти правят сметките,не са евтини ,но ги има и са ефективни не ти трябва помощник,могат да се видят в щатските ловни сайтове.Това за оптика.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Фастер,ти,явно само американски сайтове ,гледаш.Това което пишеш няма нищо общо с лова в нашата вселена(поне не на Балканския полуостров).При нас гората става все по залесена с млади дръвчета и е все по трудно да намериш празно пространство от поне 150м.камо ли да имаш време за ловни сензори,балистични скали и прочие.

                              Коментар


                              • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Фастер,ти,явно само американски сайтове ,гледаш.Това което пишеш няма нищо общо с лова в нашата вселена(поне не на Балканския полуостров).При нас гората става все по залесена с млади дръвчета и е все по трудно да намериш празно пространство от поне 150м.камо ли да имаш време за ловни сензори,балистични скали и прочие.
                                Абсолютно си прав!При нас нещата са си горски ,но говориме по принцип!Из шубраците с винтовки не става!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X