Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Ремъкът, който ползвам аз е на Leapers ( UTG ), китайско производство, закупен от оръжеен магазин в България. Не е върха на сладоледа, но е най-доброто което ми попадна след дълго търсене. В сайтовете за Airsoft съм виждал различни модели, но Leapers-а най ми допадна. Освен това закрепването на ремъка към оръжието става в горната част на приклада, което е важно за СЛР с оптика или бързомер, поради изместване центъра на тежестта по-високо.
    Ето за този ремък става въпрос:
    http://www.youtube.com/watch?v=6UGh_uJwWOE

    Закупих си го от Оръжеен магазин Джонс, но виждам че са го махнали от страницата им интернет. Явно вече го нямат в наличност.
    Изключително съм доволен от отговорите на колегата Паунофф относно триточковия ремък. Постарал се е по достъпен за лаиците начин да обясни що е то 3 point sling и има ли той почва у нас. Сигурен съм, че след прочетеното търсенето на тактическия 3 точков ремък ще порастне и то не без основание. Лошото е че наистина няма кой знае колко голямо предлагане у нас.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Аз от две години ползвам т.нар. "бърз ремък". Слагам го на гладкоцевните и на карабината, когато съм гонач. Направих си го сам по чертежи от руските сайтове. После видях, че има подобни и в Кабелас. Доволен съм. Не знам дали е триточков....май не е, защото пушката стои с цевта леко нагоре.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Практиката е доказала, че не си ли свършиш работата с първия изстрел от втори и трети няма нужда.
        В Сибир / Финландия, Канада/ се счита, че всеки изстрел след първия доказва колко неуспешен е ловеца, затова ходят на лов с един патрон ...

        Какво остава за пушка с много .....
        Но всъщност човек си знае възможностите, ако може с един - ОК, ако не - дай да маааме, докато нещо уцели, че иначе се посрах пред дружинката!
        Последно редактирано от Volk; 17-01-09, 22:54.

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          В Сибир / Финландия, Канада/ се счита, че всеки изстрел след първия доказва колко неуспешен е ловеца, затова ходят на лов с един патрон ...

          Какво остава за пушка с много .....
          Но всъщност човек си знае възможностите, ако може с един - ОК, ако не - дай да маааме, докато нещо уцели, че иначе се посрах пред дружинката!
          Ах тьi волк, серий волк ! Това за посираньето си е много точна приказка. Когато си е писано да се усереш и пълнител с 50 патрона няма да ти помогне. Затова не съм привърженик на 'дългите " пълнители, Те ми правят кеф само и единствено когато стрелям по мишена за време. За истинският Лов си е достатъчен само един куршум, един но намясто и на време !!!
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
            Ах тьi волк, серий волк ! Това за посираньето си е много точна приказка. Когато си е писано да се усереш и пълнител с 50 патрона няма да ти помогне. Затова не съм привърженик на 'дългите " пълнители, Те ми правят кеф само и единствено когато стрелям по мишена за време. За истинският Лов си е достатъчен само един куршум, един но намясто и на време !!!
            Не исках да се правя на интересен, обаче доста животни посрещнаха изгрева, защото не ги уцелих ... въпреки, че се спираха да ме разглеждат...
            Една дива котка оставих да се наплюска до насита /след като само и близнах задника/, да дремне и чак след 12 часа я приключих /този път успешно/ житейския път! Не за друго, а защото ако не си си взел поука от бръснещ куршум и пак се върнеш на същото място, значи гена ти е сбъркан и няма нужда да продължава в бъдещето!

            Така или иначе, според мен всичко което е изстрел срещу животно и не е успешно от първия път е деградация на стрелеца...
            Всеки да си го тълкува както иска, ако си смотан да го удариш от първия път си нещо като импотентен дето бие жени, защото не може...

            Трябва да го оставиш на мира и чак при нови условия /освен ако отново не се надрискаш/ да пробваш...

            А от това да компенсираш качеството с количество - примерно вместо един - пет изстрела, има нужда само тоя дето ги прави тия изстрели!
            Последно редактирано от Volk; 17-01-09, 23:28.

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              В Сибир / Финландия, Канада/ се счита, че всеки изстрел след първия доказва колко неуспешен е ловеца, затова ходят на лов с един патрон ...

              Какво остава за пушка с много .....
              Но всъщност човек си знае възможностите, ако може с един - ОК, ако не - дай да маааме, докато нещо уцели, че иначе се посрах пред дружинката!
              Ако говорите за дебнене или чакане е така, но на гонка с СЛК имам от три изстрела 2 бр от 110-120м, а с помпата от 6 - 5 бр на 35-50 м, преживяването е върховно.
              П.П. говориме за прасета
              sigpic

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                Ако говорите за дебнене или чакане е така, но на гонка с СЛК имам от три изстрела 2 бр от 110-120м, а с помпата от 6 - 5 бр на 35-50 м, преживяването е върховно.
                За мен гонката не е лов, но това си е мое мнение..

                Прекалено лесно е - прилича на сервиране - кучета, неадекватни животни, дремещи старци в клоните...

                Не, това не е лов... Лов е да пролазиш в снега, да го чакаш на пълнолуние докато мозъка ти стане на бичме от студ и да го удариш на над 100 метра...

                Но всеки си знае какво му е тръпка!

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Така се ловува глухар(без снега) страхотно е. За хищник,сърна и елен също става. Но за прасе гонката е истината и удоволствието.
                  sigpic

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    О.К., ама защо се хвърляме на прасетата, при положение че всъщност хищниците ни са големия бонус!

                    Лично аз, втора година се надлъгвам с едни вълчоци, какво ли не избих докато ги чакам, въртят се гадовете покрай мен, и щом си тръгна, плюскат кокалите...

                    Тази година покрай гонките, единия го е думнал ловец от София с пилешки патрони /погрешка/ и то след спор със съседа, дали това не е куче...

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Специално за вълците не съм специалист, но това което съм чел, чул и т.н. е нещо, което може да се обсъди при други условия - време,чаша вино, мезе и т.н. Честно казано в близо 40 г практика(откакто хода с ловци де) два пъти съм мяркал вълк - казвам мяркал, защото и в двата случая дори не успях да вдигна пушката докато го виждах, нямам кой знае какъв опит,но независимо от това, мисля че повече глави могат да измислят нещо по-добро.
                      sigpic

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                        Специално за вълците не съм специалист, но това което съм чел, чул и т.н.
                        Слушам те, жаден за информация...
                        Каквото и да си чул, ще е интересно!

                        Почти всички вълци удряни у нас са били неадекватни, заради гонките...

                        Не ми допада и руския вариант - с флагчетата.../ а е интересен/..

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Освен с червените флагчета руснеците и някаи други северни нации са известни с залагането на жива стръв, но мисля, че нашите условия не отговарят за това. И все пак, ако човек има достатъчно време, във близост има извършено нападение над домашни животни... може и да опита.
                          За мърша - аз лично мисля, че не става, остава чисто дебнене около ферми с животни, ако наблизо е имало нападения.
                          sigpic

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Аз пък си имам два в тефтераи скоро ще си имам ощеХайде специалистиЗащо?
                            Вальо а ти по какво разбра че вълци са гризкали кокалите?
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                              Освен с червените флагчета руснеците и някаи други северни нации са известни с залагането на жива стръв, но мисля, че нашите условия не отговарят за това. И все пак, ако човек има достатъчно време, във близост има извършено нападение над домашни животни... може и да опита.
                              За мърша - аз лично мисля, че не става, остава чисто дебнене около ферми с животни, ако наблизо е имало нападения.
                              Искам да поясня, че това че не ми допада гонката си е лично мое мнение, извинявам се ако това обижда колеги, които са маниаци точно на гонка...

                              Иначе флагчетата не е нужно да са червени, по-скоро се държат навити в къщата за да миришат на човешко присъствие...

                              На мърша са безкрайно предпазливи, ден след като си замина, отнасят всички кокаляци... Явно ме усещат... Сигурно седят под някой храст, гледат ме и се смеят - гледай го тоя, къде се е заврял и зинзирика!

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Аз пък си имам два в тефтераи скоро ще си имам ощеХайде специалистиЗащо?
                                Да не си ги завъдил, бе разбойник?
                                Майтап, я разкажи как ги прибра!

                                За пръв път чувам, някой да знае че скоро ще удари вълк!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X