Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Верно се изложих...

    Карабин — огнестрельное оружие, появившееся как класс длинноствольного оружия в конце XVIII века. Производное слово или от арабского «караб» (оружие), или от турецкого «карабули» (стрелок), или же от французского carabiner. Карабином в настоящее время называются короткие и небольшого веса ружья. Карабин представляют собою или специальные образцы огнестрельного оружия, или же отличаются от системы ружей, принятых для вооружения пехоты, только меньшим весом и меньшей длиной. Производя слово Карабин от французского carabiner, изобретателем Карабина считают оружейного мастера Гаспара Цольнера, в 1498 г., так как в этом году нарезные стволы впервые употреблены при стрельбе в Лейпциге. В конце XVII века отборная часть французской кавалерии была вооружена нарезными ружьями и называлась карабинерами.
    Карабин — ручное стрелковое оружие, имеющее длину ствола примерно 40-50 калибров.
    Дополнительная информация: Калибр нарезного ручного огнестрельного оружия и длина ствола определяют названия. Винтовки имеют длину ствола примерно 70 калибров. Карабины — примерно 40-50 калибров. Соответственно меняются и названия. Длина ствола автомата АКМ — 415 мм 415 : 7,62 = 54. То есть, АКМ — есть «карабин». АК-74, 415 : 5,45 = 76. Из этого следует, что АК-74 — есть «винтовка». Американцы совершенно правильно называют свою М-16 автоматической винтовкой. Технически правильно использовать следующие названия: — АКМ — автоматический карабин; Например, СКС — самозарядный карабин. Соответственно, СВД — полуавтоматическая винтовка. Это международная и в первую очередь, русская классификация.

    Арсенала къде попада?

    Май половината са карабини, другата - винтовки!

    Или бъркам?
    Последно редактирано от Volk; 14-06-09, 22:54.

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Отива май към винтовка.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Едно е сигурно - колкото повече пишем във форумите за слр, толкова повече се кефя... имам чисто нова ЧЗ .22lr, имам и гладкоцева ИЖ, но калаша продължава да ми е любимата машина...

        И жестоко се забавлявам, когато има спор по темата - става ли за лов или не става!!!

        Хрумна ми, че понеже много хора смятат, че това не е чисто ловна пушка, а според мен най-точно и приляга определението "Тактическа ловна пушка", заради бързината на следващите изтрели и маневреността (късата цев разбира се)

        А колкото до "слабия" патрон и гърмяното прасе, дето си отишло, в една друга тема написах - "то това му е хубавото на лова - гръмни па търчи... нали затова е ловен излет... няма да намериш никой ловец да не му харесва да търси кървава диря из пущинака нали? или ако намериш ще да е някой пълен пияница..."

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от Katena4o Преглед на мнение
          Хрумна ми, че понеже много хора смятат, че това не е чисто ловна пушка, а според мен най-точно и приляга определението "Тактическа ловна пушка",
          Малко са ловните пушки, на които може да поставиш щик! /Ураааааа, напред дружина, по пет на нож!/

          Всъщност ако монтираш и гранатомета, със сигурност става за лов и то много ефективно!

          Чудя се как още не са пуснали ловна версия и на картечницата?!

          То всъщност някъде по света има ли ловно оръжие базирано на военен модел?

          /Извън руската класация, че там нещата в гората са мътни, животни, лагерници, фашисти - все сволоч.../

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Малко са ловните пушки, на които може да поставиш щик! /Ураааааа, напред дружина, по пет на нож!/

            Всъщност ако монтираш и гранатомета, със сигурност става за лов и то много ефективно!

            Чудя се как още не са пуснали ловна версия и на картечницата?!

            То всъщност някъде по света има ли ловно оръжие базирано на военен модел?

            /Извън руската класация, че там нещата в гората са мътни, животни, лагерници, фашисти - все сволоч.../
            На Арсенала не може да се сложи щик.Но с малко фантазия и майсторлък и на твоята можеш да сложиш даже и гранатометНезнам някъде по света да има нарезно ловно оръжие не базирано на военен образец.Ти какво ще кажеш за твоетоИли първо са го създали за лов пък после са го пригодили за армейски нужди
            А ако пуснат ловната версия на ПК-то вярвай ми че трудно някой ще ме изпревари при покупката
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              За ловно ПК не съм ти конкуренция, но за ловен вариант на РПК-74 аз ще съм пръв със зъби и нокти.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                РПК-74 не съм виждал на живо и не мога да дам мнение,но за ПК ееееееххх....Удивително балансирана,малък откат, абе като шевна машина е.Можеш да пишеш с нея.Единствено ме е впечатлило повече едно противосамолетно MG-с паяжинен мерник, на тринога,но повече като визия може би.Пък и калибъра му като за бронтозаври,голам.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  А сега, да ви кажа пък аз нещо за точността...

                  Вашия хубавец никога няма да удари 10 на 100 метра, просто защото си има вроден дефект!

                  Всяка цев /както отлично знаете/ си има характерните вибрации при изстрел, които са нещо като движението на ръката при кърлинг - съпровождат куршума внимателно до дулния срез и елегантно го отпращат към целта!

                  За целта цевта трябва да е свободна, затова се оставя и хлабина в популожата...

                  На въшия хубавец пък, цевта му е стисната накрая с газоотводния корпус и ако има вибрация, тя е в рамките на 10 см и то накъдето свари! Демек ръката при кърлинга е вързана за тялото!

                  Това е моята теория, авторски права не искам - дарявам ви я в името на слуката! /може една гроздова да ми метнете в гората/

                  Само не правете глупостта да спорите, че ще вкарате десетка на 100м!

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Че защо да спорим.Глупаво е.На последната прострелка на стрелбището в Г.Лозен-една 10-ка и четири 9-ки.Повече и не ми трябва.Спорът се повтаря.Търсиш съвършенният изстрел.Аз пък ефективният.В гората на бенч не ходя.Ходя на лов.Според това какво ми трябва си избирам оръжието.Кеф ми с Арсенала,кеф ми с някоя от карабините, кеф ми с цафарата.Ти да не би на зайци да отиваш с 30-06
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Че защо да спорим.Глупаво е.На последната прострелка на стрелбището в Г.Лозен-една 10-ка и четири 9-ки.Повече и не ми трябва.Спорът се повтаря.Търсиш съвършенният изстрел.Аз пък ефективният.В гората на бенч не ходя.Ходя на лов.Според това какво ми трябва си избирам оръжието.Кеф ми с Арсенала,кеф ми с някоя от карабините, кеф ми с цафарата.Ти да не би на зайци да отиваш с 30-06
                      Колега хънтер.. дори това не е нужно да го обясняваш... мен ме кефи самото оръжие, а не толкова точността... и тройки да удрям на 100 м. кво ме бърка - аз да излезна в гората зимата с топли обувки и приятна компания, пък нека и сняг да вали и вятър да духа... нека да мине и прасето и цял пълнител да му изтрелям... на мен ми е менавало на 10-15 метра и тогава дето се вика и с камък пак нямяше дя го пропусна...

                      а перфектния изтрел го остави на Долф Лунгрен или на Жан Клод ван Дам (последния да затвори вратата)...

                      нека да не може да свали прасе, нека да не може да уцели прасе... аз да го имам в касата, пък ако се наложи ще го пробвам на тъщата...

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Че защо да спорим.Глупаво е.На последната прострелка на стрелбището в Г.Лозен-една 10-ка и четири 9-ки.Повече и не ми трябва.Спорът се повтаря.Търсиш съвършенният изстрел.Аз пък ефективният.В гората на бенч не ходя.Ходя на лов.Според това какво ми трябва си избирам оръжието.Кеф ми с Арсенала,кеф ми с някоя от карабините, кеф ми с цафарата.Ти да не би на зайци да отиваш с 30-06
                        Именно. Моята "десятка" е с големината на асфалтова паничка, че и малко по-голяма. За ония ситните 10-ки си има други пушки.

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Че защо да спорим.Глупаво е.На последната прострелка на стрелбището в Г.Лозен-една 10-ка и четири 9-ки.Повече и не ми трябва.Спорът се повтаря.Търсиш съвършенният изстрел.Аз пък ефективният.В гората на бенч не ходя.Ходя на лов.Според това какво ми трябва си избирам оръжието.Кеф ми с Арсенала,кеф ми с някоя от карабините, кеф ми с цафарата.Ти да не би на зайци да отиваш с 30-06
                          Абсолютно вярно. Важно е да има каса преливаща от оръжие и патрони, позволяващи избор и разнообразие.
                          Относно ПК-то опита ми е малък и бях забравил какво му е теглото. Миналата седмица си играх с едно колекционерско, което ми го припомни. А относно РПК-74 - това е "любовницата" ми от родната казарма. След разочарованията ми от ръчните гранати и СВД, тя беше като светъл лъч. Габарити, тегло, баланс, калибър, откат, точност, мерни прибори, опции и т.н. и т.н. просто божествена. Това е и си остава моето оръжие с което съм готов да вляза в бой за родината.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            РПК-то не е ли 5.45?
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Модела 74 е 5.45х39мм затова винаги уточнявам кой точно ми харесва. С такъв съм стрелял доста. Иначе ако е само РПК тогава е 7.62мм. Фактически това е базовия модел от 50-те години на базата на който през 70-те разработват и въвеждат по-малкия калибър.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Е добре де, и какво ще правиш с този калибър в гората?Ще стреляш катерици За лов не става.Пробвал съм го-пълен провал
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X