Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Ако се намира някъде около теб,разгледай го внимателно и кажи как ще компенсира"дърпането "в ляво което всъщност се получава..от какво?!? при стандартният АК.
    Съгласен съм с теб коега,"израстъка" за ръчно зареждане на затвора на АК 47 е достатъчно голям и тежък за да може при автоматична стрелба да отклони оръжието нагоре и надясно(спомен от казармата)Ако знаеш как е решен проблема при СЛР при стрелба на единична с дърпането нагоре,моля сподели.

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Ами при единична по принцип го няма страничното дърпане защото го няма скоростното изхвърляне на празните гилзи.Дулният огнеприкривател отделно насочва част от газовете назад и компенсира донякъде отката/оттам и по-силниат звук по посока на стрелящият/.По-нататък е правеният от мен приклад но това е друга и дълга тема.Аз с фабричните приклади не се разбирам.
      П.С.Палчето за зареждане няма отношение към отката.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от vladstudio
        +1
        Колега,това нещо в този форум се приема да спам и не се поощрява.Когато имаш да казваш нещо - напиши го.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          И като завършек на "великите" ми писания искам само да добава, каква според мен е най-добрата окомплектовка на СЛР:
          1. SLR-95 HMB - 7.62х39, стандартна(къса) цев, дулен компенсатор, релса за монтаж на оптика. Стандартана армейска дължина на цевта поради по-добрата мобилност, 7.62мм поради достъпността на патроните и възможността на евтини тренировки, дулен компенсатор - някои лични съображения и по-добър естетичен вид на оръжието, релсата за оптика е ясна.
          2. Руски бързомер Кобра - идеален за бързо прицелване и гонка, здравина, надеждност, влаго и удароустойчивост. Недостатък - по-полямото тегло и повишената цена вследствие повишеното търсене.
          3. Модифициран пълнител за по-голям обем. Предпочитам метален, но и пластмасовия върши работа.
          4. Прилад - Телескопичен 6 позиционен съответно в комбинация с подходяща пистолетна ръкохватка. Поради по-висока цена и трудна достъпност, за хора с по-дълги ръце като мен, може да се удължи леко настоящия приклад.
          Код:
           5. Ремък - триточков тактически. Ползвам такъв и мога да Ви убеда, че е безкрайно удобен и практичен. Лесно се сваля и предлага много варианти за боравене и носене на оръжието.
          И чистене и смазване му е майката. Нямам нито една засечка поради замърсено и занемарено оръжие. Ползвам само Балистол.
          Едва сега успях да прочета цялото продължение на темата. Колегата Паунофф се е постарал, според мен доста успешно да се аргументира за всички казани от него слова. Аз отново се съгласявам с него и добавям че е човек който добре познава това толкова известно и толкова популярно оръжие за което винаги има какво да се добави. Въпроса ми към него е за триточковия тактически ремък. Ако може малко по-подробно и евентуално снимчица.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Колега,това нещо в този форум се приема да спам и не се поощрява.Когато имаш да казваш нещо - напиши го.
            Докато аз пишех пост 199 по темата, модераторът беше забелязал някаква нередност и успя да ме вкара в правия път. А колегата Паунофф заслужава адмирации, дори само за това че се е справил с разрезите на куршумите и техните снимки. Това наистина неможе да се види на много места /имам впредвид снимките/.
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Една снимка е повече от хиляда думи, както казват хората, затова ще приложа линк към клип в Youtube на който много подробно са показани възможностите и приложенията на триточковия ремък:

              http://www.youtube.com/watch?v=qVGbYG2_u4I

              Има и много други клипове които излизат в търсачката при написване на "tactical sling" - 3 точкови, 2 точкови и т.н.
              За съжаление в България се намират много трудно качествени тактически ремъци, а доставките от чужбина са скъпи и бавни, но за сметка на това пък придобивката си заслужават.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Ремъкът, който ползвам аз е на Leapers ( UTG ), китайско производство, закупен от оръжеен магазин в България. Не е върха на сладоледа, но е най-доброто което ми попадна след дълго търсене. В сайтовете за Airsoft съм виждал различни модели, но Leapers-а най ми допадна. Освен това закрепването на ремъка към оръжието става в горната част на приклада, което е важно за СЛР с оптика или бързомер, поради изместване центъра на тежестта по-високо.
                Ето за този ремък става въпрос:
                http://www.youtube.com/watch?v=6UGh_uJwWOE

                Закупих си го от Оръжеен магазин Джонс, но виждам че са го махнали от страницата им интернет. Явно вече го нямат в наличност.
                Прикачени файлове
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  И трите ти заключения издишат и нямят общо с науката -БАЛИСТИКА.

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Първоначално публикуван от trepa4 Преглед на мнение
                    И трите ти заключения издишат и нямят общо с науката -БАЛИСТИКА.

                    Някаква обосновка? Контрааргументи? Нещичко поне.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Само да попитам, каква е най-голямата дистанция на която, някой с "автомат" може да вкара два бързи последователни изстрела в кръг с диаметър 10 см.?
                      Имам впредвид автоматични!

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        [quote=Volk;597776]Само да попитам, каква е най-голямата дистанция на която, някой с "автомат" може да вкара два бързи последователни изстрела в кръг с диаметър 10 см.?
                        Имам впредвид автоматични![/quote
                        С автомат какъв?Ако става дума за СЛР то няма автоматична.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Добре де...
                          Знаеш за какво говоря!

                          След изстрела ти трябва време да хванеш целта /освен ако не ти е в краката/...

                          Те това питам!

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            На Лозен на стрелбището,от опора на 80м.два бързи в около 5 см.На 100м. в 7.5 см.Даже бяха 3 попаденията.По принцип точната стрелба е въпрос на доста компоненти.Ето даже и ти си виждаш какво се случва при много ниски температури.При -16 преди няколко дни ми се случи същатата гадост-осезаем пад.Но аз лично не търся съвършеният изстрел а ефективният
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              На Лозен на стрелбището,от опора на 80м.два бързи в около 5 см.На 100м. в 7.5 см.Даже бяха 3 попаденията.По принцип точната стрелба е въпрос на доста компоненти.Ето даже и ти си виждаш какво се случва при много ниски температури.При -16 преди няколко дни ми се случи същатата гадост-осезаем пад.Но аз лично не търся съвършеният изстрел а ефективният
                              Практиката е доказала, че не си ли свършиш работата с първия изстрел от втори и трети няма нужда.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от trepa4 Преглед на мнение
                                И трите ти заключения издишат и нямят общо с науката -БАЛИСТИКА.
                                За кои три заключения става въпрос и обясни кой и къде издиша. Дотук мнението ти виси във въздуха без аргументи.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X